Spirituális ​mesék 2 csillagozás

Szabó Judit: Spirituális mesék Szabó Judit: Spirituális mesék

A könyv első része a gyógyító mesék birodalmába viszi el az olvasót. Abba a világba, amelyet korunk embere szinte teljesen elfelejtett, de ami nélkül mégsem lehet teljes az élete. Ezek a gyógyító mesék lelkünk egy-egy fájdalmára, sérülésére, vagy veszteségére nyújtanak megoldási kulcsot úgy, hogy szinte észrevétlenül indítják be a belső gyógyulási folyamatot.
A kötet második része válogatást ad a spirituális és misztikus irodalom gyöngyszemeiből, egyszerre szólítva meg bennünk a Szépséget és a Tudást.
A könyv célja, hogy megérintse és életre keltse lényünk egy feledésbe merült részét, amely kiapadhatatlan forrásként táplálja lelkünk Édenkertjét.

Magánkiadás, Budapest, 2009
86 oldal · puhatáblás · ISBN: 963640934X

Venuszcica1981>!
Szabó Judit: Spirituális mesék

Azt sem tudom pontosan, honnan van meg ez a vékonyka kötet, kutattam a polcomon és egyszer csak a kezembe akadt, gondoltam akkor már miért ne olvashatnám el?
Azt hiszem, nem én vagyok ezeknek a történeteknek a célközönsége. Elég sokat dolgoztam már magamon, így számomra ezek a történetek túl egyszerűek, gyerekeknek valók voltak. A végén lévő idézeteknek, rövid sztoriknak nem látom értelmét, nem is az írónő írta őket. Mintha azért kerültek volna a könyvecskébe, hogy meglegyen egy minimum oldalszám.
Gondolkoztam, hogy kinek ajánlhatóak ezek a történetek? Talán fiataloknak, akik így könnyebben megértik a problémáikat? Felnőtteknek, akik most kezdenek dolgozni saját magukon? Nem tudom a választ, de hogy nem nekem írodtak, az biztos.

Baló_Mónika>!
Szabó Judit: Spirituális mesék

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Az első részben szereplő mesék nem igazán felnőtteknek valók, inkább esti mese olvasásra ajánlom gyerekeknek – ezek sokat nem adtak nekem.. A könyv végén lévő idézet gyűjtemény, illetve a tanmesék már inkább felnőtteknek valók. Ezeket nagyon szerettem, viszont más szerzőtől (A. de Mello stb.) már bőven olvastam ezekhez hasonlót, vagy pont ezeket.