Kommunikáció ​felsőfokon 6 csillagozás

Szabó Katalin: Kommunikáció felsőfokon Szabó Katalin: Kommunikáció felsőfokon

„Pánik és üresség” – legtöbbünk ezt érzi a sorsdöntő tárgyalások, előadások előtt. Szinte mindegy, hogy a teremben ülők kik. Csak nagyon kevesen akadnak, akiknek nem remeg a kezük, nem száraz ki a szájuk, mielőtt végére jutnának az első mondatnak. Legyenek akár szakemberek, akár diákok, ők is küszködnek, s ez sem kisebb gyötrelem, mint a nyilvános beszéd. E könyv elsősorban arra szolgál, hogy könnyítsen a szakemberek és a szakembernek készülők kommunikációs nehézségein. Ha Ciceróvá nem is válhatunk pusztán könyveket bújva, mégis sokat tehetünk mi magunk, hogy javuljon a kommunikációs készségünk – és ezáltal a szakmánkban is sikeresebbek lehessünk.

A 2002-es kiadás alcíme valamivel hosszabb: Hogyan írjunk, hogy megértsenek? Hogyan beszéljünk, hogy meghallgassanak? Hogyan levelezzünk, hogy válaszoljanak?

Kossuth, Budapest, 2009
Kossuth, Budapest, 2002
Kossuth, Budapest, 1997

Biene_Maja>!
Szabó Katalin: Kommunikáció felsőfokon

Nem rossz, nem rossz. Szívesen olvastam, noha elég sok evidenciáról is meglehetősen terjengősen beszél (persze, kinek mi az evidencia). A szakdogámhoz annyiban lesz segítség, hogy kicsit összerendezte a gondolataimat. A szókincstesztek szerintem elavultak és annyira rövidek, hogy még csak tájékoztató jellegűnek sem nevezném az eredményt.
Aki mélyebben szeretne megismerkedni a kommunikációval, annak ez kevés. A hétköznapi érdeklődő számára érdekes lehet és nagyon olvastatja magát, szórakozásnak is jó.
Még keresem az ideális, kommunikációról szóló könyvet.

Finch>!
Szabó Katalin: Kommunikáció felsőfokon

Beadandó, prezentáció, szakdolgozat, házi dolgozat etc. készítése előtt ajánlatos áttanulmányozni.
Hasznos tanácsokat ad, annak ellenére, hogy régi kiadás, tanultam belőle 1-2 „praktikát”.

Brigi007>!
Szabó Katalin: Kommunikáció felsőfokon

Ez egy nagyon összeszedett és nagyon hasznos könyv. Sajnos a szakdogámhoz nem sokat tudott segíteni, mert már elég sok olyan köteten túl vagyok, amelyik elmondja azokat a dolgokat, amiket ez is, viszont ennek a könyvnek nem is ez a lényege, mert nagyon sok minden másra is kiterjed. Pl eldöntöttem, hogy új önéletrajzot fogok írni ez alapján.

Brigi007>!

Küzdünk a nemléttel, hogy létre fakadjon,
Kopogunk a csendben, hogy zene feleljen,
Tenyérnyi selymen végtelen tér nyíljon,
Hüvelyknyi szívből özönvíz keljen.

Lu Csi

A könyv mottója

ElinorA>!

Augusztinovics Mária találó parabolája szerint, ha áprilisban megjönnek a gólyák, és áprilisban születik a legtöbb gyerek az év során, az még korántsem jelenti azt, hogy a gólya hozza a gyereket.

103. oldal (Kossuth, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: április · gólya