A ​kandúr szülinapi tortája (Pettson és Findusz) 97 csillagozás

Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Mindaz, amiért az emberek annyit beszéltek az öreg Pettsonról, Findusz születésnapján történt. Findusznak, a kandúrnak egy évben háromszor volt születésnapja, csak mert úgy érdekesebb; és valahányszor beköszöntött a nagy esemény, Pettson palacsintatortát sütött neki. Mint mindig, az öreg aznap reggel is kint járt a tyúkólban, és egy egész kosárra való tojást gyűjtött össze. Amikor azonban nem talált lisztet az éléskamrában, és be akart menni a faluba vásárolni, hirtelen minden a feje tetejére állt…

Eredeti mű: Sven Nordqvist: Pannkakstårtan

Eredeti megjelenés éve: 1984

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

General Press, Budapest, 2015
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639282308 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2002
General Press, Budapest, 1999
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639282308 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

Findusz

ziara P
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Ezt olvastuk este Adélkával. Már láttuk korábban a rajzfilmet ebből a részből, de így is nagyon tetszett. Ez biztosan közös nevező a kislányom és köztem:))) Mármint a Pettson és Findusz sorozat:))) Minden része szinte ugyanazt a szintet hozza, ez is. Imádni való!!!

Chivas
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Hűha, ez nagyon az én mesém lett! Ezek a rajzok!!! Először elolvastam, utána pedig átböngésztem a rajzokat megint. És milyen jókat lehet nevetni rajtuk!!! :))) Megszerettem az öreget. :) Jöhet a többi is. Naná… :)

clarisssa P
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Ha az ember lánya egy csudiszép Finduszos-Pettsonos-palacsintatortás képeslapot (https://moly.hu/karcok/905527) kap a születésnapjára Svédországban élő barátnőjétől, akkor naná, hogy gyorsan meg kell kaparintania egy olvasás idejére azt a könyvet, amiből a rajta szereplő rajz származik!
Ismertem már a párost, természetesen ezúttal sem csalódtam bennük. Nagyon szeretem évődő, de egymáshoz mindig ragaszkodó szeretetüket, ami nem csak Findusz évi három születésnapjára korlátozódik ám! Egy-két dologban talán kicsit különcök, de ugyan kit érdekel a külvilág véleménye, míg ők ketten ott vannak egymásnak? Kedves-aranyos történet, kedves-aranyos rajzokkal, bármelyik születés- vagy nem-születésnapunkra!

General Press, Budapest, 1999
Simiréka I
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Nekünk katalánul van meg, és nagyon szeretjük. Ezt is. Az összes többivel együtt. A napi Findusz-adagunkat sosem hagynánk ki semmi pénzért. Ezt éppen születésnapi ajándékként kapta a kétéves. Hurcolássza mindehova, én meg hurcolászom utána a többit. Nehogy véletlenül kifogyjunk a sok jóból. Áldott legyen Sven Nordqvist és megálmodott pettsonfinduszi világa! A böngészőjét külön aranykeretbe foglaltajuk. Ha lesz hozzá aranyunk.

Amrita I
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Így a harmadik könyv után most már mondhatom hogy kedvenc szerzőt avatok. Fantasztikus hogy ennyire kevés szöveg lehet ennyire jó. Imádom a szöveg és a képi világ humorát is.

imma A+P
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Eddig ez tetszik a legjobban. Szerintem ezeknek a könyveknek a hangulata az erőssége, és az ebből teljesen átjön: szabad levegő, szülinap, gramofon, napsütés, palacsintatorta. És a történet is rendben van. A muklák és a tyúkok hiányoztak.

Kiss_Csillag_Mackólány P
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Igazi láncmese, amit a legtöbb gyerek szeret a ráismerés öröme miatt.
Ahogyan én is beleszerettem, mint kissé korosabb gyerek.
Én is szeretnék palacsintatortát a születésnapomra, még akár ennyi utánabóklászás után is.
Annál jobban esne!

anni_olvas
Sven Nordqvist: A kandúr szülinapi tortája

Imádnivaló és vicces! Hogy ez a Pettson micsoda galibába keveredik, hogy kedvenc macskája szülinapi tortáját összehozzák, az valami fenomenális! A részletgazdag, humoros illusztrációk és ez a történetszövés kedvencünkké tette a sorozatot!

SophieOswald

Findusznak egy évben háromszor volt születésnapja, csak mert úgy érdekesebb;

Kapcsolódó szócikkek: Findusz
SophieOswald

Annyi mindent beszélnek a népek!
     Sosem tudni igazán, mit is higgyen az ember.

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás