Ki ​az úr a háznál? (Pettson és Findusz) 175 csillagozás

Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál? Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Amióta Caruso, a kakas betette a lábát a baromfiudvarba, Pettson és Findusz háza táján már semmi sem olyan, mint korábban. A tyúkok rajongással veszik körül a kakast, aki mind küllemével, mint hangjával elkápráztatja őket. Régi játszótársukról, a kandúrról tudomást sem vesznek. Findusz nem érti, hová tűnt az udvar megszokott békéje, hol vannak a régi szép idők. Hogy lehet, hogy ezek az ostoba tyúkok így odavannak egy kakasért? És akkor még ott a kukorékolás! Pettsonnak és Findusznak már egy nyugodt perce sincs, mert a kakas napról napra hosszabb és hangosabb áriákkal szórakoztatja rajongótáborát. A kandúr minden furfangosságát latba veti, hogy leszoktassa Carusót a fülsiketítő dalolásról…

Eredeti megjelenés éve: 1996

General Press, Budapest, 2023
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639282315 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2022
General Press, Budapest, 2019

FairyDust P>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Aranyos, bájos történet. Az unokahúgomnak nagyon tetszett, ám a kakast sajnáltuk!

Kiss_Julianna>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Kakas kerül Pettson udvarába. Findusz ki nem állhatja a kukorékolását. Vidám történet Pettson háza tájáról. Bájos rajzokkal. Szeretem.

fulbea P>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Caruso torkú kakas érkezett az önérzetes tyúkokhoz. Persze Findusznak nem tetszett a hangoskodás. Pettson igyekezett békét teremteni.

KBCsilla P>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Még mindig elvarázsolnak a főszereplők, annyira aranyos az egész, még a Medvémnek is elolvastam este, jókat nevetett ő is.
Annak ellenére, hogy ez most egykicsit szomorkásabbra és komolyabbra sikeredett Findusz ballépése miatt.
Már majdnem tanmese, ahogyan a végén levonják a tanulságot, és Findusz is megbánja tettét.
A rajzok miatt tart ilyen „sokáig” az olvasás, mert egy külön élmény végigbogarászni az illusztrálást, még akár mese nélkül is élvezettel nétegetném a képeket!

lenne P>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Ismerjük a problémát. A szomszéd fal mellett egy kakas alszik, akit hiába rakok be az ólba minden este a tyúkok mellé, minden szürkületkor visszaül a falunk mellé és egész éjjel kukorékol. Ez télen még elviselhető, de nyáron, amikor egész éjjel nem tudunk a melegtől aludni, és amikor meg jönne be a friss levegő hajnalban, be kell csukni az ablakot mert annak a rohadt kakasnak be nem áll a csőre… Persze amúgy szeretjük. Túl nagy lenne a csend nélküle.

Paulina_Sándorné P>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Jó, hogy meg nem bolondultak annyi kukorékolástól. :-) Findusz rendesen féltékeny volt a kakasra. Nagyokat mosolyogtam rajta. Nem volt azért szép, hogy füllentett.

Katona_Zsuzsanna>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Findusz emberére, vagyis inkább kakasára talál Caruso személyében. Zavar támad a baromfiudvaron, melynek oka nem más, mint a kakas hangos és folyamatos kukorékolása. Nem túl szívderítő a vége spoiler, Findusz győz a kakassal szemben. És a rajzok! A tyúkok pontosan ilyenek!

ggizi>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Új kakas a háznál, amitől megkergül az élet. A vége nem volt annyira szimpatikus, de hát sajna ez van…

anni_olvas>!
Sven Nordqvist: Ki az úr a háznál?

Új szereplő: új lakó érkezik a zsémbes tyúkok közé: Caruso, a kakas! Nem csak a tyúkudvar, hanem Pettson és Findusz életét is fenekestől felforgatja. Vajon hogy tudnak úrrá lenni a tyúkudvar szívtipróján?

TTauriel>!

Tulajdonképpen pontosan ebben reménykedett, igaz, hogy csak gondolatban. Most, hogy a gondolat valósággá vált, megbánta, amit tett.

NyZita>!

– Ugyan kinek kellene egy kakas? Nekem még soha életemben egyetlen másodpercre sem hiányzott egy sem.
– Neem, neked nem – szólt közbe Pettson. – Ezeknek a hebehurgya tyúkoknak viszont szükségük van valakire, aki rendet tart közöttük.
– Most már aztán elég legyen, öreg! – kiáltotta Prillan, a tyúkok vezére.