4. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján
4. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
4. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Amikor ​Findusz kicsi volt és eltűnt (Pettson és Findusz 1.) 195 csillagozás

Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Az öreg Pettson magányosan éldegélt kis vidéki házában. A tyúkjain kívül más társasága nem volt, így néha bizony nagyon egyedül érezte magát. Egyik nap a szomszédja, Andersson néni állított be hozzá, s egy kartondobozt nyújtott át neki, amire nagy betűkkel az volt ráírva, hogy Findusz zöldborsó. Amikor azonban az öreg kinyitotta a dobozt, borsó helyett egy apró kiscicát talált benne. Azonnal a szívébe zárta az apró jószágot, és innentől kezdve a tanyán teljesen megváltozott az élet…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

General Press, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634522119 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2018
General Press, Budapest, 2015
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639459847 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Findusz · Pettson

ziara>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Adélka tegnap azt kérte, hogy hozzam haza ezt a Pettsont is a könyvtárból, hogy ma ezt olvashassuk esti mese gyanánt. Meg is történt. Ez a rész is nagyon kedves történet, imádtuk, bár a kicsikém a végébe belealudt, de gyanítom, holnap bepótolja. Imádom ezt a mesét meg a rajzokat, és végre a muklák kilétére is fény derült!!!

Hintafa P>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Annyira jó, hogy végre van egy gyerekem, aki szereti Pettson és Findusz történetét! Persze mostmár a nagyobbik is azt állítja, hogy mindig is imádta.
A lényeg, hogy mostmár együtt imádjuk a szereplőket és az illusztrációkat. Ja és alapos gyanúm van, hogy nálunk is laknak muklák.

Amrita I>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Kortárs gyerekirodalmat olvasok a reggeli mellé. Hurrá itt a nyár! :) Szerintem ötből 6 csillagos. Zseniális a humora, imádtam a rajzokat is, nagyon ötletes sztori. Findusz macska éppúgy szereti a történeteket saját magáról mint a kisgyerekek. Pettson is csuda jó figura és jó elbámészkodni a sok részletes képen. A könyv hangulata semmihez sem hasonlít amivel eddig találkoztam: eredeti, derűs, humoros. Szerintem még ma újra olvasom a páromnak is.

Flora_The_Sweaterist P>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Nordqvist történeteiben az a csodálatos, hogy bár természetesen van mondanivalójuk és tanulságuk, az nem tűnik erőltetettnek, az embert csak sodorja magával a mese bája és az illusztrációk finomsága. A svéd könyvsorozat 1985-ben indult, ez a kötet pedig először 2001-ben jelent meg, és a stíluson és rajzokon érződik is, hogy még egy olyan korszakból származnak, amikor még nem uralkodott el az a szemlélet, ami szerint a gyerekeknek íródott történeteket “le kell egyszerűsíteni” az ő szintjükre. Félreértés ne essék, sem a mondatszerkezet, sem a cselekmény nincs túlbonyolítva, egyszerűen csak nem viseli magán a könyv azt a sértő és szerintem káros lebutítottság-érzetet, amit sok modern gyermekkönyv sajnos kötelezőnek tekint.

A Pettson és Findusz sorozat gyerekként és felnőttként egyaránt élvezhető, az Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt pedig tökéletes első találkozás lehet a szereplőkkel.

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/04/14/sve…

Boglárka_Madar P>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Pettson és FIndusz egy igazán szeretnivaló páros, először pont itt a molyon találkoztam velük, és nagyon megkedveltem őket.
Dórival korábban is próbálkoztunk már velük, de az igazi áttörés tegnap következett be. Esti mesének választottam spoiler, Dóri meg végigkacarászta az egészet, állandóan belekérdezett, együtt izgult Zöldborsóval és persze éberen figyelt végig, szóval esély se volt rá, hogy belealszik a mesébe. Igaz így később aludt el, de sebaj, mert mindketten élveztük az esti mesét spoiler.

cintiatekla P>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Nagyon aranyos, lélekmelengető svéd történet egy imádnivaló kiscicáról, és egy hóbortos öregúrról, mindez csodálatosan szép illusztrációkkal.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/10/sven-nordqvist-…

gybarbii>!
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Pettsonnal és Findusszal még akkor ismerkedtem meg, amikor Öcsikém jóval kisebb volt, azt hiszem, Minimaxon ment a sorozat. :) És emlékszem, hogy nem szerettem… Valamiért mindig idegesített az a furcsa nadrágos kiscica. De nagyon örülök, hogy ma elolvastam ezt a részt, mert nagyon megkedveltem a kis Finduszt, aki egy zöldborsós dobozban érkezett az öreg Pettsonhoz. :) És biztos vagyok abban, hogy a további történeteiket is kézbe fogom venni…

Hópárduc P>!

Pettson és Findusz
Nagyon aranyos mese, szép rajzokkal.
A cica tündérien cuki. :)

Szávitrí P>!

Pettsonnak most már százszor könnyebben teltek a napok. Nem volt már üres a ház. Findusz ott lakott a konyhában, és amikor az öreg kiment fát vágni vagy bogarászni a kertbe, becsukta rá az ajtót.
Egy ideig biztos ellesz magában, gondolta. Azt mondják, a macskák jól elboldogulnak egyedül. De azért be kéne menni egy csésze kávéért.
Az öreg még sosem ivott annyi kávét, mint akkoriban.

Kapcsolódó szócikkek: kávé · Pettson
Szávitrí P>!

– Szia, Findusz zöldborsó! – üdvözölte Pettson, és úgy érezte magát, mint amikor egy nyári reggelen az ember felhúzza a redőnyt, és a meleg napfény beáramlik az ablakon. – Engem Pettsonnak hívnak, és ez a konyhám. Itt lakhatsz ezentúl, ha akarsz. Kérsz kávét?

SophieOswald>!

Az öreg minden este felolvasott egy mesét Findusznak. Na jó, nem annyira mesék voltak azok: egyszer újságcikk egy új cséplőgépről, máskor a képes újságban novella egy szerelmes ápolónőről, vagy egy-egy bekezdés a fogaskerekekről és emelőrudakról a feltalálók könyvében.

tmezo P>!

– Te aztán mindenkivel összebarátkozol.
– Igen… – mondta a kandúr és elgondolkodott. – De azért te vagy a legjobb barátom.

dpart>!

Egy ideig biztosan ellesz magában, gondolta. Azt mondják, a macskák jól elboldogulnak egyedül.
De azért be kéne menni egy csésze kávéért.
Az öreg még sosem ivott annyi kávét, mint akkoriban.

timeja>!

Megszoktam, hogy egyedül élek. Sok lenne nekem egy egész asszony.

Kapcsolódó szócikkek: Pettson
nodael>!

– Findusz eltűnt. Nem járt errefelé?
– Lássuk csak, kot-kot-kot-kot… azt hiszem, ma nem – kotkodácsolt Prillan. – Te viszed el mindennap a tojásainkat?

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás