100 ​legendás parfüm 5 csillagozás

Sylvie Girard-Lagorce: 100 legendás parfüm

Azon a napon, amikor a tüzet csiholó ősember rájött, hogy bizonyos fák égő gyantája megízesíti ételeit, és kellemesen csiklandozza az orrát, kezdetét vette a parfümök története. A világon kb. 350 parfümkészítő nagymester fáradozik újabb és újabb illatkompozíciók összeállításán. Mai világunkban minden egyes parfümnek megvan a saját image-e. Nem véletlen, hanem tudatos és sokat sejtető a névválasztás, a szín, a formadizájn, és nem utolsósorban maga az image-kampány, melyet sok esetben egy divatdiktátor, vagy híres színésznők, színészek neve fémjelez. A 100 LEGENDÁS PARFÜM című album igazi könyvritkaság – érdekes történetekkel fűszerezve mutatja be az legnevesebb parfümmárkákat, mindezt reprezentatív fotókkal illusztrálva.

Arena 2000, Budapest, 2006
144 oldal · ISBN: 9637046801 · Fordította: Király Katalin

Ninácska P>!
Sylvie Girard-Lagorce: 100 legendás parfüm

Mindenképpen érdekes olvasmány, annak ellenére, hogy szakkönyv, mégis élvezhető, izgalmas. Nagyon érdekel a szépségápolás, szeretem a különféle parfümöket, ezért igazán érdeklődve lapozgattam az oldalakat. Annak idején, szívesen lettem volna parfümőr, sajnálom, hogy Magyarországon ez a szakma még nagyon gyerekcipőben jár.
A borító tetszik, a fotók viszont lehetnének jobbak.

Snowberry>!
Sylvie Girard-Lagorce: 100 legendás parfüm

Jó kis gyűjtemény, rövid, érdekes leírásokkal.
Szép album, ajánlom mindenkinek, akit érdekel a téma.