Szabó Ferenc (szerk.)

Szivárvány 0 csillagozás

Fiatal magyar elbeszélők
Szabó Ferenc (szerk.): Szivárvány Szabó Ferenc (szerk.): Szivárvány

A ​kötetben szereplő fiatal írók az utóbbi tizenöt esztendőben kezdték írói pályafutásukat. Ifjúkoruktól kezdve a mi világunk behatásai, a szocialista építés nevelte szemléletüket, érlelte művészetüket. Számukra a múlt nem átélt valóság, hanem történelem, mai életünk jelenségeinek föltárása, a fejlődés mibenlétének kutatása természetes és izgató probléma. Ebben mindannyian hasonlítanak egymásra, mégis szinte mind más és más művészi és szemléletbeli úton igyekszik megközelíteni korunk valóságát.
A válogatás során arra törekedtünk, hogy minél teljesebb képet adhassunk e fiatal írók törekvéseiről, kísérleteiről, s általuk s műveiken keresztül érzékeltessük – amennyire a terjedelem megengedi – változó – fejlődő életünket.
Sok tehetséges és fiatal novellista jelentkezett az utóbbi években. Jó néhány közülük nem került bele a kötetbe. De az bizonyos, hogy akik e kötetben szerepelnek, megérdemlik figyelmünket, tisztes írói törekvéseik, művészi igényességük és a műveikben… (tovább)

A művek szerzői: Csoóri Sándor, Csurka István, Fejes Endre, Fekete Gyula, Galambos Lajos, Galgóczi Erzsébet, Gáll István, Kamondy László, Kertész Ákos, Moldova György, Salamon Pál, Sánta Ferenc, Szabó István, Szakonyi Károly, Várkonyi Mihály, Végh Antal

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kincses Könyvek

Szépirodalmi, Budapest, 1964