10. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
10. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
15. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Tűzijáték ​a rókának (Pettson és Findusz) 110 csillagozás

Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Pettson és a kandúrja, Findusz békésen éldegélnek vidéki házukban. Ám egy nap híre megy, hogy róka ólálkodik a tyúkólak körül. Az öreg és a macska mindent latba vetnek, hogy feltartóztassák a betolakodót: áltyúkot készítenek, tűzijátékot rendeznek, szellemesdit játszanak… De vajon mit szól ehhez a ravaszdi?

Eredeti megjelenés éve: 1986

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

General Press, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás
General Press, Budapest, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634520214 · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2007
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639282957 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

ziara>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Tegnap ez volt az esti olvasmányunk, már láttuk a rajzfilmek közül ezt a részt, és már akkor is nagyon szerettük, de így olvasva is nagyon vicces volt a kicsi Lányomnak. Annyira jók ezek a Pettson-könyvek, nem is tudok rá igazán szavakat találni. Míg én olvasok, Adélka tüzetesen megszemléli a képeket, és minden oldalon találunk valamit, még sokadik olvasásra is, amit addig nem vettünk észre. Csak apró részletek, muklák miegymás." Imádás van!!!!!!!!!!!!!!"

Hintafa P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Azt hiszem ez a kedvencünk. De mire végleges döntésre kerül a sor, még elolvassuk tucatszor. Kábé.

Kiss_Csillag_Mackólány P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Kisgyerekes kolléganőimtől folyton hallgattam, hogy Pettson és Findusz, Pettson és Findusz. Nem várhattam tovább, meg kellett néznem nekem is, mitől vannak így elalélva.
Nos, megtudtam, moyt már én is el vagyok alélva!
A hétköznapi történetből egy akkora eseményt kevert-kavart az író, hogy az valami mesés. A rajzok pedig egyszerűen lenyűgöztek. Legszívesebben kilopkodnám őket a könyvből és feltenném a falra.
Én is faluban nőttem fel, nálunk is sok galibát okozott anno, és most is a róka, de sose jutott volna ennyi kavalkád az eszembe. Az a borsos tyúk szenzációs volt, a kandúr zöld gatyája pedig komolyan mondom irigylésre méltó.

Flora_The_Sweaterist P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

A Tűzijáték a rókának tökéletesen illeszkedik az író és a sorozat szellemiségéhez: aranyos, elgondolkodtató és humoros. A cselekmény fókuszában a környéken ólálkodó róka áll, aki megzavarja a csirkék lelki békéjét, és Pettson ellenpólusként feltűnik a mogorva szomszéd, Gustavsson is a kutyájával. A két öregember két eltérő világnézetet képvisel: míg Gustavsson le akarja lőni az állataira veszélyt jelentő ragadozót, Pettson csak el akarja ijeszteni a tyúkól közeléből. Findusszal egy egész haditervet eszelnek ki a róka távoltartására, ami persze végül korántsem úgy sül el, ahogy tervezték…

A könyv természetes kihagyhatatlan olvasmány a Pettson és Findusz sorozat rajongói számára, de ajánlom azoknak is, akik szeretik a Vukot, A róka és a kutyát, vagy éppen Sara Pennypackertől a Paxot.

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/04/26/sve…

Paulina_Sándorné P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Hát ez haláli volt. Nem semmi, hogy mit eszkábáltak össze a róka miatt. Van fantázia és tehetség az biztos. Nem semmi Findusz, abban a nadrágban. :-)

mokata I>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Az egyik kedvencem a sorozatból, igazi empátiára vall, ahogy elbánnak a rókával és egyúttal az utálatos szomszédnak is az orra alá pörkölnek.

ggizi P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Egy újabb gyöngyszem, amiben rendkívül hatásos előkészületeket tesznek a róka elűzésére. Igazán kísérteties :))

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás