Az ​átszívó porszívó 16 csillagozás

Szabó Borbála: Az átszívó porszívó

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot építünk.

A Pagony legkiválóbb szerzői négy-négy könyvet írnak, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók.

A három tesó, Miklós, Kamilla és a kis Tomsi a dédnagymamánál tölti a délutánt. Régi, fekete-fehér képeket nézegetnek a Mamóról, a Mamó pedig történeteket mesél nekik azokból az időkből, amikor még fiatal lány volt, és iskolába járt. De amikor Tomsi unalmában bekapcsolja a porszívót, egészen váratlan dolog történik…
Mit rejtenek a régi fényképek, és vajon hová visz az átszívó porszívó? Tarts a három tesóval, és megtudod!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok!

Pagony, Budapest, 2019
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104537 · Illusztrálta: Baranyai (b) András

csgabi MP
Szabó Borbála: Az átszívó porszívó

Ez most szerintem egy elég béna egy történet volt. :-( Az illusztráció tetszett, de ilyen szöveget én biztosan nem adnék a gyerekem kezébe.
Itt él Miklós, a kilencéves remek, okos fiú. Brrr.
Tesója, az éles eszű, gyönyörű Kamilla hétéves.
De szerintem egyetlen hétéves sem használja a kérő kifejezést sem (Sok kérő nyüzsgött körülötted?)
Aztán persze lehet, hogy én gondolom rosszul, de ez a könyv akkor sem lopta bele magát a szívembe. :-)

csokireka
Szabó Borbála: Az átszívó porszívó

Én nagyon örülök, hogy ez a könyv „partnernek” tekinti a gyerekeket, sztem nem baj, ha nem ismer egy szót… Általában a szövegkörnyezetből kitalálják, vagy megkérdezik. Így fejlődik a szókincsük. Örülnék, ha ilyen könyveken tanulnának olvasni, vleg több gyerek lenne a jövőben könyvmoly :)

Nballerkeki
Szabó Borbála: Az átszívó porszívó

Szerintem amennyit ebből a műfajból, a megkötöttségek mellett ki lehet hozni, azt az írónő kihozta! Gratulálok!