Rabul ​ejtve (Crossfire 4.) 59 csillagozás

Sylvia Day: Rabul ejtve

Végre itt a nemzetközi sikersorozat várva várt 4. része: Eva és Gideon szenvedélyes szerelmének története folytatódik

Gideon angyalkának hív, pedig ő a csoda az életemben. Az én gyönyörű, sebzett harcosom, aki elszántan küzd, hogy lemészárolja a démonjaimat, de a sajátjaival nem akar szembenézni.
Fogadalmunknak még jobban össze kellett volna kovácsolnia bennünket, ám ehelyett felszaggatta a régi sebeket, felszínre hozta a fájdalmat, a bizonytalanságot. Éreztem, hogy Gideon kicsúszik a kezem közül, hogy legszörnyűbb félelmeim valóra válnak, hogy elveszítjük egymást…
Életünk legboldogabb időszakára árnyékot vetett a múltja, és pusztulással fenyegetett mindent, amiért olyan keményen megdolgoztunk. Borzasztó válaszút elé kerültünk: vagy az ismerős, biztonságos lét, amit megismerkedésünk előtt éltünk, vagy a harc egy olyan jövőért, ami hirtelen lehetetlen, reménytelen álomnak tűnik…

Eredeti mű: Sylvia Day: Captivated by You

400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632935928 · Fordította: Goitein Veronika

Gideon Cross

Klodette
Sylvia Day: Rabul ejtve

Nem teljes szívből adom ezt a négy csillagot, mert nem tetszett annyira, mint az előző részek, de mégiscsak egy régebbi sorozatom, ráadásul értékelem, hogy átvették egy másik kiadótól és megjelentették végül.
Nekem ez az egész Crossfire olyan, mintha a szereplők folyton-folyvást ugyanazokat a köröket futnák.
Gazdag pasi és ez esetben gazdag csaj és nem pedig átlagos, de a séma majdnem ugyanaz. Tragikus múlttal, találkoznak, egymásba szeretnek, majd rengeteget szexelnek.
Eva és Gideon pedig aztán tényleg rengeteget szexelnek. Állandóan. Folyton. Mindig.
Ami nem baj, csak a történetvezetés teljes rovására megy. 20 fejezetből – ha jól számoltam – összesen 4 volt olyan, amiben nem volt semmiféle aktus. Egy idő után már inkább a szememet forgattam.
Veszekedtek, szeretkeztek, kibékültek, szeretkeztek, dolgoztak, szeretkeztek, elmentek valamilyen eseményre, szeretkeztek, veszekedtek, kibékültek…blábláblá.
Nem kellett volna ennyi rész. Ebből a sztoriból egy trilógia is bőven elég lett volna. Romantika nuku. Itt-ott befigyelt egy kis lightos BDSM. Semmi extra. Jaaajjjj.
Eva és Gideon duóján kívül egy normális, kidolgozott karakter sincs a könyvben. Ez a Cary gyerek meg olyan idegesítő, hogy legszívesebben palacsintasütővel verném fejbe.
Azért persze el fogom olvasni a befejező részt, de sokat nem várok el tőle.

Tamlilla
Sylvia Day: Rabul ejtve

Legalább annyira tetszett, mint az előző részek.
Gideon és Eva küzdenek a szerelmükért, a kapcsolatukért, miközben több oldalról is támadják őket. Sokan vannak, akik jobban örülnének, ha nem lennének együtt és nagyon kevesen, akik őszintén mellettük állnak. Tapasztalatlanok a párkapcsolatok terén és hibáznak, amit a másik fél nehezen kezel.
Hiába a nagy szerelem, talán ez nem mindig elég…
Én drukkolok nekik és nagyon várom a következő részt, mert akárhogy is van, nekem ez egy kedvenc sorozat lesz.

SzAngelika
Sylvia Day: Rabul ejtve

„A házasság nem arról szól, mennyire erősek a felek külön-külön. Hanem arról, mennyire erősek együtt, és arról, hogy felváltva cipelik a terheket.”

Sylvia Day még mindig magával ragadóan élvezetesen szövi a szavakat, és vérforralóan tüzes erotikus jelenetekben sincs hiány. Ugyanakkor nagy kár, hogy képtelen lemondani a mellékszereplői gárda drámázásának túlrészletezéséről, ráadásul ismét ott motoszkált bennem, hogy mintha ugyanazokat a hibaköröket futnák a szerelmesek, s mi csupán egy hosszúra nyúlt közjátékhoz asszisztálnánk. A jó hír viszont, hogy bár a könyv utolsó pár fejezetéig kellett várni rá, de végül csak sikerült egyről a kettőre lépnie Gideon & Eva kapcsolatának, plusz ezúttal a főhős gondolataiba is bepillantást nyerhettünk.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2017/03/sylvia-day-ca…

catilde P
Sylvia Day: Rabul ejtve

Ó mi volt ez? Ennyit várni a folytatásra és ez kapom. Grr. Igazából nem történik semmi különös veszekedés a köbön és spoiler Azt gondoltam, hogy ha összeházasodnak, akkor nem lesz annyi veszekedés, de csak több lett.
Egy pozitív, hogy váltott szemszög van.

Domci99
Sylvia Day: Rabul ejtve

Már egy ideje befejeztem ezt a részt, csak most értem odáig, hogy szavakba öntsem a véleményemet. Én mindig is nagyon odavoltam a Crossfire sorozatért. Az első három részt nagyon régen olvastam már, és imádtam őket. Egy percig sem volt az a fejemben, hogy ez egy olcsó szürke utánzat. Mint tudjátok, én imádom az erotikus sorozatokat. Azok a gyengéim. És Gideon Cross, na hát ő is egy gyengeségem.
Nem tudom nem szeretni.Minden titka, minden tette ellenére, nem tudom nem szeretni. És ezzel Eva is így van.
Eva is Gideon szerelme szörnyen intenzív és gyors, és ez lehet a vesztük. Túl gyorsan rohantak bele ebbe a szerelembe, mind a kettejük számára új és ismeretlen érzés volt ez a fajta, vagy bármilyen szerelem gondolata is. De belecsöppentek, és mélyen magával ragadta őket. Az ő életük csak látszólag tökéletes, de mind a ketten küzdenek Gideon démonaival, és a múltjával. Vajon az ő kis angyalkája végig mellette marad?
Kíváncsian várom a befejező részt, és nagyon remélem, hogy végre megkapjuk a várva várt happy end-et.

Mariann_Patakiné
Sylvia Day: Rabul ejtve

Birtoklás, birtoklás, birtoklás…… .
Hódítás, behódolás……Mesterfokon.
Ebben a kötetben sok minden nem történt, jobbára csak veszekedés.
Az első pár oldal után érezhető a sajátos hangulata.
Talán azért a fél csillag levonás, mert semmi meglepő nem történt benne az előző kötetekkel ellentétben.
A lezáráshoz lesz még egy 5.rész, várom nagyon.
Egy apró megjegyzés :
Még mindig vannak olyanok, akik elolvassák és lehúzzák, pedig tudhatnák mit várhatnak el ettől a sorozattól.
Mert véleményem szerint az első rész után el lehet dönteni, hogy érdekel-e ez a téma vagy sem.
Innentől ha kíváncsiak vagyunk rá, akkor minden résszel egy kicsit előbbre jutunk a titkok és miértek megfejtéséhez.
Legalábbis ez az én véleményem.
Az előző részeket nem értékeltem itt a molyon, így újraolvasás lesz .

Mahooney
Sylvia Day: Rabul ejtve

Az úgy volt, hogy év elején gondoltam inkább a régen a polcon lévő (olvasott is!) könyveket veszem újra elő, hogy ne költsem a nem létező pénzemet is újabb és újabb halom könyvre :D (nem sikerült a terv :D )No így esett sok év múltán újra a Crossfire sorozatra a választásom, éééééééés döbbenten észleltem, hogy nincs meg az utolsó rész :O Ezért megvettem :D Nekem tetszett, nem egy világegváltó könyv de mint az előző 3 része ez is jó figyelemelterelő volt :) De ami iszonyatosan zavart benne, az a szöveg bepötyögése volt…. Tényleg ennyire nehéz az ÉN szót leírni és nem folyamatosan ÉS-t írni helyette????? Vagy az AKARJUK kifejezés helyett már az is bőven sok, hogy KARJUK??? iszonyatosan zavaró és számomra dühítőek (a mai könyvárak mellett meg azt méginkább) az ilyen típusú figyelmetenségből adódó hibák!!! :(

krisztin21 P
Sylvia Day: Rabul ejtve

Nem szoktam ilyen kevés csillagot adni, de sajnos most kénytelen voltam. A sorozatból ezt érzem a leggyengébbnek eddig.
Tetszett, hogy az előző részektől eltérően itt Gideon gondolataiba, érzéseibe is beleláthattunk.
Ugyanakkor nem voltam elájulva ettől a résztől, tudom ez erotikus könyv, de egy idő után már elegem volt a sok részletes erotikus leírástól.
De ha már eddig eljutottam, azért az utolsó részre is majd sort kerítek.

Cat8
Sylvia Day: Rabul ejtve

Ez a klasszikus boldogan éltelk míg meg nem haltak esküvőt követően történő események, de hogy ennyi korábbi szerető, jelenlegi barátok és családtagok, aki nem akarja, hogy együtt legyenek.

Vérforraló szerelmei jelenetek, veszekedések majd kibékülő szex. Végül Eva elköltözik.

A sorozat befejező részét nagyon vártam, de ez sem lett a záró rész.

tavida
Sylvia Day: Rabul ejtve

Még mindig szuper párosnak tartom őket, de már vártam a befejezést ami persze elmaradt:)
Sok minden ebben a részben nem történt ,bízom benne , hogy hamar itt lesz az 5. rèsz .

Kapcsolódó szócikkek: házasság
Ács_Milán

Amikor először megláttam, azonnal tudtam, hogy ő lesz a végzetem.

Ács_Milán

Ami neked fáj, az nekem is fáj. Meg kell tanulnod ezt elfogadni, mert szeretlek, és ez sosem lesz másként.

lizzyke21

Hozzájuk léptem, és hátba böktem Arast.
-Hagyd abba a nyáladzást.
-Nagyon vicces, Cross. Seggfej! -vágott vissza.
Eva nevetve nekem dőlt èn pedig átöleltem a vállát.
-Jó látni, hogy a munkatársai nem fèlnek tőle – mondta.
Arash kacsintott. Nyíltan flörtölt vele.
-Ismerem a fickót.
-Tènyleg? Akkor meséljen!
-Na ne – hàborogtam.
-Nagyfiú, ne rontsd el a mulatságot!
-Úgy van, nagyfiú – gúnyolódott Arash. – Vègül is mi rejtegetnivalód lenne?
-A holttested – mosolyogtam rá.
-Látja, mit kell elviselnem? – nézett sóhajtva a feleségemre Arash.

f_ruska24

– Már beszéltünk az ilyen ultimatumokról. Sárkánykodhatsz, amennyit akarsz ,de ha megkívánlak,az enyém leszel és punktum.

SICSI

„Ugyan már! A vanília sosem körözheti le a csokoládét.”

Pandalin

Szinte semmit nem tudtam a párkapcsolatokról, de az azért eléggé magától értetődő volt, hogy egy haragos asszonynak engedni kell. Főleg, ha az ember abban reménykedik, hogy hamarosan szexelhet, márpedig én abban reménykedtem.

Kapcsolódó szócikkek: Gideon Cross

Crossfire sorozat · Összehasonlítás