Szabó Ferenc (szerk.)

Prohászka ​ébresztése II. 0 csillagozás

Az 1997. november 10-én Székesfehérvárott megtartott Prohászka-konferencia anyaga
Szabó Ferenc (szerk.): Prohászka ébresztése II.

A ​szerkesztő így ír a tanulmánykötetről:
„1996-ban jelent meg a Prohászka ébresztése című gyűjtőkötet, amely az 1995. október 10-én Székesfehérvárott megtartott Prohászka-konferencia anyagát tette közzé. Az Ottokár Püspök Alapítvány keretében működő kutatócsoport – fiatalokkal is bővülve – folytatja a székesfehérvári püspök szellemi hagyatékának feldolgozását és „Magyarország apostola és tanítómestere” ma is időszerű tanításának terjesztését.

Prohászka halálának 70. évfordulójára nemcsak Budapesten és Székesfehérvárott emlékeztünk, hanem szerte az országban tartott konferenciákkal. E sorok írója világiaknak, papoknak, szeminaristáknak mutatta be e gazdag életmű egy-egy szempontját. Magyarországon, Erdélyben és a Felvidéken is megemlékeztünk róla néhány cikkel a katolikus sajtóban. A magyar televízió húszperces portréfilmet készített Prohászkáról Gergely Jenő és Szabó Ferenc közreműködésével. Barlay Ö. Szabolcs már több mint egy éve szemináriumot tart (előbb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1997

Szabó Ferenc (szerk.): Prohászka ébresztése I.
Szabó Csaba – Szigeti László (szerk.): Az egyházi iskolák államosítása Magyarországon, 1948
Horváth Sándor: A Szentlélek hárfája
S. Szabó Péter: A szacellum rózsája
Tomka Ferenc: Halálra szántak, mégis élünk!
Krajsovszky Gábor: Harcold halálig az igazság harcát
Báthory Orsolya – Kónya Franciska (szerk.): Egyház és reprezentáció a régi Magyarországon
Borzsák István: A Nagy Sándor-hagyomány Magyarországon
Králl Csaba (szerk.): Holocaust emlékkönyv