Olaf ​karácsonyi kalandja 6 csillagozás

Suzanne Francis: Olaf karácsonyi kalandja

Mivel Elzának és Annának nincsenek közös ünnepi hagyományai, Olaf útnak indul, és felkutatja Arendelle legszebb karácsonyi tradícióit, hogy elvihesse ezeket barátai otthonába. De mi történik, amikor a különleges, összegyűjtött emlékekkel megrakott szánja veszélybe kerül?
Az új, ünnepi Jégvarázs-rövidfilm, az Olaf karácsonyi kalandja alapján készült különleges könyvben nyolcoldalnyi színes rajzot is találsz!

Eredeti cím: Olaf's Frozen Adventure

Kolibri, Budapest, 2017
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371915 · Fordította: Wohl Anita

Suzanne Francis: Olaf karácsonyi kalandja

Szívet melengető, csodás kis történet a kisfilm alapján, némi plusz információval kiegészítve. :) Nem titok, hogy Jégvarázs rajongóként majdnem minden kiadványt megszereztem már, ahogy a decemberben megjelent Olaf kalandjához kapcsolódó könyveket is.
Lehet, hogy Olaf kissé butus és fárasztó sokak számára, én mégis úgy gondolom, hogy a hóember tele van szeretettel, naiv ártatlansággal, és mélyen gyökerező, mesés gondolatokkal.

berlin>!
Suzanne Francis: Olaf karácsonyi kalandja

Olaf figurája családi kedvenc, és ezen ez a történet sem változtatott.

Caledonia_Valley P>!

Az éjszaka esett hó vastag rétegben borította Arendelle-t, mint a cukormáz egy mézeskalács várost.

32. oldal, 3. fejezet

Caledonia_Valley P>!

– Jó napot! – mondta. – Olaf vagyok.
– Szia, Olaf! – mondta Ben, és lelkesen megrázta Olaf ágacskakezét.
– Hallgass végig, kérlek – mondta Olaf határozott hangon, majd kedvesen folytatta. – Szóval… Olaf vagyok, és szeretem a forró öleléseket!

59. oldal, 6. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Olyan szépek vagytok mindketten – mondta Olaf.

40. oldal, 4. fejezet

Caledonia_Valley P>!

A tomték kis manók voltak, akik a közhiedelem szerint a farmok biztonságát óvták.

45. oldal, 4. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Csak még egy kérdés: lehetséges volna, hogy kapjak egyet a csodálatosan ledér, ugyanakkor ízlésesen tradicionális törölközők közül, melyeket olyan szívesen visel a családod?

69. oldal, 7. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Fent a hegyekben már régen lement a nap. Késő volt. Csillagok ragyogtak a sötétedő, kék égbolton. Olaf a szikla szélén állt és a mély szakadék másik oldalán álló Svent nézte.
– Rendben, Sven, nem fogom szépíteni a dolgot – kiabálta, – van egy kis problémánk.

79. oldal, 9. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Néhány perccel később egy farkasfalka vonyítását hallotta a távolból.

De csak arra tudott koncentrálni, ahogy Olaf azt kiabálja:
– Nahát, kiskutyák!

81. oldal, 9. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Az éjszakai égen pislákoló hold komor, halovány fényt vetett a rengetegre.

86. oldal, 10. fejezet

Caledonia_Valley P>!

– Végül is, a madaraknak is szükségük van tradíciókra…

89. oldal, 10. fejezet

Caledonia_Valley P>!

Olaf tudta, hogy Elzával és Annával az oldalán ő a legszerencsésebb hóember a világon.

96. oldal, 11. fejezet