Lenke ​Babó, Lenke Mamó (Miklós, Kamilla és Tomsi 4.) 10 csillagozás

Szabó Borbála: Lenke Babó, Lenke Mamó

Micsoda hír, a Mama babát vár! Miklós, Kamilla és Tomsi irtó boldogok, hogy testvérük születik. Sokat beszélgetnek vele a Mama hasán keresztül, a Bentlakó pedig boldogan hallgatja őket. Amikor Mamó felidézi a saját születését, kiderül, hogy az apukája nem lehetett ott, mert kisiklott a vonata. Ám ekkor előkerül az átszívó porszívó…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635873432 · Illusztrálta: Baranyai B. András

PTJulia P>!
Szabó Borbála: Lenke Babó, Lenke Mamó

Végtelenül bájos könyv születésről, generációkról, mélységes szeretetről. Milyen jó, hogy Lenke mamó a karjában tarthatja Lenke babót! (Bizonyára véletlen egybeesés, de a Képmás révén pont az elmúlt hónapokban tudtam meg, hogy Négyeske az írónőéknél is kései baba – egyébként nálunk is. Kiváltságos helyzet az ilyen apróságoké, az már biztos!)

Szodalit>!
Szabó Borbála: Lenke Babó, Lenke Mamó

Nagyon aranyos volt! Igazából gyrerekeknek érthetô módon leírja a szülést/születést. És bár ez egy Most én olvasok! sorozat része, ami azért nem teljesen az én szintem, nem bírta m ki, hogy ne olvassam el. Így kerek a sorozat. :)

Juca P>!
Szabó Borbála: Lenke Babó, Lenke Mamó

Nagyon aranyos történet. Amikor „beszélt” a baba, eszembe juttatta a Nicsak, ki beszél című filmet. A gyerekek szintjén magyarázza el a kisbabák születését. És még egy kis időutazást is belecsempésztek. ;)

csucsorka IP>!

– A Mama babát vár! Ott van bent a hasában.
A gyerekek nagyon örültek, mindenki a maga módján. Tomsi ugrándozni kezdett.
– Juhé, új gyerek! Új gyerek! – harsogta.
– Hát ez csodálatos, én fogom etetni és pelenkázni! – lelekendezett Kamilla.
– Remek. A Mama végre adómentes lesz – szólt a józanság hangja Miklósból.

Miklós, Kamilla és Tomsi sorozat · Összehasonlítás