Tűzijáték ​a rókának (Pettson és Findusz) 86 csillagozás

Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Pettson és a kandúrja, Findusz békésen éldegélnek vidéki házukban. Ám egy nap híre megy, hogy róka ólálkodik a tyúkólak körül. Az öreg és a macska mindent latba vetnek, hogy feltartóztassák a betolakodót: áltyúkot készítenek, tűzijátékot rendeznek, szellemesdit játszanak… De vajon mit szól ehhez a ravaszdi?

Eredeti mű: Sven Nordqvist: Rävjakten

Eredeti megjelenés éve: 1986

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

General Press, Budapest, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634520214 · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2002
General Press, Budapest
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639282957 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

ziara P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Tegnap ez volt az esti olvasmányunk, már láttuk a rajzfilmek közül ezt a részt, és már akkor is nagyon szerettük, de így olvasva is nagyon vicces volt a kicsi Lányomnak. Annyira jók ezek a Pettson-könyvek, nem is tudok rá igazán szavakat találni. Míg én olvasok, Adélka tüzetesen megszemléli a képeket, és minden oldalon találunk valamit, még sokadik olvasásra is, amit addig nem vettünk észre. Csak apró részletek, muklák miegymás." Imádás van!!!!!!!!!!!!!!"

Hintafa P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Azt hiszem ez a kedvencünk. De mire végleges döntésre kerül a sor, még elolvassuk tucatszor. Kábé.

Kiss_Csillag_Mackólány P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Kisgyerekes kolléganőimtől folyton hallgattam, hogy Pettson és Findusz, Pettson és Findusz. Nem várhattam tovább, meg kellett néznem nekem is, mitől vannak így elalélva.
Nos, megtudtam, moyt már én is el vagyok alélva!
A hétköznapi történetből egy akkora eseményt kevert-kavart az író, hogy az valami mesés. A rajzok pedig egyszerűen lenyűgöztek. Legszívesebben kilopkodnám őket a könyvből és feltenném a falra.
Én is faluban nőttem fel, nálunk is sok galibát okozott anno, és most is a róka, de sose jutott volna ennyi kavalkád az eszembe. Az a borsos tyúk szenzációs volt, a kandúr zöld gatyája pedig komolyan mondom irigylésre méltó.

mokata P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Az egyik kedvencem a sorozatból, igazi empátiára vall, ahogy elbánnak a rókával és egyúttal az utálatos szomszédnak is az orra alá pörkölnek.

Gelso P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

nagyon aranyos történet, amit nagyon kedves rajzok kísérnek – gyerekeimmel együtt nagyon szeretem ezeket a meséket, a zöld-csíkos nadrágos cicáról és a kissé szenilis, de kiváló ötletekkel előálló öregről, meg a kutyás szomszédjáról; ebben a történetben is megjelennek a szemfüles ötletek, a baráti párbeszédek, és emberi élet velejárójai: a szórakozott szenilitás, válaszul erre a baráti segítségnyújtás, a sajnálkozás; aranyos leírása a nyugodt, vidéki környezetben (azon belül is döntően a rendezett műhelyben) eltöltött nyugdíjas időszaknak – ill. érzékeltetése annak, hogy lehetne így is nyugdíjasnak lenni…
a rajzok közül nagyot nevettem azon, amin Findusz egeres minigolffal golfozik…

ggizi P
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Egy újabb gyöngyszem, amiben rendkívül hatásos előkészületeket tesznek a róka elűzésére. Igazán kísérteties :))

zamil
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Pettson és Findusz megunhatatlan, és ez az egyik kedvenc részem.

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás