Ki ​az úr a háznál? (Pettson és Findusz) 59 csillagozás

Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál? Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Amióta Caruso, a kakas betette a lábát a baromfiudvarba, Pettson és Findusz háza táján már semmi sem olyan, mint korábban. A tyúkok rajongással veszik körül a kakast, aki mind küllemével, mint hangjával elkápráztatja őket. Régi játszótársukról, a kandúrról tudomást sem vesznek. Findusz nem érti, hová tűnt az udvar megszokott békéje, hol vannak a régi szép idők. Hogy lehet, hogy ezek az ostoba tyúkok így odavannak egy kakasért? És akkor még ott a kukorékolás! Pettsonnak és Findusznak már egy nyugodt perce sincs, mert a kakas napról napra hosszabb és hangosabb áriákkal szórakoztatja rajongótáborát. A kandúr minden furfangosságát latba veti, hogy leszoktassa Carusót a fülsiketítő dalolásról…

Eredeti mű: Sven Nordqvist: Tuppens minut

Eredeti megjelenés éve: 1996

General Press, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639282315 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2006
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639282316 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2001

FairyDust P
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Aranyos, bájos történet. Az unokahúgomnak nagyon tetszett, ám a kakast sajnáltuk!

Kiss_Csillag_Mackólány P
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Még mindig elvarázsolnak a főszereplők, annyira aranyos az egész, még a Medvémnek is elolvastam este, jókat nevetett ő is.
Annak ellenére, hogy ez most egykicsit szomorkásabbra és komolyabbra sikeredett Findusz ballépése miatt.
Már majdnem tanmese, ahogyan a végén levonják a tanulságot, és Findusz is megbánja tettét.
A rajzok miatt tart ilyen „sokáig” az olvasás, mert egy külön élmény végigbogarászni az illusztrálást, még akár mese nélkül is élvezettel nétegetném a képeket!

ggizi P
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Új kakas a háznál, amitől megkergül az élet. A vége nem volt annyira szimpatikus, de hát sajna ez van…

anni_olvas
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Új szereplő: új lakó érkezik a zsémbes tyúkok közé: Caruso, a kakas! Nem csak a tyúkudvar, hanem Pettson és Findusz életét is fenekestől felforgatja. Vajon hogy tudnak úrrá lenni a tyúkudvar szívtipróján?

Baba082 P
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Vicces, szép rajzokkal teli mesekönyv, Finduszt szerintem csak szeretni lehet.

Gelso P
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Valaki tudja, hogy mégis hová tűnt el Caruso???
E történet szerint Findusz tud „rossz” is lenni, de azért örülök, hogy megszólalt a végén egy kicsit a lelkiismerete…
De hová lett Caruso? ismét lenyűgöztek a rajzok, Pettson tyúkok iránti vonzódása, de engem most leginkább ez a kérdés foglalkoztat… bennem maradt… és emiatt csak a 4 csillag…

RandomSky
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Hú, ezt most nehéz „csak úgy” véleményeznem, amikor pont volt egy olyan értelmezése, ami családi-személyes szinten nagyon beütött, de szóval jó és aranyos, és emberséges, és nagyon-nagyon sajátos. Nordqvist humora, a rajzok sok apró részlete és poénja, meg az is, hogy ho-hó, de hiszen itt nagyon komoly mondanivaló van ám, és azt még én is csak érzem inkább, mint értem (de ebben tényleg benne van, hogy épp milyen állapotban olvastam fel). És az is olyan jó, hogy nem csili-vili, nem buta, mégis színes és szép a maga módján. A nagyobbik, bő 4 éves fiam mondjuk nem volt annyira oda érte, mint én, tekintve, hogy sehol egy autó a sztoriban, de nevetett párszor, és a rajzfilmet is szereti. És az a sejtésem, hogy az üzenet így is átmegy, még ha aludnia is kell rá párat, vagy fel is kell még olvasnom neki néhányszor. Mindenesetre Nordqvistra (-re?) oda kell figyelni, ez az ember tényleg tud valamit, és alighanem tényleg képes átadni a gyerekeknek.

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás