Egy ​látnok kalandjai 3 csillagozás

Sylvia Browne: Egy látnok kalandjai Sylvia Browne: Egy látnok kalandjai

Sylvia ​Browne vérbeli író és vérbeli látnok. Könyve izgalmas, magával ragadó, humoros és elgondolkodtató. Úgy olvashatjuk, akár egy regényt…

Ez a könyv egy amerikai látnoknőnek az élettörténetét meséli el, amit természetesen ő maga írt. Könyve izgalmas, magával ragadó, humoros és elgondolkodtató. A könyv egyáltalán nem egy életrajzra hasonlít, úgy olvashatjuk, akár egy regényt. A szerzőnő elmeséli élete legizgalmasabb és legtanulságosabb eseményeit, melyek látnok-mivoltához kapcsolódnak.

Sylviának már 8 éves korában megjelenik Francine, az indián aszszony, aki szellemi vezetőként szegődik mellé. Sylviának innentől kezdve meg kell tanulni együtt élni a szellemvilággal, és különös látomásaival. Ez eleinte egy cseppet sem mondható könnyűnek, de nagymamája, aki hasonló különleges tulajdonságokkal rendelkezik, mindenben segít az akkor még kislány Sylviának. De a kislány felnő, és immár érett felnőtt nőként kezeli különleges képességeit, melyeket ekkora már igazán… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2002
312 oldal · ISBN: 9635285507 · Fordította: Csáky Ida

Sylvia Browne: Egy látnok kalandjai

Az eleje egyáltalán nem tetszett. Arra gondoltam olvasás közben, hogy látnokság ide vagy oda, ez a nő egy átlagos ember, aki nem tud leválni a mérgező szüleiről, és egyik rossz párkapcsolatából a másikba menekül. Közben pedig „szegény én”-játszmát játszik az olvasókkal, amitől mindig feláll a hátamon a szőr. Aztán kb. a könyv közepétől valami megváltozott. Szívesen olvastam Francine beszámolóját a túlvilágról, és érdekesek voltak Sylvia reinkarnációs és nyomozós tapasztalatai is. A Novus Spiritus kezdeményezését is nagyon közel éreztem magamhoz. Összességében megérte egyszer elolvasni, bár Doreen Virtue közvetlen stílusát és szenvedés- és mártírmentes könyveit valahogy szívesebben forgatom.

Molu P>!
Sylvia Browne: Egy látnok kalandjai

A könyvei közül ezt tartom a legérdekessebbnek. Bepillantást ad egy látnok életébe, gondolataiba.

Purpur>!

Hidd el, meghalni annyi, mint hazatérni – csak jobb, mint itt a Földön hazamenni, mert sokkal szebb élmény, mint ami itt valaha is kijuthat nekünk.

Purpur>!

A megváltás a létezés gyümölcse, ami kinek-kinek a saját szívében lakozik, és csakis ott érhető el.

Purpur>!

A gyerekek többsége a korábbi élete emlékeivel jön a világra. Sajnos nem tudják tovább vinni magukkal az ismereteiket, mert hiányosak az értelmezési lehetőségeik. Az értetlenkedő, türelmetlen szülői magatartás tovább bonyolítja a dolgot. Sajnálatos, de az értékes tudás általában elvész, mire a gyerek felnő, mert az ember hajlamos a felejtésre.

Purpur>!

A vallások legtöbb titka azon nyomban szertefoszlik, mihelyt hozzáadod tanaikhoz a reinkarnáció tételét. S éppen azért vonták ki a korai keresztény egyházi tisztségviselők a reinkarnációról szóló szövegrészeket az Újtestamentumból, a niceai zsinaton, időszámításunk szerint 325-ben, mert attól tartottak, kikezdi a hatalmukat az újjászületés ténye.

Purpur>!

Tanulj minden lépésből, akkor a következő lépésed jobb lehet, és visszaszerezheted elveszett teljességedet.

Purpur>!

Ahogy fokozódik az emberekben a megértési képesség, úgy tárul fel az igazság mélysége.

Purpur>!

Ha kigondolod a kérdést, megfogalmazódik rá a válasz.

Purpur>!

A reinkarnáció a legésszerűbb magyarázat az élet méltánytalanságaira, ha az egészet Isten végtelen szeretete felől szemléljük. Isten ellentétes változata – a gyűlölködő Mindenható – egyszerűen tarthatatlan elképzelés.

Purpur>!

Minden béke alapja: az én hegyének megmászása. Ha önzetlenül tudunk szeretni másokat, az megkönnyíti a mászást. Addig látjuk sötéten a dolgokat, amíg a szeretet fénye ki nem árad a lélek lámpásából.