Anya ​– nyelv – tudor 0 csillagozás

Irodalmi és nyelvi játékok, fejtörők
Szabó Judit: Anya – nyelv – tudor

A ​nyelvi játékok sok helyzetben kínálnak hasznos és élvezetes időtöltést kicsiknek és nagyoknak egyaránt, az iskolai órákon, egy hosszabb utazáson vagy éppen a szünidőben.
Egy-egy társasági összejövetelnek is jó programja lehet a különböző feladatok együttes vagy csapatonkénti megoldása, számos feladvány ugyanis éppen csapatjátékra hív. Bőven található azonban egyedül megoldható feladat is.
Az Anya – nyelv – tudor című kiadvány nemcsak nyelvi, hanem irodalmi játékokat is tartalmaz, kitágítva az ismeretszerzés körét. Híres írókhoz, költőkhöz kapcsolódó szórakoztató feladatok várják az olvasót.
Többféle feladattípus is helyet kapott a könyvben. Különböző idegen vagy tájnyelvi szavak jelentésének felfedésétől, közmondások párosításán át egészen a mesék dramatizálásáig, szoborképben való megjelenítéséig.
Szinte bármely korosztálynak ajánljuk a könyvet, mivel sok feladat a játékosokra bízza a nehézségi fok megállapítását.
Garantáltan jó kedvre derít… (tovább)

Tinta, 2018