Míg ​elmúlik haragod 25 csillagozás

Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Titokzatos ​legenda él Queensland erdőségekkel borított, lankás vidékén. A helybeliek egy kísértetlovasról beszélnek, aki sok esztendeje bolyong az ősrengeteg fái között, be nem teljesedett szerelmének fájdalmával. De vajon mi az igazság a halott vadász és kedvese körül szövődött legendából?
A történet szálai visszavezetnek a XIX. század végi Ausztráliába, ahhoz a naphoz, amelyen Joanne Glendale, az Angliából érkezett leány, nővérével együtt szökött fegyencek fogságába került. Bár elrablásuk és a reájuk kényszerített utazás mindkettőjüket megviselte, Joanne-ben mégis vonzalom ébredt a zabolátlan természetű fiatal fegyenc, Kyle iránt. Titkon kívánta, bárcsak sikerülne az ifjúnak kiszabadítani öccsét a fegyenctelepről és elmenekülni üldözői elől. Kyle terve azonban keresztülvihetetlennek látszott… Kicsoda a titokzatos kísértetlovas, aki oly hirtelen jelenik meg és tűnik el, akár az árnyék, s nyomot sem hagy maga után? Aki tévedhetetlenül céloz puskájával és elűzi a birtok… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1997

Anno, Budapest, 2006
Alexandra, Pécs, 2002
LAP-ICS, Debrecen, 1997
332 oldal · ISBN: 9634343090 · Fordította: Berényi Szilvia

Nikolett0907 P>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Számomra ez történet, nem csak egy egyszerű romantikus olvasmány, ugyanis ez a kötet 14 évvel ezelőtt hozta meg számomra a kedvet, hogy romantikus regényeket olvassak.
Annyira izgalmas, szívbemarkoló mű, és bár a vége olyan amilyen, a történet végig izgalmas, hol gyengéd, hol vicces, hol pedig egy kicsit magad is belehalsz az eseményekbe.
Szintén újra olvasós és csak ajánlani tudom.

rafaelo0824>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Még tinikoromban hatalmas kedvenc volt, kétszer egymás után elolvastam, aztán feltettem az örökké megtartom polcra. Azóta eltelt jópár év, felnőtt fejjel már más élményt nyújtott a történet. Joanne túl szende, Kyle-ra meg ráfért volna egy indulatkezelési terápia, ráadásul a könyv tele van mocskos alakokkal és buta emberekkel. Viszont nagyon jól esett nosztalgiázni, és maga a történet is fordulatos, bár nem hiszem el, hogy egy csók se csúszik be sehol, pedig szerintem nem sokat kérek… Nem a hagyományos értelembe vett történelmi romantikus, mégis olyasmi.

kratas P>!

Cuki volt :)
Nagyon tetszett az író (fordító?) szókincse, az egész könyv nyelvezete, hogy – bár – a borítóról is látszik ugyan, hogy itt a fő címke a 'romantikus' lesz, de mégis nem arra volt kihegyezve a dolog – mint a többi hasonló könyvnél –, hogy 'és amikor hatalmas és duzzadó himbilimbijével megközelítette a vágytól remegő és nagyon-nagyon nedves…stb-stb' :D
A fél csillag azért hiányzik, mert egy kicsit unalmas volt… jah, hiányoztak belőle a fent említett részek :DDD szóval kell ilyen könyvet is olvasni, ahol egyértelmű a happy end, de kicsit még lehetett volna bonyolítani :)

Kifli12 P>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Látva a 96%-os értékelést, nagy reményekkel kezdtem bele ebbe a könyvbe, és valóban, az elején nagyon ígéretesen indult. Izgalmas volt, fordulatos, de ezt sajnos csak nagyjából a könyv feléig tudta fenntartani. Mitán megtörtént a nagy fordulatspoiler, az egész lejtmenetbe fordult, unalmas volt és bosszantóspoiler. A vége sem győzött meg, valahogy mintha elfogyott volna belőle a lendület, a mély érzelem. Így összességében sajnos csak egy erős közepesre tudom értékelni.

HENGYE>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Ez egy gyönyörű romantikus kaland regény. Nagyon jó volt olvasni.
A történet egy legendát mesél el egy titokzatos kísértetlovasról, mely Queensland erdőségében bolyong.
Joanne Glendale Angliából érkezik az ausztrál vadonba nővéréhez, hogy ne legyen egyedül férje elvesztése után. Kyle egy fűrésztelepen tölti fegyenc életét, ahol kegyetlen bánás módban részesül kiszámíthatatlan természete miatt. Egy napon megszökik és túszul ejti Joanne-t és nővérét. Nagyon kalandos és izgalmas az utazásuk, és bár nagyon megviseli Joanne-t a fogságban töltött idő mégis vonzalmat érez elrablójuk iránt.
Ahogy menekültek Ausztrália vadregényes tájain szinte láttam magam előtt a tájat és úgy éreztem én is ott menekülök mellettük.
A történet nem volt kiszámítható, nem lehetett tudni vajon Joanne és Kyle egy pár lesz-e, de nagyon izgalmas és fordulatos volt.
Tetszett a könyv nyelvezete és már néztem milyen könyv tartozik a nevéhez, mert szívesen olvasnék még tőle.

Olgi93>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Kellemes csalódás, mert a tartalom és a cím alapján egy csöpögős romantikus könyvet fog a kezében az olvasó, és mégsem! Pont azért nem olvasok könyveket bizonyos író/nő/któl, mert tudom, hogy a nagyon durván romantikus az ő műfajuk, az meg engem hidegen hagy. Ennek a könyvnek viszont nagyon jó története van, és romantikával csak fűszerezve van, nem itatja át a lapokat. Végig elégedett voltam vele, és alig vártam mi lesz a történetük vége, mert a könyv háromnegyedénél eléggé borongósra fordul. Szívesen olvasnék még az írónőtől.

Brigitta_Babák>!
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod

Most olvastam újra a könyvet és még mindig imádom. Ez az a könyv, amit bármikor és bárhol el tudnék olvasni. Több olyan rész is van benne ahol elsírtam magam rajta, mégis imádom. Akik szeretik a romantikus könyveket azoknak csak ajánlani tudom.

múdúr>!

Nehezen értjük meg, hogy a boldogabb élethez az alázaton keresztül vezet az út.