Cickuty ​érkezése (Én is állatorvos leszek! 1.) 11 csillagozás

Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

Az állatklinikán mindig történik valami!

Fanny imádja az állatokat, felnőttkorában ő is állatorvos szeretne lenni, mint a szülei.
Hetek óta türelmetlenül várja, hogy Fahéjnak, a család labradorjának megszülessenek a kiskutyái. Ezen a tavaszi vasárnapon azonban más meglepetés is vár a kislányra: a szülei állatklinikája előtt egy elhagyott kiscicát talál. Fanny régóta vágyik egy cicusra, és szeretné megtartani az állatot, csakhogy az anyukája nem rajong a macskákért.
És vajon Fahéj mit fog szólni a cicához?

Merülj bele az állati (jó) kalandokba!

Új sorozat állatszeretőknek és állatorvos-palántáknak.

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634574705 · Fordította: Réti Blanka · Illusztrálta: Eva Chatelain

Molymacska>!
Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

Eszményien aranyos sorozatkezdő kötet, ami elsőre is felhívja a figyelmemet a sorozatra.
A történet szerint Fanny anyuka állatorvos, míg apukája asszisztens, és természetesen ő is állatorvos szeretne lenni. Fanny a történet elején talál egy cicát, akit gondozni és nevelgetni kezd, miközben a meglévő kutyusuk, Fahéj is elkezd elleni. A kislánynak pedig két állatra is kell vigyáznia egyszerre, mert a szüleiknek éppen más állatoknak segítenek a klinikán innen és túl.
Nagyon érdekes volt a történet, hiszen a lapokból süt az állatszeretet, az az érzés, hogy fontos az írónak (és így a szereplőknek is) az állatok épsége, jóléte. Emellett bevezet minket egy alapfokú „gondozási” ismeretekbe, hogy mit csináljon az ember a kiscicával, a frissen született kiskutyusokkal, hogyan viszonyuljon a problémákhoz, és hogyan tudja ezeket megoldani úgy, hogy közben szereti a állatokat.
Nagyon érdekes volt bepillantani az állatklinikára is (ebben a kötetben épp egy szülést „láthatunk” amennyire láthatja Fanny is), ami nem csak a gyerekeknek, de akár a szülőknek is szolgálhat új információkkal. Egyrészről elmagyarázza, mit miért csinálnak, másrészről láthatjuk a részfolyamatokat és azt is, mit is figyel ilyenkor egy orvos. Nagyon érdekes ezeket a folyamatokat látni, akár felnőttként is.
A könyv érdekessége, hogy nem csak a történetbe ágyazva ismerhetjük meg az állatklinikán történteket, de a végén van egy rövid ismeretterjesztő rész is. Ez főleg a cicák és kutyák viszonyáról, a szocializációról, alap ismérvekről szólnak, a végén pedig egy oltási könyv mintáját láthatjuk. Ha valaki szeretne egyszerre cicát és kutyát tartani, ezeket is érdemes átfutni. Érdekes és tartalmas, mindenféleképpen hasznos.
Az első részben felvetődik a probléma is, hogy Fanny anyukája nem szereti a cicákat, így nem biztos, hogy megmaradhat a háznál. spoiler Nagyon jól mutatja ez a szál is, hogy vannak személyek, akikben régről maradt rossz emlékek gátolják az állat szeretetét, és emiatt taszítja el maga mellől. Remélem a sorozatban ezt is jobban kifejtik, és egy szép történet kerekedik ki belőle.
Ami számomra különösen tetszett a könyvben, hogy nagyon… francia. Nos, rre igazán nem tudok mást mondani. Már gyerekkönyvek szintjén is próbálja az elfogadást erősíteni, hiszen az állatklinika másik orvosa színes bőrű, míg ha csak a szülőket nézzük, akkor is a nő az, akinek magasabb státusza van, míg a férfi így is segíti a nőt. Ezek nagyon apró részletek, lehet, aki nem figyel erre, észre sem veszi, nekem viszont nagyon fontos volt, hogy teljes természetességgel sugallta az elfogadást a könyv (közben pedig azt is, hogy bármit elérhetsz).
Nagyon tetszett a sorozat első része, imádtam. Na jó, ebben lehet az is, hogy én szeretem a cicákat és kutyákat is, emiatt is ennyire kedves számomra ez a félig ismeretterjesztő, félig szórakoztató könyvecske. Első-másodikosoknak ajánlom a kis könyvet mindenképpen, főleg, ha ezzel szeretné a szülő bevezetni, hogy lesz egy kisállatuk, és meg tudják beszélni, hogyan is bánjanak vele, mi a teendő, ilyesmi. Ettől függetlenül persze minden állatbarát gyermeknek, és szülőnek ajánlom, hiszen színes, hasznos, érdekes. Egyszóval jó könyv.

Kokuszka>!
Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

Hosszú idő után jutottam el ismét a könyvtárba, és ezt a könyvet kölcsönöztem ki a lányomnak, amit persze én olvastam ki először. off Csoda aranyos kis történet egy kislányról, Fannyról és nagyon szeretett kutyájukról, Fahéjról, aki hamarosan elleni készül. Közben úgy néz ki egy kiscicával is bővülni fog a család, de ehhez még Fannynak az anyukáját is meg kell győznie.
Ez a kis kötet finoman vezeti rá az ifjú olvasókat a felelős állatnevelésre és gondozásra. Nagyon könnyen olvasható, csodás illusztrációkkal és kisállatok fotóival kiegészítve. Kezdő olvasóknak is bátran ajánlom, hiszen rövid kis fejezetekből állnak, nagyobb betűmérettel és sortávolsággal. Azóta a lányom is kiolvasta, ő is nagy örömét lelte a kis család kalandos történetében.

Vaklarma P>!
Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

A könyvtárban találtunk rá erre a kis könyvre, és mivel a kislányom minden állatos könyvet elolvastat velem, főleg ha kutya van a címlapon, nem volt kérdés hogy ezt is kivesszük. Kicsit komolyabb hangvételű, mint a hasonló könyvek általában, konkrétan egy kutya ellése és császármetszése az egyik fő téma, de ezt teljesen jól érthetően elmagyarázva és fordulatosan teszi, aranyos figurákkal, így aztán mindketten nagyon szerettük. Én személy szerint nagyon bírtam az olyan kulturális kikacsintásokat is, mint például az egyik képen a háttérben megjelenő Chat Noir plakát. Ez inkább a felnőtteknek szól, (meg gondolom kellett egy kis francia öntudat is) de mivel egyelőre főleg mi vagyunk az olvasók, kellemes meglepetés volt. A végén pedig található egy kis ismeretterjesztő rész is arról, mi a kutya és a macska meg az ember kapcsolatának kulcsa. Ez lehetett volna kissé kevésbé tudományos, de ha már az állatorvos palánták számítanak fő célcsoportnak, végülis belefér.

unikornis83>!
Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

Nekem is van egy leendő kis állatorvosom a családban. Ez a kedves kis történet közelebb hozta egy kicsit az álmához.

tilia_tomentosa>!
Sylvie Baussier: Cickuty érkezése

Nagyon aranyos kis könyv. Kezdő olvasóknak kiváló. Állatbarátoknak és leendő állatorvosoknak pedig fenomenális.

Én is állatorvos leszek! sorozat · Összehasonlítás