Napkelte ​délben 2 csillagozás

Szabó István: Napkelte délben

„Szabó István a barátom! Talán csupa nagybetűvel kéne írnom ezt, sok mindent végig csináltunk együtt… Alig kamaszként kezdtük az életet a gimnáziumban, s talán együtt ittuk meg az első vodkát is. Együtt énekeltük a poo-beat dalokat Szilvásváradon egy barlangban, aztán lógtunk a gimiből, éltük a kamaszok gondtalan életét. Tizennyolc évesen egy papírral a kezünkben azt hittük, megértünk. (…) A múlttal szembenézni nem könnyű. Nagy dolog okulni belőle, s talán még nagyobb ezt úgy megtenni, hogy mások is láthassák a lélek legmélyét. Kedves Olvasó! A barátom kitárta a lelkét önöknek. Engedjék magukhoz, okuljanak belőle, szeressék az írását. Megérdemli.” (Kálomista Gábor producer)

Alexandra, Pécs, 2003

Carmilla

Nyom nélkül eltűnt évek vákuuma kiszippantott a való hétköznapokból.
Nem értem az embereket, apró-cseprő, fecsegő gondjaikat. Idegenek megoldandó problémáik, súlyukat fölvenni nincs erőm, de már kedvem se. Helyem sosem találtam az általános elvárások sablonjainak világában, a mindig valakinek megfelelés nem kenyerem.