Reményhajsza ​II. (Reményhajsza 2.) 16 csillagozás

Sylvia River: Reményhajsza II.

A rosszfiúk azonban nem pihennek, így Bonnie és John nyugalma is csak pillanatokig tart. Az ellenük pedálozó figurák mellé felsorakoznak a zűrös barátok, nem beszélve a féltékenység zöldes pillantású szörnyéről, így a problémák egyre csak halmozódnak, tornyosulnak. Elérkezik a pont, ahol már hőseink is a fejüket kapkodják, mert sajnos nem mindig állnak nyerésre. Lassacskán megoldódnak a problémák, kigubancolódnak a szálak, de ezt nyilván csak azért teszik, hogy teret adjanak a regény végével együtt közeledő új kezdetnek is…

Underground, Budapest, 2015
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631214000 · Illusztrálta: ifj. Piller István
Magánkiadás, Budapest, 2011
388 oldal · ISBN: 9789630812238 · Illusztrálta: Ifj. Piller István

George Keegan · John Kenderson

Sylvia River: Reményhajsza II.

A második részben újabb fordulatos események és magánéleti problémák vártak Bonniera és Johnra. Néha tényleg csak kapkodtam a fejem. Kb a könyv felénél jártam, amikor még mindig nem voltam biztos abban, hogy vajon John és Bonnie kapcsolata túlélheti ezt a részt.
A Reményhajsza II karakterei sokkal kidolgozottabbak, mint az előző részben. Több szerep jutott a gyerekeknek, és végre megismerhettem Johnt és Bonniet úgy, mint egy összetartó családot. Mégis John az, aki a kedvenc szereplőmmé vált. Imádom a hozzá hasonló gyerekcentrikus pasikat.
Nem csak a szereplők tetszettek jobban a második részben, hanem a regény hangvétele is. Gördülékeny és könnyed. Most már nem kérdés, hogy a 3. részt is elolvasom :-)

Utólagos bejegyzés, Sylvia karca:
Kedves Molyok!
Aki olvasnivalóként érdeklődik a Reményhajsza I. iránt, legyen kedves küldeni nekem egy e-mailt a sylvia.river0306@gmail.com címre, vagy keressen meg a facebook-os elérhetőségeim bármelyikén
Különleges, vissza nem térő ajánlatom van az érdeklődők számára, amelynek lejárati határideje: 2016.11.15.
Várom a jelentkezéseket!

Sylvia River: Reményhajsza II.

Hűha! Ez a könyv tényleg nem semmi. A lehető legmélyebb tiszteletem az írónőnek.
Már megszoktam, hogy a legtöbb folytatást az író borzalmasan elszúrja, viszont itt éppen az ellenkezőjével találkoztam. Ez a történet még mindig képes ugyanazt hozni, mint az előző rész. Remélem a folytatások is képesek lesznek hozni, ezt a színvonalat.
Számomra úgy tűnt, hogy ebben több minden történik, mint az első könyvben. Annyira jó volt, hogy voltak visszautalások arra, hogy mi is történt akkor, és hogy ezt hogyan küzdötték le a karakterek.
Bonnie és John még mindig annyira szeretik egymást. Már szinte irigylem a kitartó szerelmüket, amit semmi sem tud megingatni, mert bíznak a másikban.
Na, de térjünk vissza a történethez.
Az írónő már fenomenális indítással kezd. Nem aprózta el, az fix! Holden megjelenik és munkával biza meg Johnt, ezzel együtt Bonniet is. Innen veszi fel a szálat a történet. Ez mellett számtalan megpróbáltatás vár a csapatra, egészen a történet végéig.
Az utolsó oldalaknál döbbentem rá, hogy vége, és nincs több oldal. Ennyi volt a kaland, és remélem minél hamarabb folytathatom, mert ez még jobban megragadta a fantáziámat, mint az előző.
Olyan nehéz nem spoilerezni, de megállom, mert nem szeretném lelőni a lényeget.
Csak annyit árulok el, hogy Keegan még nagyobb kedvenc lett itt, bár történt, ami történt, mégis ő lett a favorit. Persze, csak John után.
Áááá, fenébe a sulis beadandókkal, nekem kell a folytatás!!!!!!!!!!

Sylvia River: Reményhajsza II.

A cselekmény több szálon fut, amelyek kellően szövevényesek, minden mindennel összefügg. A romantika és az erotika az első részhez képest háttérbe szorul az akció javára, mindazonáltal a könyvben fontos szerepet játszik a bizalom és annak hiánya, illetve féltékenység. Érdekes párhuzamot figyelhetünk meg George és Janet, illetve John és Bonnie házassága között. Több jelenet jut a gyerekeknek a RHII.-ben, aminek szerfelett örültem. A zenei és az egészségügyi leírások hitelesek, én laikusként teljesen elhittem a zenészek és orvosok szavait. A történet végén a banda kerül a középpontba, és a rocker olvasók is „megkapják a magukét”. A szemszögváltások a könyvnek filmes jelleget kölcsönöznek, és simán el tudnám képzelni, ahogy nyárestéken a tévé képernyőjére tapadva nézem a Reményhajsza-sorozat aktuális epizódját. :)
Az írónő sziporkái számtalan alkalommal csaltak mosolyt az arcomra, és az ismételt függővég ellenére is elégedetten tettem le az e-könyv olvasót. Azoknak ajánlom, akik szeretik, ha az akció romantikával van ötvözve. Sylvia Rivernek pedig köszönöm, hogy elolvashattam!
Bővebben (Mark Dacascosszal): http://tclang.blog.hu/2017/06/23/ezt_olvastam_sylvia_ri…

nypiro P>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Folytatódtak Bonnie és John kalandjai. Szépen kibővült a társaság, néha gondolkodnom kellet a szereplőkről ki kicsoda ☺. Fordulatos, izgalmas történetet olvashattam újra. Gyakrabban kellene krimit olvasnom, majdnem annyira élvezem, mint a romantikust. Olyan, mintha filmen néztem volna, végigizultam az egész sztorit, időnként olyan szívdobogás jött rám, hogy limcsit kellett közbe olvasnom ☺. (ez az írónő hibája, túl élethűre írta a jelenetet ☺).
Nagyon fontos az emberek közötti kommunikáció, így el lehetett volna kerülni Janet spoiler, viszont a cselekmény sodrása és a későbbi események miatt nyilván szükséges volt. Ugyanígy a végén John és Bonnie félreértése. A nyomozás, kommandós csoport élete is nagyon szimpatikus, hogy a családi életük is le van írva. Kedvencem Patrick, olyan igazán emberi. Kíváncsi vagyok Ritchie és a zenekar vonalra, hogyan folytatódik. Szívesen elmentem volna a végén a koncertre is. Várom a harmadik részt nagyon ☺

Moncsi22>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Félelmetes az, ahogy az írónő bánik a szavakkal, és az milyen érzelmeket vált ki az olvasókból. Szín tiszta érzelmi hullámvasúton ültem az olvasás közben. Sírtam, nevettem, utáltam és imádtam az embereket. Jó volt újra olvasni azokról a szereplőkről, akik az első rész alatt a szívembe férkőztek. Ha egyszer az ember elkezdi olvasni, nehezen tudja abbahagyni, mégis voltak olyan pontok ahol meg kellett állnom, és gondolkoznom kellett, megemésztenem. Ez a rész is a szívembe vésődött. Az írónő humora itt is megmutassa magát, mindig a legjobb helyen. Izgalmas, akciódús, pörgős. Izgultam egész végig. Minden tiszteletem az írónőé. Mert egy olyan világot tár elénk, amelyet ha megismerünk a szereplőivé akarunk válni. Olyan tulajdonságokat, erőt, és érzéseket akarunk mint nekik van. Ők lehetnek akár példaképek is sok ember számára. Köszönöm az élményt írónő és sajnálom, hogy megvárakosztattalak

KrenczNóra I>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Huhh…Nos, amint befejeztem az olvasást, már el is kezdtem írni az értékelést, amíg még friss az élmény.
Ez talán még ütősebb sztori lett, mint az első (de az formailag egész picit közelebb áll a szívemhez).
Rendkívül pörgős, fordulatos, akciódús (sajnos a rockzene rovására, de annyi baj legyen). Folyamatosan fenntartja a figyelmet. Az írónő, ha lehet, most még jobban összekuszálta a szálakat. Minden összefügg mindennel és mindenki kapcsolatban áll mindenkivel.
Janet határozottan irritált kb. a könyv feléig, de aztán annyi minden történt egyszerre, hogy már meg is feledkeztem a haragomról.
Aggódtam Bonnie és John kapcsolatáért, pláne a végén. A szívbaj kerülgetett, hiszen az lehetetlen, hogy pont ők…..Egy világ omlana össze bennem.
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen minden adott egy újabb komoly zúzásra. ;)

Kovács_Ági_3>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Hát ez a történet nem semmi volt. Hihetetlenül jól sikerült a második kötet. Izgalmasabb, viccesebb letehetetlen volt. Olyan érzésem volt mintha egy sorozatot néztem volna. Rengeteg történet szálat indított a szerző a történetben. S végére mindent el is zárt, kivéve Seant és Ewant. Velük a következő kötetben még találkozhatunk majd.
Nem éreztem, hogy belegabalyodnék az egészben, történetben. Igazán el tudnám képzelni simán egy tv-ben sorozatként. Komolyan…
Az első részben nem nagyon volt úgy kedvenc karakterem, de a másodikban határozottan John és Bonnie, mellé Hammond lett a legnagyobb kedvencem, imádtam a humorát és a beszólásait és azt, hogy mennyire féltette eszelős, józan eszéről nem híres Johnt. Szóval nem csak akció, de humor is volt bőven.

Bővebben itt olvashatod: https://www.hungarybooks.hu/2018/08/slyvia-river-remeny…

Tíria_Devil I>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Hogyan lehet akciót, párkapcsolati gondokat, rendvédelmet, a szervezetbűnözést és még a rock zenét is összekapcsolni? Valószínűleg Sylvia River-esen. Számomra megint csak élvezetes volt, bármelyik karakter „bőrébe” beleélhettem magam, legyen szó rosszfiúról, szenvedő nőről vagy épp a „féltékenységgel” szembekerülő férjről, aki amúgy az első rész óta a kedvencek között van . Sok szemszögből és élményből csemegézhet az olvasó, tipikusan ez a könyv lett: „már nem teszem le, csak a következő fejezet végén… reggel van”. Szórakoztató és ébren tartó lett, kifejezetten kalandoroknak ajánlom, akik „minden jóban és rosszban ugyanúgy kivehetik a részük”, ahogyan a regény hősei!

Gabriella_Igari>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Sokkal izgalmasabb mint az előző, nagyon jó, alig bírtam lerakni, komoly függőséget okoz! Nagyon várom már a folytatást!!!!!

hbogi87>!
Sylvia River: Reményhajsza II.

Bonnie és John története folytatódik- persze hozzájuk méltóan cseppet sem unalmasan történik mindez. :)
További érdekes szereplök bukkannak fel, fifikásan kutyulja össze a szálakat az Ìrónö, szerettem olvasni!

Diana_Z I>!

– Mi a tragédia tárgya? Összenőtt a szemöldököd?

Diana_Z I>!

Akaratlanul is eszébe jutott a saját házassága, hiába pont arra nem akart gondolni. George és ő. A szenvedély, ami mindig is jellemezte kettejük kapcsolatát. Az arany középutat mellőző végletes érzelmek. Azok a szélsőségek, amelyeknek ő még mindig leginkább a játékszere volt, mint az irányítója.

Lang_Tünde I>!

Rengetegszer hittük azt, hogy belehalunk. Kibírtuk, mert a zene az életünk, egy olyan szerelem, ami sosem múlik el.

Szilvi3672 I>!

Hammond a harmatos információk birtokában tövig nyomta a gázpedált, hogy mielőbb beérjen a bázisra. Mivel Jen ügye hivatalosan nem rájuk tartozott, momentán annyit tehetett, hogy mobiltelefonon felhívta a nyomozás vezetőjét, megnevezte a gyanúsítottat, és gyors intézkedést kért. Miután ezzel végzett, jelentett Holdennek, messziről elkerülte Robert White-ot, majd elindult Johnhoz.
Barátját a garázsban találta, ahol ex-helyettese éppen átvizsgálta a motorját. Beszámolt neki arról, hogy mit tudott meg, majd érdeklődve figyelte, amint Kenderson a Harley minden alkatrészét tüzetesen átnézi.
Patrick nem tudta eldönteni, hogy a szőke zenész csak vele nem akar szóba állni, vagy egyébként is némasági fogadalmat tett, és jelen pillanatban senkire sem kíváncsi. Ennek kiderítésére tett kísérletet, amikor megszólalt:
– Nem mondtál semmit arra, amit kiderítettem. Mit szólsz ahhoz, hogy a támadó Sean, akire már egyébként is fáj a fogunk?
– Azt, hogy nyilván nem azért jöttél, hogy a segítségemet kérd, elvégre Bennel kiegészülve vagytok rá elegen – nézett fel munkájából először a férfi. – Ha nem tűnt volna fel, egyébként sem érek rá éppen.
– Azt látom – értett egyet Kendersonnal a kommandós. – Azonban úgy tűnsz, mint aki orrint, konkrétan rám. Ki vele, mit vétettem ellened?
– Igazán semmit. Csak nincs jó kedvem, már azt is elmeséltem, hogy miért. Emlékezz a szavamra barátom: sose nősülj meg!
– Nocsak! – csodálkozott rá a beszélgetés váratlan fordulatára Hammond. – Ezek szerint asszonyod mégsem patyolat. Valami azért rémlik, elvégre a bázison is úgy néztél ki, mint aki nem verekedni, hanem ölni akar. Nem véletlenül kértelek meg rá, hogy inkább menj el, hiszen bár nem sírtam volna, ha kiirtod Hófehérke őrnagyot, azért csak nekem kellett volna bilincsbe vernem azt, aki puszta kézzel agyonveri méltán rühellt, újdonat elöljárónkat. Tehát: elmondod, mi bánt vagy duzzogsz még egy sort?

Laura_Bakos P>!

Mert a hazugság akkor is csak hazugság, ha kíméletből történik.

Laura_Bakos P>!

– Ben meg egyszerűen nem úszhatja meg – nézett biztatóan Kellyre a beszélő. – Megérdemli, hogy a születendő sráca miatt tincsekben őszüljön a most még hollófekete haja. Mert ha az a gyerkőc csak negyedrészben örökli az apja génjeit, akkor is kinéz a srácnak záros határidőn belül a kényszerzubbony.
Ennél a pontnál Bonnie is belefolyt a társalgásba:
– Ejnye John Kenderson! Csak talán nem te is kényszerzubbony-szökevény vagy? A gyerekeid, vagy inkább a családod miatt?

Laura_Bakos P>!

– Nem akarok udvarolni John, de jó szarul nézel ki!

Laura_Bakos P>!

– (….) Ja! Amíg el nem felejtem! Jeanine és Kelly eljönnének hálálkodni. Ahogy elnézlek, életem párját még beengedem hozzád, de Ben feleségét semmiképpen.
– És miért, ha szabad tudnom?
– Nem venném a lelkemre a koraszülését, ugyanis ha ebben az állapotban meglát téged, ijedtében tuti, hogy lebabázik – vigyorgott Patrick.

Lang_Tünde I>!

Más bajának a megoldásában profi vagyok, a sajátom viszont padlóra küld.

KrenczNóra I>!

[…]Persze azt, hogy megcsaltad a barátnőjét, nem muszáj melegében elárulnod neki, mert akkor addig rajtad hagyja a borogatást, amíg végleg ki nem hűlsz! Elvégre nő is, meg csalódást okoznál neki, meg még sorolhatnám!
– Mégis mit mondjak neki? Hogy edzésen voltam és visszaütött a boxzsák? Ráadásul éjszaka?
– Leginkább semmit. Nyöszörögj élethűen, hátha meghatod vele!

Kapcsolódó szócikkek: George Keegan · John Kenderson

Reményhajsza sorozat · Összehasonlítás