39. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján
53. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
62. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Pettson ​horgászni megy (Pettson és Findusz) 218 csillagozás

Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Rosszkedvem van és nyugalmat szeretnék! – fakad ki egy őszi reggelen Pettson. Findusz rögtön azon kezd morfondírozni, mivel is vidíthatná fel morcos gazdáját. Elmehetnénk horgászni – javasolja végül –, attól biztos jókedved lesz. Pettson azonban nem akar kimozdulni. Kint minden hideg és nyirkos, pedig fel kéne ásni a krumpliföldet, és a tüzelő is elfogyott. Ám a kandúrt nem akármilyen fából faragták: kitalálja, mitől múlik el az öreg rosszkedve, sőt talán még arra is sikerül rávennie, hogy munka helyett vele játsszon…

Eredeti megjelenés éve: 1987

26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639598515 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2021
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639598515 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639598515 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Findusz · Pettson

ziara>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Feltétlenül kellett még Pettsont hoznunk a könyvtárból, mert nagyon megszerettük őket. Ez is nagyon kedves rész volt, és csak azért 4,5 csillag, mert a karácsonyos volt az abszolút öt csillagos, ahhoz képest ez egy árnyalattal gyengébb volt, nekem. Adélka imádja felfedezni a rajzokon az apró kis figurákat, akik semmilyen állatra sem hasonlítanak, de a legváratlanabb helyeken tűnnek fel:))

Kiss_Julianna>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Micsoda kalandok megint! Findusz mellett nem lehet unatkozni.Kiharcolja amit szeretne.

Habók P>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

No, ez megint betalált. Mintha a saját macskámat látnám, amikor ő szórakozni akar, nekem meg nincs hozzá kedvem. (És Pettson rumlis-kamrája is ismerős valahonnan…)

Hópárduc P>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

A cica nagyon csavaros eszű és ravasz. :)
A rajzok szépek, az egész könyv aranyos. :)

lenne P>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Jól írni a szomorúság megfoghatatlan tűzfalán kívüliekről is nehéz. De Findusz ezt is megugrotta.

Flora_The_Sweaterist>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Nordqvist ezúttal is mesterien választotta ki a történet központi témáját, a képek és szöveg pedig ismét tökéletes egységet alkotnak. Az író számomra egyértelműen a gyermekirodalom vezéralakjai közé tartozik, köteteit bátran ajánlom kisebbeknek és nagyobbaknak egyaránt!

Mindannyiunknak vannak néha olyan napjai, amikor teljesen ok nélkül bosszúsak vagy kedvetlenek vagyunk, a szokásos tennivalóink rémesnek és nyomasztónak tűnnek, és nem akarjuk, hogy bárki is felvidítson. Csak ülünk és sajnáljuk magunkat, és ezen az állapoton nem akarunk változtatni. Így van ezzel Pettson is.

Findusz azonban nem tűrheti ezt a csendes melankóliát, játszani akar, és mindent megtesz, hogy magára vonja a gazdája figyelmét…

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/04/21/sve…

Natalie_Danaisz IP>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

…egyetlen szerencséje ennek a mogorva Pettsonnak, hogy Findusz nem olyan családból származik, mint aki hamar feladja a jókedvre derítést. különben az öreg még most is az ablak előtt ülne, és azon tanakodna, hogy mit ne csináljon inkább: inkább ne ássa fel a kertet, vagy inkább ne hasogasson fát. olyan ez a Pettson, mint az őszi idő – borús. Findusz-bindusz pedig, ez a csupacsel macska, igazán szeretni való lélek. olyan, mint egy kisgyerek. jól ki lett találva, na. és persze, hogy a végén Pettson mégis horogra akad.

dianna76 P>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Többedik Pettson könyvem. Habár Findusznak köszönhetően ebben is volt humor, mégsem tetszett annyira. Talán mert Pettson viszont kedvetlen… Persze, ha az embernek olyan macskája van, mint őneki, akkor hamar megjön a jókedve. Még mindig szeretem a böngészhető, humoros illusztrációkat. Az viszont meglepett, hogy az öreg is elveszítheti a türelmét, és haragos is tud lenni. De a mesehősök is csak emberből vannak vagy éppen macskából.

General Press, Budapest, 2005
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639598518 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
Belle_Maundrell>!
Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Azóta szeretem Pettsonékat, hogy 2005-ben a Macskamánia egyik számában olvastam egy részletet az egyik könyvből (Findusz éppen húsgombócot készített). Nem is értem, hogy múlhatott el a gyerekkorom egyetlen Sven Nordqvist-kötet nélkül.

Decemberben viszont A kobold karácsonyi titka felélesztette a lelkesedésemet az író iránt, aztán nyáron szerencsésen megnyertem a Csetepaté a kiskertbent (bár sajnos még nem érkezett meg) és a rajzfilm karácsoniy részét is elcsíptem. Szóval szinte adta magát, hogy Pettsonnal és Findusszal üssem el az időt, amikor a könyvesboltban lézengtem.

Nagyon aranyos és kedves történet, Findusz egy kis cukorborsó, mert még ha rosszalkodik, azt is Pettsonért teszi. Kicsit lehangolt, hogy szegény öreg olyan depresszív és mogorva volt, de hát a mesehősöknek sem lehet mndig jó napja, és van, hogy semmihez sincs kedvünk. Findusz viszont nagyon cselesen megoldotta, hogy kimozdítsa Pettsont a letargiából, és az eredmény egy tökéletesen nyugodt és idilli őszi nap lett. Méghozzá a lehető legszebb tónál, amiben nem győztem gyönyörködni. Amúgy is imádom az illusztrációkat, annyira bájosak, eredetiek és részletgazdagok, de ahhoz a tóhoz én is bármikor elmennék.

Sven Nordqvist: Pettson horgászni megy

Nagyon kedvelem ezt a nyerő párost! :)
Most a szomorú, borongós idő ellenére és Pettson savanyú kedvének megszelídítésére minden fortélyt kitalál a macsek. Tudja, hogy szeret pecázni a gazdája, és szeretné felvidítani. Sikerül-e neki? Olvasd el!

Maya>!

– Maradj már nyugton!! – mordult rá Pettson, és mélyet sóhajtott: – Micsoda pocsék nap… Olyan vacak idő van, semmihez sincs kedvem!
– Remek – örült meg Findusz –, akkor egész nap játszhatunk!
– Neeem! – hördült fel Pettson.
– Játssz csak szépen egyedül! És ha szabad kérnem, máshol.
– Egyedül, egyedül, máshol, máshol! De én veled akarok játszani! Itt és most! Játsszunk macskadörzsölőst, te lehetsz a macska!
– Nem – morogta Pettson, és kibámult a távolba. – Nincs időm, fát kell vágnom. De nem akarok. Fel kéne ásnom a krumpliföldet. De ahhoz sincs kedvem. A legszívesebben itt ülnék egész nap, és csak sajnálnám magam.

Kapcsolódó szócikkek: Findusz · Pettson
Trudiz >!

Rosszabb vagy, mint egy savanyú hering, gondolta Findusz.

Maya>!

– Azt a macska mindenit! – kuncogott Pettson. – Te aztán tudod, hogyan érd el, amit akarsz.

Kapcsolódó szócikkek: Pettson
Trudiz >!

[…] ha egyszer elhatározok valamit, azt véghez is viszem.