Kivégzőosztag (Kárhozottak Légiója 12.) 18 csillagozás

Sven Hassel: Kivégzőosztag Sven Hassel: Kivégzőosztag

Elkeseredett háborút vívnak a finn fronton, ahol nemcsak az ellenséggel, de a hideggel, a széllel és a hóval is minden nap, minden órában, minden percben meg kell küzdeni. Ebben a háborúban nem számít, hogy ki lesz a győztes. Csak egy a fontos: hogy életben maradj. De még túlélőnek lenni is veszélyes lehet egy olyan hadseregben, melyet a fanatizmus irányít a józan ész helyett. Ahol csak azért éled túl az orosz tankok támadását, a géppuskatüzet és a lángszórók poklát, hogy a hírhedt torgaui börtönben találd magad, olyan mostoha körülmények közt, hogy még a harcteret is visszasírod. A túlélés bármit jelenthet: letartóztatást, hadbíróságot, kivégzőosztagot egy háborús hajnalon…

Partvonal, 2013
368 oldal · ISBN: 9786155283079 · Fordította: Nitkovszki Stanislaw
Aquila, Debrecen, 2003
320 oldal · ISBN: 9636792178 · Fordította: Nitkovszki Stanislaw
Lap-ics, Debrecen, 2003
320 oldal · ISBN: 9636792178 · Fordította: Nitkovszki Staniszlav

Balázs_Erőss
Sven Hassel: Kivégzőosztag

A mentálisan és modorilag kihívásokkal küszködő szuperhős-kommandó ismét akcióban!
Ezúttal legalább a helyszínválasztás ötletes, mert én spec elég keveset olvastam/hallottam a finn fronton folytatott összecsapásokról. Az más tészta, hogy talán nem Hassel a leghitelesebb információforrás a témában.
Van itt egyébként minden, mint egy jófajta búcsúban! Késelés, tömegverekedés, szex, némi lövöldözés, és rengeteg káromkodás.
Az eredetiség mostanra kiveszett a sorozatból (már sokkal korábban, csak én nem akartam tudomásul venni).

Sven Hassel: Kivégzőosztag

Ez a könyv nem tetszett annyira, mint SH többi regénye, de azért sokat mosolyogtam Porta és Pici kalandjain, főleg a vadmacska hagyott bennem maradandó nyomokat. A háború „könnyedsége” ebben a regényben is jelen volt, ezen a téren nem okozott csalódást; és a szereplőket is régi ismerősként üdvözöltem – időről időre jó elveszni ebben a világban.

nyolcadikutas
Sven Hassel: Kivégzőosztag

Hasselt lehet szeretni, vagy nem szeretni. Szerintem középút nincs. 14 könyvet írt életében, amit, ha két évenként egye-egyet olvasunk el és ha a végére értünk újra kezdünk, akkor 56 évig olvashatjuk. :-)
Hihetetlen figurák, elképesztő események, a háború borzalmai emberközelben.
Nagyon jó!

DoraAnn

Pici a hóban fekszik, a földre tapasztott füllel, és feszülten hallgatózik.
– Hányan lehetnek? – veti le magát melléje Papa.
– A zajból ítélve akár egy zászlóalj is lehet, de ha engem kérdezel, legfeljebb egy századról lehet szó, és csak azért csapnak ilyen ricsajt, mert útközben hóvirágot gyűjtenek.

eshow

Egyáltalán, miért jöttünk mi ide háborúzni? – teszi fel a kérdést Pici. – Mijük van a ruszkiknak, ami bárkit is érdekelhetne?

36. oldal, 2. fejezet - A harccsoport (Partvonal, 2013)

DoraAnn

Elfutni előlünk, amikor mi civilizáltan ki akarjuk nyírni! Leszakad a pofám!

Kárhozottak Légiója sorozat · Összehasonlítás