Szabó Ferenc (szerk.)

Prohászka ​ébresztése I. 0 csillagozás

Az 1995. október 10-én Székesfehérvárott megtartott Prohászka-konferencia anyaga
Szabó Ferenc (szerk.): Prohászka ébresztése I.

A ​szellemtörténetben ritkán találkozunk olyan nagyságokkal, akiknek géniusza és tevékenysége meghatározza egy ország vagy egy korszak kultúráját, egyházi életét. Ilyen rendkívüli egyéniség volt Prohászka Ottokár: „Magyarország apostola és tanítómestere”, ahogy székesfehérvári sírján olvasható.

Prohászka roppant szellemi örökségét az elmúlt évtizedekben elhanyagolták, a kommunista cenzúra miatt elhallgatták vagy eltorzították. Eljött az ideje annak, hogy a II. vatikáni zsinatot fél évszázaddal megelőző eszméit és reformtörekvéseit feltárjuk, közkinccsé tegyük, Magyarország és a székesfehérvári egyházmegye beépítse Prohászka eszméit az új evangelizálásba. Ezt a célt kívánja szolgálni az „Ottokár Püspök Alapítvány”, illetve a hozzá kapcsolódó kutatócsoport, amely 1995. október 10-én egésznapos konferenciát rendezett Székesfehérvárott „Prohászka ébresztése” címmel. Az itt elhangzott előadások is jelezték, hogy milyen kincsesbánya várt feltárásra, és hogy ma is, a II. vatikáni… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

Távlatok, Budapest, 1996

Szabó Ferenc (szerk.): Prohászka ébresztése II.
Szabó Csaba – Szigeti László (szerk.): Az egyházi iskolák államosítása Magyarországon, 1948
Horváth Sándor: A Szentlélek hárfája
S. Szabó Péter: A szacellum rózsája
Tomka Ferenc: Halálra szántak, mégis élünk!
Krajsovszky Gábor: Harcold halálig az igazság harcát
Báthory Orsolya – Kónya Franciska (szerk.): Egyház és reprezentáció a régi Magyarországon
Borzsák István: A Nagy Sándor-hagyomány Magyarországon
Králl Csaba (szerk.): Holocaust emlékkönyv