Barbarella ​morcos 12 csillagozás

Sylvie De Mathuisieulx – Prisca Le Tande: Barbarella morcos

A Szeretek olvasni! sorozat kötetei a könyvekkel még ismerkedő 6-7 éves korosztálynak szólnak: meséket, az életből ellesett helyzeteket és kalandos történeteket egyaránt tartalmaznak.
Gond? Baj? A megoldás: Kamupirin apó, aki minden problémát orvosol. Még a mindig morcos macskát, Barbarellát is felvidítja… Vajon hogyan?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szeretek olvasni!

Tessloff és Babilon, Budapest, 2014
32 oldal · ISBN: 9789632942889 · Fordította: Marczisovszky Anna · Illusztrálta: Prisca Le Tandé

Molymacska P>!
Sylvie De Mathuisieulx – Prisca Le Tande: Barbarella morcos

Két dolog fogott meg ebben a mesekönyvben: hogy megpróbáltak segíteni, hogy a gyermek aki olvassa, ne legyen hisztis, és hogy macskás. Mindkettő nagyon fontos, bár bevallom, utóbbi miatt vettem a kezembe (és utána utóbbi miatt vásárolták meg tőlem :D )
A történet arról szól, hogy van egy undok, negatív, morcos és hisztis macska, aki szeretne boldogabb lenni. Talál egy levelet, amely a boldogságot ígéri neki, és hamarosan érdekes tanácsokat is kap arra nézve, hogyan legyen önfeledten boldog. És a rettentő csavar a történetben: beválik!
Ez gyakorlatilag egy modern tanmese, történet szinten ne várjunk sokat tőle, de nagyon érdekes, mire fut ki. Önmagában már a segítség, amit leírnak használhat, és akár a valóságban is mosolygósabb lesz tőle a gyermek, de azért szerintem érdemes átbeszélni (ezt is, mint minden könyvet) akár a problémára, akár a megoldásra nézve. Ilyen szempontból nagyon jó beszélgetésindító, és kevésbé jó altató mese szerintem.
A rajzok bájosak, de nem az én stílusom. Ettől függetlenül nagyon jól mutattak, harmóniában volt a szöveggel, csak nekem ez a stílus annyira nem jött be (másnak viszont igen)
Nem rossz könyvecske, sőt ajánlom mindenképpen, főleg ha gyermek szereti a macskákat. Akkor nagyon. De amúgy is, hasznos, beszélgetős könyv :)

Sicc>!
Sylvie De Mathuisieulx – Prisca Le Tande: Barbarella morcos

Rövid, aranyos olvasmány kezdő olvasóknak!:) Bírtam az illusztrációkat!

Uzsonna>!
Sylvie De Mathuisieulx – Prisca Le Tande: Barbarella morcos

Nagy betűs, egyszerű szöveg, kedves, érdekes történet aranyos képekkel adja meg a siker – élményt az olvasni tanuló gyerekeknek.