Merre ​van Pettson? (Pettson és Findusz) 23 csillagozás

Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Findusz rajzolt valamit Pettsonnak. De hol lehet az öreg? Hiába kérdezi, sem a tyúkok, sem a tehenek, de még a muklák sem tudják a választ.

General Press, Budapest, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636439262 · Illusztrálta: Sven Nordqvist

deardurr
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Még nem olvastam Sven Nordqvist-tól/től, de itt már sokak által jól értékelt írónak láttam, mégsem jutottam el még hozzá, mivel „nekünk” bonyolult- gondoltam. Erre most születésnapra kapta kisfiam barátnőméktől, mivel nekik „bejött”. Sajnos az alany még nem tudott tartósan figyelni a szövegre, a rajzok se kötik le. Nekem azért tetszik, majd meglátjuk mi lesz még belőle. A Lukas könyvek ideje úgyis lemenőben van.

Mariann_Czenema P
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Említettem már, h imádom Finduszt? :-)
Azon túl, h SVÉD és ezért alapból jár neki az öt csillag, én hirtelen azt hittem, h mivel ez olyan kis rövid könyv, szinte semmi története nem lesz. Hát szerencsére pont az ellenkezője van, Sven Nordqvist szinte 100 százalékban felhasznált minden talpalatnyi helyet mind az illusztrációra, mind a humorra. A kertészmukla, aki Pettson kiköpött mása, fergetes, de engem mindig elszórakoztatnak a tyúkok is.
Biztos, h legalább háromszor fel kell majd olvasnom, mielőtt visszaviszem a könyvtárba. :-D

Szávitrí SP
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

A „nagy” Pettsonokhoz képest ez kevés volt. Persze, értem én, más formátum, más célközönség, de valahogy mégis. A rajzok persze továbbra is imádnivalóak, és ami nagyon tetszett, hogy a mukláknak végre szöveges szerep is jutott. És nagyon gyagyásak! :D

imma A+P
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Nagyon jó a hangulata, a szereplők, meg a kis világa, de inkább regényt kellett volna írni belőle, mert ennek a műfajnak nem áll jól, ha feláldozzuk a könyv 90%-át a hangulatteremtésre, és közben igazából nem történik semmi. Findusz keresi Pettsont, keresi, keresi, keresi, keresi, keresi, keresi, aztán spoiler

Sicc
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Hiányzott belőle az a bizonyos esszencia. (muklák<3)

Ez_elment_vadászni
Sven Nordqvist: Merre van Pettson?

Nem vagyok már gyerek,de szeretem a Findusz-történeteket. :) Szórakoztató rajzok vannak benne, sok apró részlettel, többszöri böngészés után is tud újat mutatni, élvezet felfedezni a elrejtett humoros jeleneteket.