Újra ​van másfél millióm! – Zarándokösvényen Spanyolországban 1 csillagozás

Szabados Tamás: Újra van másfél millióm! – Zarándokösvényen Spanyolországban

Amikor 2003- ban, a kameráddal kísértél bennünket a kiválasztott hosszú Úton, azt mondtad egyszer te is nekivágsz és végigmégy a Caminon, hittem is meg nem is! Megtetted közeledve a 70-hez! Az ÚT nem teljesítményt vár elsősorban, hanem a hajdan volt vándorlások hagyományaként a gondolkodó, egyszerű gyaloglást, esőben, napban, a határtalan szabad Ég alatt, határtalan hitben és határtalanul megsokszorozottan lelki energiában.

Püski, Budapest, 2006

Szabados Tamás: Újra van másfél millióm! – Zarándokösvényen Spanyolországban

A szerző nagyon őszinte és szerény, tiszteletre méltó a teljesítmény, ahogy az úton végigmegy a könyvben pedig, ami a legjobban tetszik, hogy lépten-nyomon párhuzamot von a Camino és a másfél millió lépés Magyarországon egy-egy pillanata, szépsége, nehézsége között. Olvasás közben kicsit mindegyiken ott vagyunk és kedvet ad mindegyikhez. Közben pedig egy egész élet története is feltárul.

XDóra>!

Minden más dimenzióba kerül egy ilyen többnapos megpróbáltatásban. Más az értékrend. Egy melegvizes tusolás nem természetes, hanem szertartás, egy pohár hideg tej életöröm, egy szál virág közelről, percekig tartó nyugalom. Talán ezért vágyott az emberiség minden korban „vissza a természethez” mert BELSŐ ÖRÖM.

XDóra>!

Őszülő hajamba fésűt szúr a szél,
És ráncos, barna kezemet majd ismét fogod.
Mindegy, hogy emléket, mit hozol,
Mindegy, hogy milyen követ:
Tétova ár- apály szerelmed vagyok.

XDóra>!

KAVICS: Csöndesen engedtelek el, ahogy a nagyon kedvesnek int búcsút, a távoli szerelem.

XDóra>!

Jó lenne, ha MINDENKI! NÉHA NYUGALMAT SZERETNE, MEGNÉZNÉ MAGA KÖRÜL A VILÁGOT ÉS ÖNMAGÁT IS EGYBEN!!!

XDóra>!

A spanyol iskolákban versengenek a diákok, hogy kinek van meg az ÚT!
Elképzeltem, hogy a magyar KÉK-TÚRA hány diáknak jelent nyári szünidős CÉLT!
Hányan dolgoznak egy hónapot, hogy azt követően megtegyék a magyar turistamozgalom országot ismertető útjának esetleg csak 250 kilométerét, hátizsákkal, hálózsákkal. Azt képzelte valamikor egy ember – Rockenbauer Pál – hogy a magyar fiataloknak így kerülne a gondolataiba a haza, az ország. A megpróbáltatások tennék – ha kell három nyár alatt – egy olyan élményt (földrajzkönyvet) adva a fiatalok kezébe, amitől SOHA NEM FELEJTENÉK EL MAGYARORSZÁGOT!

XDóra>!

Kevés volt nekem a magyar másfélmillió!
Kevés nekem a mostani másfélmillió is, ha MINDEN SZÉPRE, JÓRA MINDEN EMLÉKRE LÉPNÉK EGYET.
Pedig az ember céljainak vágyainak akar élni!
Jó lépni!
Jó szépet akarni!
Jó megvalósítani! Jó éni!

XDóra>!

A magasban épült, sziklákra telepített világítótorony és környéke valami szellemi, fizikai befejezése az elmúlt egy hónap zarándoklatának. Innen nincs tovább!
A sziklákon egy sárga ráfestett üzenet ULTREIA!