Táncon ​innen és túl 3 csillagozás

Holló András kerekesszékes tánctanárral beszélget Sz. Kiss Mária
Sz. Kiss Mária: Táncon innen és túl

2007. szeptember 21. sorsfordító nap volt Holló András életében: munkába menet súlyos motorbalesetet szenvedett. Innentől kezdve élesen kettévált a múlt és a jelen: a tragédia előtti és utáni lét. Hogyan birkózott meg az életvidám, társaságkedvelő tánctanár azzal, hogy szegycsonttól lefelé teljesen lebénult? Miként formálta át a gondolkodását, a feleségével, gyermekeivel való kapcsolatát mindaz, amin keresztülment? És hogyan talált vissza újra a tánchoz? Holló András tabuk nélkül mesél mindezekről. Őszintén vall elfecsérelt évekről és megtalált boldogságról, hite és házassága újjászületéséről, a kerekesszékes létforma küzdelmeiről. Története arról üzen, hogy nincs lehetetlen: a kegyelem a legnehezebb próbákon is átsegít.

Razor P>!
Sz. Kiss Mária: Táncon innen és túl

Sz. Kiss Mária: Táncon innen és túl Holló András kerekesszékes tánctanárral beszélget Sz. Kiss Mária

Őszinte leszek, Holló Andrásról én tavaly decemberig nem is hallottam (legalábbis nem emlékszem rá), amikor is @verone elkezdte olvasni ezt a könyvet. A napokban engem is meglepett egy példánnyal és mivel a csillagok állása pont kedvező volt, ma sort kerítettem rá és egy szuszra el is olvastam, ami szerintem beszédes, bár mivel interjúkötetről van szó, nem egy nagy regényről, így egyébként is gyorsan lehet vele haladni.
Amikor kerekesszékes embert látok, megfordul a fejemben, hogy milyen lehet az élete, hogy élte meg azt, ami miatt a székbe kerül, miként boldogul a megváltozott helyzetben. Nos, mindezt most megkaptam, Sz. Kiss Mária nagyon jó kérdezőként szépen körbejárta a témát kezdve András balesetétől a kórházi kezeléseken át miként is építette fel újra magát és ebben milyen szerepet játszott a feleség, Virág, a gyerekek és a vallás, ami azóta a sorsfordító nap óta egyre nagyobb szerepet játszik az életében.
Függetlenül attól, hogy valaki vallásos vagy sem, szerintem érdemes elolvasni ezt a kötetet, vannak benne megszívlelendő gondolatok és megállásra, átgondolásra késztető tanácsok.

Sz. Kiss Mária: Táncon innen és túl

Holló Andrásba teljesen véletlenül botlottam bele, amikor a TraumaAmbulancia egyik októberi podcast-jét hallgattam. Nagyon szimpatikus lett számomra a mondanivalója, így döntöttem úgy, hogy elolvasom ezt a könyvet, ami tulajdonképpen egy vele készült interjú. Van itt minden. Baleset, vallás, házasság, kertészkedés, táncoktatás, életmódváltás, sport és még sorolhatnám. Olyan szemszögből mutatja meg az egyes témákat, amikre én személy szerint nem is gondoltam és sok dolog bennem is átértékelődött ennek hatására.

inimitableHeni>!
Sz. Kiss Mária: Táncon innen és túl

A könyv a keresztapámról szól. Olyan információkat tudtam meg, amiket elképzelni sem mertem. Olyan történetekről olvastam, melyek segítségével én is nosztalgiázhattam egy kicsit. És olyan fényképeket láthattam, melyek örömmel töltöttek el.
Nagy jó érzés volt megismerni a keresztapám érzéseit a balesetével kapcsolatban. Megtudni, ő hogyan élte meg ezt az egészet. Megtudni, hogy a családjának, a kereszt-testvéreimnek és a keresztanyámnak milyen volt a baleset, miket éreztek és hogyan változott meg ezáltal mindannyiuk élete.

verone>!

Elítélem ugyanis azokat a tipikusan macsó férfiakat, akik a nők előtt látszólag udvariasak, de férfitársaságban már úgy beszélnek róluk, mint eszközökről. Ezek csupán megjátsszák magukat, és később a személyes kapcsolataikban is alpári módon bánnak a nőkkel.

90-91. oldal, 8. fejezet - Közösségre teremtve (Harmat Kiadó, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: eszköz · férfiak · férfiasság · nőiesség · nők · udvariasság
verone>!

A mai gyerekek hiába tudnak mindenféle eszközökön gyorsan kapcsolatot teremteni, ha a fizikai létben nem tanulnak meg kommunikálni.

93. oldal, 8. fejezet - Közösségre teremtve (Harmat Kiadó, 2020)

verone>!

Egy felmérés szerint az egyetemisták között találni a legtöbb jövőkép nélküli embert Magyaroroszágon, míg régebben ez inkább azokat a negyvenéveseket jellemezte, akik nem tudtak váltani. Amikor lelkiségórákat tartottam abban az egyházi gimnáziumban, a diákok kibeszélhették magukból a feszültséget. De nem kalkuláltuk bele, hogy ezzel egy zsilipet nyitottunk meg. Sokan rémtörténeteket meséltek a tanáraikról és a szüleikről, kiderült az is, hogy mennyire hiteltelennek és képmutatónak látják őket…

92. oldal, 8. fejezet - Közösségre teremtve (Harmat Kiadó, 2020)