2. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
6. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Pettson ​karácsonya (Pettson és Findusz) 107 csillagozás

Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Végre megenyhült egy kicsit az idő, és Pettson meg a kandúrja immár nyugodtan készülhetnek a karácsonyra: kivághatják a fenyőfát, elmehetnek bevásárolni és megsüthetik kedvenc mézesüket. Ám mindehhez először el kell takarítaniuk a havat az udvarról, sőt az öreg még néhány gallyat is tenni szeretne a lépcsőre. El is indulnak, hogy gyűjtsenek egy nagy rakásra valót az erdőben, de Pettsont ekkor hirtelen olyan rémes baleset éri, hogy alig bírj a megmozdítani a lábát. Lehet, hogy semmi nem lesz az ünneplésből?

Eredeti mű: Sven Nordqvist: Pettson får julbesök

Eredeti megjelenés éve: 1988

General Press, Budapest, 2003
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639459328 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Findusz · Pettson

Annamarie P
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Kaptunk néhány könyvet a gyermekotthonba, ez a kifejezetten értékesek közé tartozik.
Felolvastam a srácoknak, és azt vettem észre, hogy tetszett nekik.
El lehetett velük beszélgetni a történetről, az eseményekről, a képekről. Ez utóbbi érdekessége, hogy a cselekmény több mozzanatát is ábrázolja, ami egy felnőtt számára furcsának tűnhet, de a gyerekek odavannak érte.
Melegszívű, kedves mese ez. Szerintem, holnap is fel kell majd olvasnom!

ziara P
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Ez volt az első Pettsonunk, de nem az utolsó, az biztos. Nagyon élvezte Adél is és én is. Ezek a helyes rajzok pedig még szerethetőbbé teszik az összes szereplőt, persze különösen a címbelieket. Kérdezhetné valaki, miért pont a karácsonyost választottuk így április elején, de Adél annyira nagy „karácsonyos”, hogy azt gondoltam, ezzel majd sikerül bevonzani őt ebbe a történetbe, és így lett.

Algernon +SP
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Varázslatos és rendkívül aranyos olvasmányélmény, bájos rajzocskák. Én is el akartam indulni egy tálca sütivel Pettsonhoz és Finduszhoz.
Igazi karácsonyi hangulatú mesekönyv.
Finduszt meg szívesen örökbefogadnám

Ferger_Jolcsi P
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Ez igazán megható kis mese volt! Méltán mutatja be, hogy milyen kedvesek, figyelmesek, önzetlenek tudnak lenni egymás iránt az emberek karácsony napján. Hogy segítenek és odafigyelnek a szükségben lévőkre, nem hagyják, hogy egyedül, a hidegben, étel nélkül kelljen eltöltenie a szentestét Pettsonnal. Az illusztrációk is nagyon aranyosak. Én még ezelőtt nem olvastam egy kötetet se a szerzőtől, de örülök, hogy ezt elolvastam, mert tényleg nagyon aranyos történet lett.

Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Übercuki, nem is tudom melyik az édesebb: a karácsonyi történet vagy a kiválóan részletdús rajzok, amit nem unok meg nézegetni, (olyanok mint a régi Tesz-Vesz város könyvek, ezrenyi apró kis cukiság van „elrejtve” rajtuk :)) szerintem nekem jobban bejött, mint a kölyköknek! :))
…és a karácsonyfaötlet is csúcsszuper!

dianna76 P
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Nem emlékszem az eddigi véleményeimre a sorozat egyes részeiről, de ez most nagyon-nagyon bejött. Az eddigi legjobb! A humoron túl benne van egy csomó szeretet, és így karácsony közeledtével na jó, még van egy hónap és négy nap különösen melengeti az ember szívét. Finduszt még jobban bírom, mint eddig, mert végre elővette a segítő énjét, nem csak követel valamit. Pettson pedig az ötleteivel… Bírom nagyon ezt a kis hóbortos öreget!
Az illusztrációk hozták a megszokott színvonalat. Findusz figurájától, abban a csíkos gatyában, meg ezúttal piros zoknival a fején – behalok!

General Press, Budapest, 2003
Röfipingvin MP
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Sose vártam nyáron a karácsonyt. Hát most ez is eljött ^^

Szávitrí SP
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

Mondtam már, hogy Pettson és Findusz akarok lenni? Annyira jó kis életük van! És ebből a részből kiderül, hogy a szomszédaik is jófejek. Az volt az érdekes, hogy amikor beállított hozzájuk az a sok ember és nem csak a két főszereplő volt jelen, akkor normalizálódott a környezet. Nem voltak muklák mindenütt, nem voltak tehenes képek a falon, aztán mikor elmentek és ketten maradtak, megint minden idétlen lett.

Trudiz P
Sven Nordqvist: Pettson karácsonya

A karácsonyi előkészületek nem igazán úgy sikerültek, ahogy Pettson gondolta. Egy kis baleset történt. Pettson mindenbe beletörődő, lemondó hozzáállásával Findusz hihetetlen leleményességgel és lendülettel száll szembe. Rém vicces rajzok érzékeltetik méginkább a humort a történetben. A szomszédok szeretete, figyelmessége pedig bearanyozta a karácsonyt. :)

Kkatja P

– Gyere, csináljuk meg a süteményt!
A múlt héten egyszer már sütöttek mézest, és a nyers tészta fele még ott volt az éléskamrában. Az öreg legalábbis azt hitte. De amikor belenézett a tálba, már csak egy kis darabot látott.
     – Hát ez bizony alaposan összement – állapította meg.
     – Ilyenek ezek a tészták – válaszolta Findusz. – Csak úgy fogják magukat, és összemennek.
     – Nem lehet, hogy járt erre egy kandúr és evett belőle? – sandított rá az öreg.
     – Hát lehet. És az is lehet, hogy egy öregember is járt erre, és az is evett belőle?
     – Hát az is lehet – adta meg magát Pettson.

Kapcsolódó szócikkek: Findusz · Pettson
csillagka P

Olyan néma tud lenni az ember, ha valami nem úgy sikerül, ahogy elgondolta!

Kkatja P

– Hű, a mindenségit! – fakadt ki. – Úgy megütöttem magam, hogy nem bírok ráállni a lábamra!
Findusz a sok siránkozástól meg átkozódástól azt se tudta, hova legyen.
     – Karácsony előtt nem szabad csúnyán beszélni! – Ez volt az egyetlen, ami eszébe jutott.

Kapcsolódó szócikkek: Findusz · Pettson

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás