Esti ​tagozat 1. (Esti tagozat 1.) 53 csillagozás

Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Az iskolákat ugyan bezárják éjszakára, de tovább folyik az oktatás egy igen különleges diákcsoport számára. Az esti iskolába vámpírok, vérfarkasok és weirnek (a boszorkányok egyik fajtája) tanulják az alapokat a számtantól a ráolvasásig. Alex egy fiatal weirn, akit korábban csak otthon tanítottak, de bizonyos körülmények miatt most az esti tagozatra jár. Vajon sikerül-e a lánynak átvészelnie a sötét erők gyülekezését? A Dramacon alkotójának legújabb, három részes sorozata.

Mangattack, Budapest, 2010
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632931005 · Fordította: Pap Zoltán, Sárközi Bence · Illusztrálta: Svetlana Chmakova

GytAnett>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Nem is én lennék… Végre ráakadok egy érdekesnek tűnő mangára, erre nem kiderül, hogy soha nem is fogják kiadni magyarul a többi részét?
Pedig nem volt ez rossz első rész. Mondjuk hozzátenném, hogy kb. semmit nem értettem az egészből, de a célját elérte: felkeltette az érdeklődésem, és biztos, hogy folytattam volna.
Itt aztán van számtalan lény, meg egy furcsa, éjszakai iskola. Hm… de jó lenne folytatni. :(
A rajzok pedig nagyon szépek voltak! Kifejezetten örültem annak az egy-két színes oldalnak. :)

diamondfox P>!

MIÉRT NINCS FOLYTATÁS? TwT

Imádom Svetlana stílusát! A Dramaconnal megszerettem, hogy slice of life történetet tudott alkotni, remekül adagolva a normál stílust és a chibi jeleneteket. Ismét visszaköszöntek ezek, és színes lapok is voltak benne! Még jobb! Viszont el lett kaszálva, amiért haragszom! Szerintem ennek igenis lenne közönsége! Valaki nem akarja megvenni? Ennyire azért nem lehet sz*r a magyar manga helyzet. :(

Szóval érdemi történés még nem igazán volt, a főbb karaktereket megismerhettük, és mire beindult volna a keresés, addigra vége lett az első kötetnek. A karakterek cukik, kicsit sokan vannak, de bírom a nagyszájúakat :3

wayamaya>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Tipikus első rész, ami csak úgy megy és semmi sincs elmagyarázva… De a rajzok gyönyörűek, és amit fel lehetett fogni, az nagyon tetszett. Kell egy asztra.

schesztiஐ P>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Nekem kifejezetten tetszett! :) Nagyon szépek a rajzok, és a történet is lebilincselő.
Tipikus első rész, hiszen sok minden nem derül ki belőle, inkább csak felkelti az érdeklődést.

Milyen kár, hogy most találok rá olyan mangákra, amik ezer éve jelentek meg és nincs, nem is lesz folytatásuk magyarul. :( Egyre nő azok listája, amiket angolul meg kéne szerezni… :)

rafaelo0824>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Amennyiért megvettem bőven megérte. A rajzok nem voltak a legtökéletesebbek, de a színes oldalak nagyon bejöttek. Tetszett a világ, de jobb lenne az élmény ha az összes rész meglenne.

Borbála_Hantó>!

Csodálatos olvasmány volt*o* Imádtam minden egyes oldalát a mangának :D
Csak belekezdtem, mert kíváncsi voltam, milyen is ez a könyv amit kölcsönbe kaptam
(Ezer köszi érte @schesztiஐ :D:D :D), és teljesen beszippantott a világa.
A boszik, vámpírok, látók, vadászok, és egy egész iskola, amely ezeket a lenyűgöző teremtményeket tanítja, egyszerűen lenyűgözött.
Nem tudok mást mondani, mint, hogy „Mikor jön a második része???”

IBagci>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Keserédes befejezése volt számomra, mert….
1. Iszonyatos függővég.
2. Nincs lefordítva magyarra a folytatása
A sztoriról magáról: Egy nagyon jó alapötlet, ami jól is van kidolgozva számomra. Imádtam. Vámpírok, őrzök, átjárók és más csodák. A rajzok is tetszettek. Sajnálom, hogy nem folytatták a sorozat magyar kiadását.
Kedvenc rész: A sütis.

bzsolti10>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Nos, egyik osztálytársam vásárolt 5 darab mangát a héten és be is hozta. Mondom magamban hogy:-Szegény fák, pazarolják a festéket… meg a többi.
Aztán megnézegettem őket.
Az egyik a Nyári srácok volt. Na,mondom ez mekkora hülyeség. Aztán a Vöröskert 1-2. Az se tetszett.
Ott volt az Éjféli opera (?),az már nem is volt rossz. Végül megláttam az Esti tagozatot és elolvastam a fülszöveget. Mondom magamban hogy ez tök jó. Kölcsön is adta osztálytársam én meg ujjongtam egy sort. Hazaértem,de nem kezdtem el olvasni. Másnap viszont már igen.
És a reakció a végénél: Basszus, ez tetszik! Kell a második része. De miért nem adták még ki?!
Szóval a mangáról:
Nekem igazán tetszett, szépen megrajzolt képek voltak. Nem az az igazi japán,koreai, látszik is rajta hogy nem ázsiai írta.
A történet is nagyon jó, és könnyen olvasható volt. 1 óra alatt sikerült elolvasnom.
Szóval, aki csak teheti vegye meg és olvassa el, a tizenkettes karikát meg nem nézze :D

Lilla_Miko>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Nem volt rossz, de olyan jó se. Épphogy csak megismerhettük a szereplőket, és már véget is ért az egész. Elvileg Alex a főszereplő, de a nővére sokkal jobban tetszett. Sajnálom, hogy nem fordították tovább, mert bár alig történt valami, teljesen felcsigázott.
A borító nagyon tetszik és az asztrál is.

Mandragoria>!
Svetlana Chmakova: Esti tagozat 1.

Ajándék könyvet ne nézz a polcodon! projekt, 3. felvonás – ajándék egy 14 éves, olvasni utáló lánynak…
Háát… (életem első mangája, és második képregénye a Sandman után!) Ezek a címkék nem nekem valók, mindegy, hogy mi a szöveg megnyilvánulása.
Alapjáraton véve nem lenne rossz, de ez egyelőre igen vékonyan kapargatja a felszínt. Nagyjából körvonalazódott a sztori, a fülszöveg érdekes volt, ahhoz viszonyítva, de rengeteg mindent homály fedett, ami egyébként a történet részét kellene, hogy képezze. Ki kicsoda, miért vannak, ki ellen és hogyan harcolnak… Túl sok a szereplő és kevés az infó, főleg a borítón lévő csajról és a suliról…
Az az asztrál aranyos volt!
A rajzolás kimondottan szép és nem is olyan nehéz olvasni – annak ellenére, hogy nem kaptam egy olyan komplex sztorit, amit a folyószöveg idéz elő. A Sandman sem volt egészen tiszta, de az lévén, hogy hosszabb, nagyobb és színes, többet közölt. Gyorsan meg kell venni a 2. részét is*. Ez így nagyon kevés. Mindenesetre ez azt jelenti, hogy rossz semmiképp se volt, ha érdekel a folytatás. :D

*Bő 3 hét kellett, mire rájöttem, hogy magyarul nincsen 2. rész… Figyelmesebb is lehettem volna. No comment.

Jeffi P>!

Megfigyelési kör,
13. nap:
Vámpírok: Még mindig nyakra mennek.
Emberek: Még mindig buták mint a tök.

2. fejezet