8. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján
13. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
13. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Tűzijáték ​a rókának (Pettson és Findusz) 220 csillagozás

Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Pettson és a kandúrja, Findusz békésen éldegélnek vidéki házukban. Ám egy nap híre megy, hogy róka ólálkodik a tyúkólak körül. Az öreg és a macska mindent latba vetnek, hogy feltartóztassák a betolakodót: áltyúkot készítenek, tűzijátékot rendeznek, szellemesdit játszanak… De vajon mit szól ehhez a ravaszdi?

Eredeti megjelenés éve: 1986

General Press, Budapest, 2023
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634520214 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2021
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634520214 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634520214 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

ziara>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Tegnap ez volt az esti olvasmányunk, már láttuk a rajzfilmek közül ezt a részt, és már akkor is nagyon szerettük, de így olvasva is nagyon vicces volt a kicsi Lányomnak. Annyira jók ezek a Pettson-könyvek, nem is tudok rá igazán szavakat találni. Míg én olvasok, Adélka tüzetesen megszemléli a képeket, és minden oldalon találunk valamit, még sokadik olvasásra is, amit addig nem vettünk észre. Csak apró részletek, muklák miegymás." Imádás van!!!!!!!!!!!!!!"

Kiss_Julianna>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Róka bukkan fel az udvarban, tyúkokra vadászna. De ehhez van pár szava Findusznak, és Pettsonnak is.

fulbea P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Ha valami veszély fenyegeti a drága tyúkokat, Pettson és Findusz elkezd ötletelni, akkor abból csak valami jó móka sülhet ki. A macska legjobb mondata: “Fegyveres öregekben egy másodpercig sem bízom.”
És milyen igaza van!
Imádom böngészni a műhely rajzát, annyi kincs rejlik ott.
Az egyik kedvenc részem lett!

Hintafa>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Azt hiszem ez a kedvencünk. De mire végleges döntésre kerül a sor, még elolvassuk tucatszor. Kábé.

Dénes_Gabriella>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Nagyon aranyos történet. Kicsit tartottam tőle, hogy mi lesz belőle, de jó a csattanója. A rajzok is brilliánsak.

Hópárduc P>!

Nagyon-nagyon cuki mese.
A rajzok hihetetlenül szépek benne.
Vicces, humoros. :)

Heni_könyvespolca P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Nagyon aranyos, kedves kis történet. Jót nevettem rajta :’) a képek, illusztrációk is borzalmasan jók benne. :)

Habók P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

A történet is nagyon helyes, Pettson és Findusz igazán jó páros. De a rajzok!!! Egész este azokat nézegettem.

KBCsilla P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Kisgyerekes kolléganőimtől folyton hallgattam, hogy Pettson és Findusz, Pettson és Findusz. Nem várhattam tovább, meg kellett néznem nekem is, mitől vannak így elalélva.
Nos, megtudtam, moyt már én is el vagyok alélva!
A hétköznapi történetből egy akkora eseményt kevert-kavart az író, hogy az valami mesés. A rajzok pedig egyszerűen lenyűgöztek. Legszívesebben kilopkodnám őket a könyvből és feltenném a falra.
Én is faluban nőttem fel, nálunk is sok galibát okozott anno, és most is a róka, de sose jutott volna ennyi kavalkád az eszembe. Az a borsos tyúk szenzációs volt, a kandúr zöld gatyája pedig komolyan mondom irigylésre méltó.

lenne P>!
Sven Nordqvist: Tűzijáték a rókának

Régóta vágytunk erre a könyvre és most végre megtaláltuk a könyvtárban az „F” betűnél. Esti mesének mostanában Pettsonos történeteket olvasok, nagyon jól esik mindenkinek, mert a nyugodtság és a macskás izgatottság lágyan hullámzik bennük és nem történik semmi baj.

Kek P>!

– Nem lelőni kell, hanem becsapni. Én mindig ezt szoktam csinálni – magyarázta Findusz.
– El tudom képzelni – kuncogott az öreg.- De egyetértek, kár lepuffantani szegényt.

Kek P>!

– Most pedig kerítenünk kell néhány szál tollat. Neked van, Findusz?
– Nekem nincs – mondta a kandúr.
– Kérdezd meg Prillant.
Prillan volt a tyúkok vezére.

Kek P>!

– …Ezt már biztosan megérti.
– Remélem – mondta a kandúr. Végre elégedett volt. Lesz itt minden, kérem szépen: tűzijáték, kísértetesdi és még kötélpálya is.

Mariann_Czenema P>!

Amikor Gustavsson megjelent a kutyájával, a kandúr felugrott Pettson kalapjára.
– Szerintem inkább Gustavssont kéne bezárnod – hunyorgott utánuk. – Fegyveres öregekben egy másodpercig sem bízom.

– Van itthon bors?
– Néhány kiló mindig akad valahol – válaszolta Findusz.

Kek P>!

– Ha már itt tartunk, nem találhatnánk ki még valami durrogósat? Hogy tényleg felfogja: nem látjuk szívesen.

Kek P>!

– Ha már itt tartunk, mi lenne, ha kísértenénk is egy kicsit?