Kamera ​előtt a tettes 2 csillagozás

Szabó László: Kamera előtt a tettes

A televíziós műfaj – még ha az egyes adások filmszalagjai az archívumokban megmaradnak is – elsősorban pillanatok műfaja. A bemutatott műsorok, köztük a legérdekesebbek is, lassan a feledés homályába merülnek, s ha az alkotók maradandó formában kívánján a közönséghez eljuttatni szellemi munkájuk gyümölcsét, más műfajhoz kell fordulniuk. Ezt tette most is okkal dr. Szabó László, akinek neve szorosan kötődik a televízió Kék fény műsorához, s aki 1972-ben egyszer már összefoglalta Kék fény című könyvében a bűnözés, a bűnüldözés helyzetéről szóló tv-programnak a kezdeti lépésektől megtett útját.
A könyv, amelyet most az olvasó a kezében tart, egy nem kevésbé izgalmas időszak krónikája. A Kamera előtt a tettes című kötet lapjain újra felelevenednek az elmúlt évek „legérdekesebb” bűnügyei, nyomozásai.

Népszava, Budapest, 1982
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 963321839X

norka
Szabó László: Kamera előtt a tettes

Magyar CSI a 70es évekből dokumentalista stílusban.

Egyhúzásra olvastam végig, de én extrém módon bírom a nyomozós, logikázós könyveket és ebben ráadásul megtörtént esetek, valódi nyomozók és bűnözők vannak.

Az 5 csillag azért a felemelő érzésért járt, hogy a nyilatkozó nyomozók érezhetően büszkék a munkájukra és így én is büszke tudtam lenni rájuk.