Fractured ​– Összetörve (Lucian & Lia 2.) 54 csillagozás

Sydney Landon: Fractured – Összetörve

A vágy hozta össze őket. Múltjuk tragédiái szakítják szét.

Lucian és Lia szeretnék feldolgozni és túllépni azon, hogy Liát megtámadta a mostohaapja. A támadást követő események során azonban Lia rájön, hogy egyre fogy a türelme a férfival szemben, akit annyira szeret. A férfi titkai lassan közéjük állnak.

Lucian immár képtelen tagadni, hogy beleszeretett a bátor és gyönyörű nőbe, akinek borzalmas élete volt. Semmi másra sem vágyik, mint megvédeni őt, de hamar rá kell jönnie, hogy talán ő fogja a legnagyobb fájdalmat okozni neki.

Ahhoz, hogy együtt lehessenek, le kell győzniük múltjuk démonait, amik azzal fenyegetnek, hogy mindkettejüket elpusztítják.

Traumák, erotika, szerelem. Egy történet, amiben egymásra talál erő és gyengeség, bántalmazás és menekülés, szenvedély és szerelem.

Hagyd, hogy magával ragadjon!

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970353 · Fordította: Kádár Pál
256 oldal · ISBN: 9789635971817 · Fordította: Kádár Pál
256 oldal · ISBN: 9789635971824 · Fordította: Kádár Pál

Hópárduc P>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

A csillag éppen annyi, mint az első résznél.
Igazából többről is szólhatott volna ez a könyv, mint amit nyújtott.
Haladós, és nem volt rossz, de több is belefért volna. Sok volt benne az ismétlés egy-egy témában. A hátterekből ismét nem sok minden derült ki.
Kettős szemszög jó!
Lucien sokat változott, de a függősége még mindig gond. Lia sok mindenen keresztül ment és ezt elég nehéz feldolgozni.
Talán majd a következő részben több mindenre fény derül….

Missanette>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Határozottan jobban éreztem magamat ennek a kötetnek az olvasása közben.
A Liával történő brutalitás nagyon nyersen és életszerűen lett megírva. Szerintem az erőszak faktort nehéz jól prezentálni, de az írónőnek sikerült. A sztori Lia fájdalmára fókuszált, a támadást követő érzelmeire. Nagyon részletesen olvashattunk Lia testén és lelkén lévő nyomokról. Az írónő a lány emlékein át mutatja meg az erőszakot, melyet szinte mi is átélünk, miközben ezeket a fejezeteket olvassuk. Bizony nekem is megrándult párszor az arcom olvasás közben.
Lucian minden erejével azon volt, hogy támogassa Liát. Sajnos még mindig a sötétben tapogatózunk Lucian múltjával kapcsolatban, és ezzel nemcsak mi vagyunk így, hanem Lia is. Lucian ha lehet még zárkózottabb volt, mint az előző részben. Komolyan legalább egy kis információmorzsát mondhatott volna Liának, elkerülve a kokószippantós csodajelenetet is. De nem, ez a faszi jobban tud titkot tartani, mint az FBI. A történet előrehaladtával kapjuk a csavart labdákat rendesen, mi meg csak bámulunk mint szarvas a reflektorfényben, hogy akkor most mi a fene van?
Lucian ha lehet még erősebb érzelmeket táplál Lia felé, ezért nem is volt annyira zavaró a sok lepedőakrobatika, mert valahogy sikerült az írónőnek érzelmekkel átitatnia, mellyel egyensúlyba hozta és a megfelelő helyekre illesztette a történetbe. Külön tetszett, hogy pont mikor hiányoltam volna egy kicsivel több infót Lia apjáról, kaptunk egy fejezetet a nézőpontjából.
Ez a kötet szépen tartotta a súlypontot Lucian és Lia támadást követő túléléséről, miközben több teret engedett a mellékszereplőknek is. A vége nem lett annyira nagy függővéges, mint az első résznek, de egyértelműen mindenki várni fogja a folytatását, azt garantálom :)

Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Hát persze, hogy ez a könyv is függővéges. Legalább izgulhatok, hogy mi lesz Luciannel és Liával. Lucian az előző könyvhöz képest szerintem sokat változott. Lia sok mindenen ment keresztül, de hálistennek a nevelőapja megkapta a büntetését. Rose ebben a könyvben is hozta a formáját. Imádom a csajt.

martonka77>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Ez se tetszett jobban, mint az első rész. Voltak részek, amikor nagyon unalmasnak éreztem, máskor mintha felpörgött volna. Túl sok volt a titok.
Lia erős csaj, egész jól átvészelte a támadást, és utána volt egy időszak, amikor nagyon maga alatt volt, de nekem utána kicsit gyorsan helyrejött. Mintha elfújták volna.
Lucian továbbra is titkolózik, basáskodik.
És természetesen megint ott a függővég…

Febenecz_Kitti>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Na ez a rész nekem sokkal jobban tetszett nem volt teljesen kiszámítható, persze voltak benne klisék de melyik regénybe ne lenne. Nagyon olvasatta magát ami mindig jó pont a regénynek. Voltak benne kisebb csavarók amiből azért könnyen lehetet előre következtetni. És pont ezért várom a folytatást, mert ahogy haladunk előre annál jobban nyílnak meg a karakterek és annál jobban bontakozik ki maga a történet is.

Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Kíváncsian vártam a folytatást, hiszen Lia támadása igen brutális volt az első rész végén. Azt hiszem, ennél azért többet vártam, és kevesebbet kaptam. Max, és Aiden, illetve Deb és Rose barátsága nagyon tetszett!! Róluk is nagyon szívesen olvasnék off Luc és Lia párosa, a szenvedély, az elfogadás, ami köztük van, igazán megkapó volt, de sokkal többet nem tudtam meg rólunk… Luc még mindig titkolja a múltját, ahogy a függőségét sem igazán vállalja fel. Lia így, emiatt nekem sokkal erősebb karaktere a sorozatnak! Bízom benne, hogy a lezárásra nem kell off.

Eva_Pussova>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Vannak kivételek, de a vékonyabb könyvet könnyebb tartani, fogni, nyitni. Az már másik kérdés, hogy a regény szempontjából az egy a háromban – egy regény három könyvben – jó e. Akkor zavaró, ha sokat kell várni a részekre.
A második részben mindig több a dráma, ettől sokszor lehangolóbbak, mint az első rész.
Az első rész Lia megtámadásával ért véget. A másodikban megtudjuk a támadàs részleteit, hogyan dolgozza fel az egészet. Lucian és a barátai segítik, ahogy csak lehet. Újabb titkok kerülnek napvilágra. De van titok, amelyről beszélniük kellene. Ami meglepett az Rose esete. Esküvőt vártam, nem szakítást és bosszút. Nagy öröm, ha a gonosz megkapja azt, ami jár neki.
Tetszett. Jól megírt történet, tele szeretettel, érzelemmel, erotikával, érdekes fordulatokkal. Remélem, nem kell sokat várnom a folytatásra.

Hardi_Dóri>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Jó kis folytatása lett az első résznek.
Liát nagyon megszerettem már a Pierced részben.
Jaj, szegény lány, min kellett keresztül mennie.
Örülök, hogy nem tudta megerőszakolni az a szemét mostohaapja. Bár így is tönkretette az életét.
Lee nagyon szimpatikus figura. Tetszett, ahogy Lia mellé állt.
Lucian meg elcseszett pasi, de nagyon sokat változott. És őt is megértem, hogy miért titkolózott.
Egy igazi kis érzelmi hullámvasút a könyv. Fájú, lelket tépő és ugyanakkor vicces, és fordulatos.
Várom a harmadik részt. A happy andet.

D_Monika>!
Sydney Landon: Fractured – Összetörve

Két évet kellett várni a sorozat második részére, de így is nagyon örültem, hogy végre megjelent magyarul.
Kedves @Könyvmolyképző ugye a további részekre nem kell ennyit várnunk?

Könyvmolyképző KU>!

– Hagytam, hogy megtartsd magadnak a titkaidat, Lucian, mert azok is részei annak, aki vagy. Akkor sem akadtam ki, és nem rohantam el fejvesztve, mikor azon kaptalak egyik éjjel, hogy kokaint szívsz, mert valami elcseszett módon megértettem, hogy szükséged van menekülőútra, bármi is legyen az. – Annyira szomorúnak tűnik, hogy inkább választanám a néhány pillanattal ezelőtti haragját. – De falnak ütköztünk. A titkaid szétszakítanak minket.

Missanette>!

Néha azokban az ütközetekben sérülünk legjobban, amikor nem látjuk, hogy mivel harcolunk.

Könyvmolyocska1 >!

Felveszi a táskát és a retiküljét, és felém lép.
– Ha tényleg úgy szeretsz, ahogy mondod, és meg akarod menteni ezt a kapcsolatot, akkor mindent tudnom kell. Nincs több fal Lucian, és nincs több hazugság. Kérlek, addig ne is keress, amíg nem vagy erre hajlandó.

Bookaholic77 >!

Vékony a határvonal a szeretet és a gyűlölet között, de az álmok és rémálmok között még vékonyabb. Néha szinte áttetsző.

Bookaholic77 >!

Csak remélni tudom, hogy azok után is szeretni fog. Mert nélküle darabokra törtem, és egyedül esélyem sincsen összerakni a darabkáimat.

Bookaholic77 >!

Képes az áldozaton kívül bárki is átérezni azt a szégyent és árulást, amit az okoz, ha az embert a saját szülője vagy mostohaszülője bántalmazta szexuálisan?

Bookaholic77 >!

Az élet folyamatosan citromokkal dobál, Luc, és már unom, hogy én vagyok a limonádé-királynő.

Viktória_Erdei P>!

– Ha megvan a szikra két ember között, akkor tök mindegy, milyen körülmények között találkoznak. A szikrát pedig már akkor éreztem, amikor a kórháznál beszélgettünk. Amikor aztán a rendőrségen újra találkoztunk, már nem is szikra volt, hanem tűzvész. És ezúttal nem is hagytam ki a lehetőséget, hogy egy kis olajat öntsek rá.

Viktória_Erdei P>!

Minden ember életében eljön a pont, amikor ki kell adnia magából a felgyülemlett feszültséget.