Falusi ​hangverseny 29 csillagozás

Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Tagok ajánlása: 0 éves kortól

Móra, Budapest, 2015
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634150053 · Illusztrálta: Mészely Ilka
Móra, Budapest, 1977
8 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Szyksznian Wanda

Zsuzsanna_Makai>!

Bú! Bú! Bú!
Boci szomorú!
De hogy feszít tyúkjai közt
a Kukurikú!

Ninácska P>!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Nagyon tetszett! Rendkívül aranyos gyermekversek, könnyen olvasható formában, szépséges illusztrációkkal.

lenne P>!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Menő! Kisfiunk egyik kedvence, amit esténként el kell énekelni neki egy pár milliószor. Ma kivételesen nem, mert kidőlt.

Dinah P>!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Nem sok mindent lehet róla mondani. Aranyos, kedves kis könyvecske, ami nagyon hasznos a gyerekeknek. Könnyen megtanulhatják a háziállatok hangjait belőle, még jóval az óvodáskor előtt. :)

dianna76 P>!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Nem rajongok ezért a versért annyira, hogy újra és újra olvasnám. Ezt leszámítva élvezhető ez a régi kiadás. Az állatok szépen és szerethetően vannak ábrázolva benne. Az új kiadást is meglesem valamikor, valahol.

Qwerf >!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

No, erre adtam is egy jó nagy egycsillagot. S úgy érzem illik indokolnom, mivel előttem csupa ötcsillagos értékelés sorjázik. Nem, nem Szabó Lőrinc versével van bajom (bár az sem egy nagy világmegváltás), hanem ezzel a kiadói hozzáállással, miszerint egy akkora versnek, amit fel lehetne skiccelni egy zsebkendőre, annak önálló kötetet adunk. Vagyis piacra dobunk egy 8 oldalas könyvet, hátha befolyik némi plusz lóvé, ha ilyenfajta cukiskodással szólítjuk meg a kisgyerekes anyukákat, családokat.
Látható, hogy jelen esetben jól teljesült a cél, mert szeretik az emberek. Legyen is így. Elvégre rá van írva, hogy „két éven felülieknek”, tehát ha megtalálta közönségét, annak bizonyára megvan az oka, és csak én vagyok a morgós medve. Mindenesetre rossz szavam sem lenne, ha egyszerűen egy gyerekmesés-mondókás kötetben szerepelne Szabó Lőrinc ezen néhány egyszerű, rövid sora, de az önállósága miatt számomra túlzottan érződik a profitbecélzás szaga.

Gabriella_Balkó >!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Ezt jó énekelni is, rajta van a Ringató cd-n. :)

Móra, Budapest, 2015
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634150053 · Illusztrálta: Mészely Ilka
Manna2017>!
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

Ez az a versike, amit mindenki ismer, énekel, szaval, szeret 0-99 éves korig. :)

Izolda P>!

Háp! Háp! Háp!
Jönnek a Kacsák!
Hej, de éhes, hej, de szomjas
ez a társaság!

Bú, bú, bú,