4. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
9. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Amikor ​Findusz kicsi volt és eltűnt (Pettson és Findusz 1.) 115 csillagozás

Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Az öreg Pettson magányosan éldegélt kis vidéki házában. A tyúkjain kívül más társasága nem volt, így néha bizony nagyon egyedül érezte magát. Egyik nap a szomszédja, Andersson néni állított be hozzá, s egy kartondobozt nyújtott át neki, amire nagy betűkkel az volt ráírva, hogy Findusz zöldborsó. Amikor azonban az öreg kinyitotta a dobozt, borsó helyett egy apró kiscicát talált benne. Azonnal a szívébe zárta az apró jószágot, és innentől kezdve a tanyán teljesen megváltozott az élet…

Eredeti mű: Sven Nordqvist: När Findus var liten och försvann

Eredeti megjelenés éve: 2001

General Press, Budapest, 2015
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639459847 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2004
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639459844 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Findusz · Pettson

ziara P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Adélka tegnap azt kérte, hogy hozzam haza ezt a Pettsont is a könyvtárból, hogy ma ezt olvashassuk esti mese gyanánt. Meg is történt. Ez a rész is nagyon kedves történet, imádtuk, bár a kicsikém a végébe belealudt, de gyanítom, holnap bepótolja. Imádom ezt a mesét meg a rajzokat, és végre a muklák kilétére is fény derült!!!

Hintafa P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Annyira jó, hogy végre van egy gyerekem, aki szereti Pettson és Findusz történetét! Persze mostmár a nagyobbik is azt állítja, hogy mindig is imádta.
A lényeg, hogy mostmár együtt imádjuk a szereplőket és az illusztrációkat. Ja és alapos gyanúm van, hogy nálunk is laknak muklák.

cintiatekla P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Nagyon aranyos, lélekmelengető svéd történet egy imádnivaló kiscicáról, és egy hóbortos öregúrról, mindez csodálatosan szép illusztrációkkal.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/10/sven-nordqvist-…

Amrita IP
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Kortárs gyerekirodalmat olvasok a reggeli mellé. Hurrá itt a nyár! :) Szerintem ötből 6 csillagos. Zseniális a humora, imádtam a rajzokat is, nagyon ötletes sztori. Findusz macska éppúgy szereti a történeteket saját magáról mint a kisgyerekek. Pettson is csuda jó figura és jó elbámészkodni a sok részletes képen. A könyv hangulata semmihez sem hasonlít amivel eddig találkoztam: eredeti, derűs, humoros. Szerintem még ma újra olvasom a páromnak is.

gybarbii P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Pettsonnal és Findusszal még akkor ismerkedtem meg, amikor Öcsikém jóval kisebb volt, azt hiszem, Minimaxon ment a sorozat. :) És emlékszem, hogy nem szerettem… Valamiért mindig idegesített az a furcsa nadrágos kiscica. De nagyon örülök, hogy ma elolvastam ezt a részt, mert nagyon megkedveltem a kis Finduszt, aki egy zöldborsós dobozban érkezett az öreg Pettsonhoz. :) És biztos vagyok abban, hogy a további történeteiket is kézbe fogom venni…

buzavirág P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Findusz tündéri kis macska volt, szépséges rajzokkal teli kedves történet, a barátságról és a szeretettről.

Kriszta P
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Hát ez nagyon jó! :D Azok a képek…! Annyit nevettünk rajtuk a gyerkőcökkel. Vagyis főleg a 7 évessel, mert a kisebbiket még maga a mese nem kötötte le nagyon, ide-ode rohangált közben, de amikor felnevettünk valamin, akkor ő is odajött és nagyon jókat szórakozott a képeken :)
És persze a mese is nagyon jó, teli van szeretettel.

HoneyBunny
Sven Nordqvist: Amikor Findusz kicsi volt és eltűnt

Már korábban is próbálkoztunk Finduszékkal, de akkor még sok volt a szöveg, bár azért büszkeséggel töltött el, amikor más korabeli gyerek úgy reagált a könyvre, hogy „ez cica?” addig az én lányom, ha meglátta hogy ilyet vittem, boldogan kiáltott, hogy „hippihurrá Muklák!” Mostanra a szövegre is megértünk, és Pettson és Findusz kedvenc maradt!

Szávitrí SP

Pettsonnak most már százszor könnyebben teltek a napok. Nem volt már üres a ház. Findusz ott lakott a konyhában, és amikor az öreg kiment fát vágni vagy bogarászni a kertbe, becsukta rá az ajtót.
Egy ideig biztos ellesz magában, gondolta. Azt mondják, a macskák jól elboldogulnak egyedül. De azért be kéne menni egy csésze kávéért.
Az öreg még sosem ivott annyi kávét, mint akkoriban.

Kapcsolódó szócikkek: kávé · Pettson
Szávitrí SP

– Szia, Findusz zöldborsó! – üdvözölte Pettson, és úgy érezte magát, mint amikor egy nyári reggelen az ember felhúzza a redőnyt, és a meleg napfény beáramlik az ablakon. – Engem Pettsonnak hívnak, és ez a konyhám. Itt lakhatsz ezentúl, ha akarsz. Kérsz kávét?

Kapcsolódó szócikkek: Findusz · Pettson
SophieOswald

Az öreg minden este felolvasott egy mesét Findusznak. Na jó, nem annyira mesék voltak azok: egyszer újságcikk egy új cséplőgépről, máskor a képes újságban novella egy szerelmes ápolónőről, vagy egy-egy bekezdés a fogaskerekekről és emelőrudakról a feltalálók könyvében.

Kapcsolódó szócikkek: Findusz · Pettson
dpart

Egy ideig biztosan ellesz magában, gondolta. Azt mondják, a macskák jól elboldogulnak egyedül.
De azért be kéne menni egy csésze kávéért.
Az öreg még sosem ivott annyi kávét, mint akkoriban.

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás