Pokoli ​szerelem 3 csillagozás

Syndie Maison: Pokoli szerelem

A ​szép és fiatal orvosnő belehabarodik egy jóképű és tüzes temperamentumú arab olajmérnökbe, aki nemcsak rettenetesen szereti őt, de igen gazdag is. Fittyet hányva az intő szóra, a baráti és szülői figyelmeztetésekre, a Nasvává vedlett Natasha ott hagy Texasban csapot--papot, jó állást, a karrier lehetőségét, és elutazik egy arab országba, ahol a megérkezése pillanatában fátyolos muzulmán feleséggé válik. A férj szép ígéretei semmivé foszlanak, nincs már önállóság, nincs magánélet, csak engedelmesség és állandó megaláztatások sorozata, megtetézve a váltig lángolóan szerelmes férfi állandó hazudozásával. Natasha valóban a pokolba került, kezdi elveszteni az egyéniségét, feladni a szabadulás reményét, amikor mindennek betetőzéséül még szörnyű tragédiák is érik. Hátborzongató módon éppen a testi--lelki rettenetek – no meg egy régi jóbarát – vezérlik végül a meghasonlott személyiségű nőt arra az útra, amely sok szenvedés után a meneküléshez, a saját és gyermeke életének megmentéséhez… (tovább)

STB Könyvek, Budapest, 2007
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639720329

Lex>!
Syndie Maison: Pokoli szerelem

Nagyon jó olvasmány; az írónő kellő részletességgel tárja elénk az arab kultúra számunkra idegen világát. A regényén keresztül megismerhetjük, milyen is ott a nők sorsa, hogy miket kell nap mint nap elviselniük, és hogy ezeket a dolgokat mennyire az élet természetes velejárójának veszik.

Nem nehéz együtt érezni Natasha-val, hisz ő pontosan olyan, mint mi; egy szabad világban felnőtt nő, aki hozzászokott, hogy a férfiakkal egyenjogú, és bármit elérhet az életben, amit csak szeretne. És egy ilyen életszemlélettel bekerülni az arab világba bizony nem leányálom. Szembesülni azzal, hogy a szeretett férfinek, akiért mindent feláldozott, nem ő az egyetlen szeme fénye, pokoli érzés lehet. Látva, ahogy egyre jobban magába szippantja őt ez a világ, ahogy reménytelenül próbál szabadulni egy olyan életből, amelyben nincs se joga, se személyisége, se hivatása, egyre több ellenszenv halmozódott fel bennem a kultúra iránt. Felháborító, hogy Natasha (Nasva) ott csak egy asszony a sok közül, csupán egy jelentéktelen játékszere a férfiaknak. Fogalmam sincs, hogyan képesek így élni, pláne a XXI. században, amikor már láthatják, hogy máshogy is mehetnének a dolgok.

Mellékesen megjegyzem, hogy nem egyedi a történet, hisz például A lányom nélkül soha című film is nagyban hasonlatos hozzá. Ettől függetlenül én szeretem ezt a könyvet.