Kölcsönkapott ​boldogság 5 csillagozás

Syndie Maison: Kölcsönkapott boldogság

Csak látszólag könnyű a gazdagság és neves család sarjának lenni, főleg, ha a szülők és lányuk nem egyformán képzelik el a jövőt. Betty Ruppenthal szinte minden spontaneitástól és akarattól lett elbarikádozva, mikor anyagilag és politikailag is felfutóban lévő apja, bátyja meghatározzák neki, mit tehet és mit nem.
Betty azonban gyökeresen megváltozik, mikor az egyetemen beleszeret a teljesen más felfogású Charlieba, aki magával akarja vinni Brazíliába . Heves szerelmük tragédiák sorát indítja el; összeházasodnak, de a szülők kitagadják Bettyt, aki elindul szerelme után, hogy pár nap múlva együtt folytassák útjukat. Ám szörnyű baleset áldozata lesz, emlékeit veszti, és hónapokra kórházban ragad, ismeretlenül, keresetlenül. A fiú csalódva elutazik.
Az ismeretlen lányt, a baleset okozója, egy farmer gondozza. Kiderül, hogy terhes, de ki az apja senki sem tudja. Betty hozzámegy a farmerhez, akivel idillben élnek, míg haza nem érkezik az unokaöccs. A találkozás sokkoló.

Csengőkert, Kistarcsa, 2014
Gold Book, Debrecen, 1999
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639019968

JBollok92>!
Syndie Maison: Kölcsönkapott boldogság

Nem volt rossz történet, sőt, többet adott, mint amit előre vártam tőle. Talán csak a rövidségét lehet hátránynak felhozni, mert kicsit gyorsan zajlottak az események, de még éppen elfogadható mértékben.