A ​kobold karácsonyi titka 31 csillagozás

Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

A legszebb ünnep a karácsony – így gondolják ezt a koboldok is! Különösen Koboldapó várja már nagyon, hiszen ilyenkor minden évben egy tál kását készítenek ki az emberek, ezzel köszönve meg nekik egész éves munkájukat. Ám ezúttal az emberek el fogják felejteni, legalábbis a jövőbe látó Koboldanyó szerint. Ha pedig ez bekövetkezne, akkor Koboldapó nagyon mérges lenne. Az anyó tehát kieszel egy tervet, hogy titokban mégis megszerezze a kását…

Eredeti megjelenés éve: 1986

General Press, Budapest, 2007
24 oldal · ISBN: 9789639648999 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Rodwin
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Egyértelműen öt csillag, bár karácsony már elmúlt, így egy hónappal az ünnep után is nagyon élveztük. Az íróra, ahogy már több esetben is, itt a molyon akadtam rá. Talán én még jobban is örültem mint a kisfiam, mikor megkapta az ünnepre.
Fantasztikusan szép illusztrációkkal van tele a könyv, amiről lehet beszélgetni. A szöveg pedig arányosan van elosztva. Pont, hogy nem unja meg a kis törp, bár ő igen türelmes. :)
Történetünk egy koboldcsaládról szól, akik az emberek tudta nélkül léteznek. E kis lények egész évben segítenek nekik, hálából minden karácsonykor egy hatalmas tál kását készítenek ki nekik. A bonyodalmak itt kezdődnek, mikor is ebben az évben elfelejtik-e szép hagyományt.
A koboldok sörére pedig nagyon kíváncsi lennék, mert az bizony annál erősebb, minél idősebb a kobold. Itt nyugodtan sörözhetnek a gyerekek is, de a 400+ éves nagypapié már biztos bitang erős lehet.
Továbbra is nagyon kívánságlistás a szerző többi könyve is.

General Press, Budapest, 2007
Röfipingvin MP
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Ezentúl nekem sem szabad elfelejtenem kikészíteni karácsonykor a kását ^^

Antal_Zsuzsi
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Nincs is kellemesebb dolog így karácsonykor, mint takaróba burkolózva ülni a szobádban, és egy ilyen aranyos könyvet olvasni.
Tudom, én már túl idős vagyok az ilyen könyvekhez. Na de akkor is, olyan jó dolog nézegetni ezeket a gyönyörű képeket, és olvasni ezt a kedves mesét, még akkor is ha már minden sorát kívülről fújom. :)
Mindenkinek ajánlom ezt a szép kis karácsonyi mesét.

Amrita I
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Nagyon jóóó! :))) Szeretem a házi manókat. Kedves, vicces, szép rajzos, abszolút skandináv manós mese. És most kását akarok enni. :P

Szávitrí SP
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Jó mese, szuper illusztrációk. Az a fajta könyv, amit az ember gyerekkorában szívesen nézeget újra és újra.

moncsicsi83
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Nagyon jó mese, gyönyörű illusztrációkkal. Alig lehetett elrakni a könyvet olvasás után, hogy végre aludhasson egyet a gyerkőc.
Szeretem a koboldokat, szeretem ezt a világot, újra gyereknek érzem magam, amikor ezeket a történeteket olvasom. Koboldanyó egy derék asszonyság, rögtön a szívembe lopta magát :)
Anya és fia is 5 csillagot ad ;)
Köszönjük az ajándékot @kis_macko :)

Jeffi P
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Így karácsony előtt meséket olvasni jó, így karácsony előtt karácsonyos meséket olvasni jó. Koboldról ugyan nem tudok a közelbe, és kását se szoktam enni, de lehet kellene, meg kikészíteni a koboldnak, ki tudja :)
Koboldanyó nagyon jó fej, azért gondolkodik az emberek helyett is. A történet amúgy egészében nagyon jó és aranyos.
Az itóka tetszett aminek az erőssége attól függ hány éves issza :D

Virágszépe
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Sven Nordqvist egy újabb meghatóan kedves történettel ajándékozott meg. Az ő meséinek az olvasásakor mindig rádöbbenek, hogy nekem is szükségem van a mesékre. Jó volt olvasni, bámészkodni az aranyos, mozgalmas képeken. Igazi karácsonyi hangulat, és végül én is elhiszem. hogy léteznek a velünk élő koboldok is.

BZsofi +SP
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Ezzel a könyvvel teszteltem (magamon és Márkon) Nordqvistet. Átment a rostán, jöhetnek a Pettson és Findusz könyvek!
Nagyon aranyos kis karácsonyi történet, még azt is megbocsátom neki, hogy a Mikulás jön karácsonykor. Márknak nagyon tetszett, türelmesen hallgatta végig, eddig talán ez volt a leghosszabb mese, amit egyhuzamban el lehetett neki olvasni. :)

bbea
Sven Nordqvist: A kobold karácsonyi titka

Nagyon kedvemre valók a szép rajzok, hasonlóan a Pettson könyvekhez és a mese is jól megállja a helyét már a közel hat évesnél is.
Felnőttként levonható tanulság: ha tavaly kiraktam volna a kását, nem lett volna ilyen pocsék évem…

Röfipingvin MP

A koboldok karácsonyi söre pedig azzal a nem mindennapi tulajdonsággal rendelkezik, hogy annál édesebb és gyöngébb, minél fiatalabb kobold issza, de annál fanyarabb és erősebb, minél öregebb.

Kapcsolódó szócikkek: sör