Budapesti ​napló 4 csillagozás

(1944. november – 1945. január)
Szabó Borbála: Budapesti napló

„Ha testileg épen érem meg a végét, ígérem neked, életem célja az lesz, hogy vissza tudjam adni hitedet az emberekben és abban, hogy nemcsak gonoszság van a földön, de olyan szeretet is, ami megőriz minden szenvedésen keresztül egy szebb, új élet számára.”
Írta Szabó Borbála Budapesten, 1944-ben a gettóban, ismeretlen helyen munkaszolgálatot teljesítő vőlegényének, akit soha többé nem láthatott viszont.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tények és tanúk Magvető

Magvető, Budapest, 1983

tengelic07>!
Szabó Borbála: Budapesti napló

Szabó Borbála: Budapesti napló (1944. november – 1945. január)

Részletes korrajz egy bizonyos ember szemszögéből. Borzalmas időszak volt ez Budapest életében és a könyvből is egyértelmű, hogy nem volt minden fekete vagy fehér. Találkozott segítőkész emberekkel és olyanokkal is, akik a vesztét akarták. Akkor mindenki a túlélésre játszott és ez szinte mindenkiből a legrosszabbat hozta elő. Egy szerelmes, reménykedő lány küzdelme a túlélésért, miközben próbálja megőrizni emberi méltóságát és az emberekbe vetett bizalmát. Ha valakit érdekel ez az időszak a történelmünkből, akkor mindenképpen érdemes elolvasnia, mert tárgyilagos, hiteles mű. Ajánlom.

Ardnazil P>!

Az ember sokszor van úgy, hogy mindenkiért tud tenni valamit, csak azokért nem, akiket szeret, és akikért a legjobban szeretne tenni.

Ardnazil P>!

Ha két egymást szerető ember nem tenné tönkre egymás életét az idegességével, amely a külső körülmények folyománya, hanem türelemmel és szeretettel kezelnék egymást, sokkal erősebbek lennének, míg így sajnos egymást gyengítik.

tengelic07>!

Az éjjeleket nem lehet átaludni, mert állandóan röpködnek a gépek, és állandóan szórogatnak valamit. És ehhez a kísérőzene a lakótársaink káromkodása. Hiába mondjuk nekik, hogy ne káromolják az Istent, azt mondják, hogy ők nagyon hithű emberek voltak, de az Isten annyi mindent mért rájuk, hogy most már nem bírják. Szegény emberek, sajnálom őket. Silány anyag az, amelyik csak a gyengéd nyomást bírja, de ha keményen ráütnek, eltörik. Nem tiszta acél ez, hanem ócskavas. Sajnos rá kell jönnöm, hogy nem érdemeljük meg az Isten kegyelmét, a menekülést, mert nem tudunk jók és rendesek lenni a szerencsétlenségben.

Ardnazil P>!

Nincs szentebb ügy a haza megmentése érdekében, mint örökké bolygatni az embereket, és azt a keveset, akinek még otthona van, kitenni onnan. Szépen néz ki az az ország, amelyiknek a megmentéséhez erre van szükség!

Ardnazil P>!

Hogy megváltozik az ember! Múltkoriban egyik éjjel, amikor két váratlan belövés volt, úgy pattantak föl a legtöbben, mintha puskából lőtték volna ki őket. Most meg nyugodtan fekszik mindenki tovább.

Ardnazil P>!

Ha egy házasság elromlik, szerintem a legtöbb esetben a nő hibája, de hogy hogyan indul meg két ember viszonya, az nagyobbrészt a férfin múlik.