58. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Futótűz (Az éhezők viadala trilógia 2.) 2715 csillagozás

Suzanne Collins: Futótűz Suzanne Collins: Futótűz Suzanne Collins: Futótűz

A Kapitólium dühös.
A Kapitólium bosszúra éhes.
A Kapitólium vért akar látni.
És az igazi harc csak most kezdődik.

Katniss és Peeta megnyerték az Éhezők Viadalát, így ők és a családjaik megmenekültek az éhezéstől, de a fiatalok nem ülhetnek nyugodtan a babérjaikon. Vár rájuk a hosszú Győzelmi Körút, ismét csak a tévénézők árgus szeme előtt.
A kötelező udvariaskodás unalmát azonban döbbenet és félelem váltja fel, amikor hírét veszik, hogy lázadás készül a Kapitólium ellen. Snow elnök sosem habozott lesújtani az engedetlenekre, és most is ott csap le, ahol senki sem várja. Emberek halnak meg, családok lesznek földönfutók, Katniss és Peeta pedig újabb küzdelemre kényszerülnek, ahol a tétek még nagyobbak, mint korábban.

Eredeti mű: Suzanne Collins: Catching Fire

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kapcsolódó zóna

!

Az éhezők viadala

739 tag · 785 karc · Utolsó karc: 2017. augusztus 15., 15:15

Peeta Mellark · Katniss Everdeen · Haymitch Abernathy · Finnick Odair · Cinna · Gale Hawthorne · Johanna Mason · Beetee · csapattárs

Batus
Suzanne Collins: Futótűz

Csak azt tudnám, hogy miért értékelik ennyire túl ezt a sorozatot. Mert persze, a maga módján izgi, meg jópofa, de ezen kívül egy nulla. A csaj nagyon eredeti módon vergődik két fiú szerelme között (ó, csak nem találkoztunk már néhányszor ezzel a szituval más könyvekben is? :O), és természetesen ő a hős, akinek mindenkit meg kell mentenie (Harry Potter-szindróma), ja és koppintsuk már továbbra is a Battle Royale-t, mert elsőre még nem esett le mindenkinek, hogy eleve mennyire nem új keletű dolog ez a „szórakozzunk azon, ahogy a többiek kinyírják egymást” dolog. Egyébként akik szerint ez „durva” vagy „megrázó”, azok olvastak már igazán szadista könyveket? Mert akkor ajánlanék nekik egy-kettőt, amin nem a tinilányos picsogós-nyáladzáson van a hangsúly.
Ráadásul ez a nő nem tud súlyt adni a szavainak. Fejbe lőnek egy öregembert, mert a tömegben elfütyült egy dallamot, mégsem tud megrázni, mert egy fél oldallal később már az a legfontosabb, hogy Katniss-re milyen ruhát adtak és hogyan tűzték fel a haját…
Arról már ne is beszéljünk, hogy igazán példát vehetne a szereplőit kegyetlenül gyilkolászó @Eta-ról… azért egy idő után irritáló, amikor a főbb szereplők a sokadik alkalommal sem halnak meg, csak majdnem… hol van ez attól, amikor (HARRY POTTER SPOILER!) Sirius vagy Dumbledore meghalt? (HARRY POTTER SPOILER VÉGE) Ha? Suzanne Collins, a jövőben inkább maradj továbbra is a Nickelodeonos gyerekműsorok írogatásánál, oké?

Bónusz:
Peeta-ra meg nincs jobb szó, mint hogy „punci”. Nagyon kis imádnivaló hősszerelmes, de kb. annyira életrevaló, mint egy dodó.

AniTiger MP
Suzanne Collins: Futótűz

Első olvasáskor azt hittem, hogy az első könyv a legjobb. Jobban belegondolva ez annyira nem így van! Az első rész felépít, megismertet és felháborodást kelt az olvasóban, a második részre meg már fel vagyunk készülve. Gondoljuk… de nem, ez sem így van. Ismét be kell menni az Arénába, a kedvenceket begyűjtik és ismét az életükért kell harcolniuk. Viszont ez az Aréna, az egész könyv összetettebb, csavarosabb.

Szerintem sokkalta átgondoltabb, letisztultabb az írásmódja is az írónőnek. Nyíltan kegyetlen az olvasóval, mert mi is megszerettük a régieket, de bemutat pár új, érdekes és szeretetreméltó egyént, akiket lehetetlen figyelmen kívül hagyni. Ugyanakkor olyan szituációt teremt, amiben mindenki paranoid, mindenki tart a másiktól – mi meg faljuk a sorokat és rettegünk értük, hiszen mind okultunk a Rutával történtekből!*
*(Spoiler lenne az első részhez, ha leírnám. Olvasd el a könyvet és meg tudod. :)) )

Iszonyatos ez a rész, mert a félelmeken alapul. Most nem az életben maradás, hanem az ép elme megtartása a cél. Imádtam ezt az Arénát! Nagyon megszerettem Finnicket, Johannát és az okostojásokat.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2014/12/suzanne-col…

Törpillaa
Suzanne Collins: Futótűz

❤❤ Imádom, imádom még mindig nagyon szeretem ezt a trilógiát. ❤❤ Egyszerűen nem tudom megunni. Izgalmas, eseménydús. Most, hogy újraolvastam felleltem néhány újdonságot is, amit első olvasáskor észre se vettem, vagy már nem emlékeztem rá. Múlt héten mikor láttam az első részét újra akkor döntöttem el, hogy nagyon szeretném újraolvasni, és nem is okozott csalódást most sem. Nagy rajongója vagyok a trilógiának, és még mindig nagyon tetszik. Imádom Gale-t, Finnick-et, és Peeta-t. Katniss még mindig nagy kedvencem, és Johanna is nagyon szerethető karakter. Haymitch, Effie, és Cinna-t úgyszintén szeretem. Sose tudnám megunni, se a könyvet, se a filmet. Már az első részben se szerettem meg Snow elnököt, és most sem lett kedvenc.
Tetszik, ahogy az írónő felépítette ezt a történetet, és teljesen elvarázsolt.

Nutellaღ__
Suzanne Collins: Futótűz

Hűha! *o* Hát ez nem volt semmi! Már mielőtt el kezdtem volna olvasni valami nagyszerűre számítottam, amolyan „nagy BUMM”- ra, ami nem maradt el. Nekem ez a kötet az előzőnél is jobban tetszett, bár ez abból is adódhat, hogy nem tudtam, hogy mi fog történni, mint Az éhezők viadalánál, ahol a film alapján nagyjából ismertem a történetet. Az új szereplők közül Finnicket nagyon megkedveltem. :) Johannáról, pedig még mindig nem tudom eldönteni, hogy kedvelem- e vagy sem, bár mintha kezdenék megenyhülni
Nem tudom miért, de a regény eleje nem kötött le annyira, viszont a közepétől kezdve csak úgy faltam az oldalakat, mígnem már az utolsó mondatnál találtam magam…
Jöjjön hát a film, majd később pedig az utolsó rész is…

tmezo P
Suzanne Collins: Futótűz

Húúú, nem találom a szavakat…

Na szóval, hol is kezdjem. Nagyon izgalmas folytatása az első résznek.
Ámultam és bámultam.
Továbbra is tartom, hogy nagyon jó a történet elgondolása és a kivitelezése, valamint a tovább fokozása. Kíváncsian vártam, hogyan élnek majd a Viadal után Katniss és Peeta, de ennyi negatív dologra nem számítottam. A könyv felénél ledöbbentem, váratlanul értek az események. Meg sem fordult a fejemben egy ilyen folytatás. Tele volt borzongással és félelemmel, kétségekkel és kérdésekkel.
Na és a befejezés? Egész végig a nyertest latolgattam, és tessék…más lett a vége.
Egy nagy döbbenet.

Agave Könyvek, Budapest, 2010
320 oldal · ISBN: 9786155438264 · Fordította: Totth Benedek
Via_BertaღVivienღ P
Suzanne Collins: Futótűz

Az Éhezők Viadala hatalmas sikerei és mozifilmjei után végre nálam is eljött az ideje az olvasásuknak.
A filmeknek rajongójuk vagyok, így egy kis félelemmel vegyes várakozással nyúltam nagyjából egy hónapja az első részhez. Akkor ugyan kis csalódottsággal, de tetszett a könyv.
Most pedig a második részt volt szerencsém elolvasni.

Suzanne Collins világa egyszerre nyűgöz le, háborít fel, és kelti fel az érdeklődésemet.
Az első részben voltak felesleges részek, amik untattak, most azonban több érdekes jelenetet is olvashattam, amiket kihagytak az adaptációból. Ennek én nagyon örültem.
A karaktereket, a múltjukat jobban megismerhetjük a könyvben.
Haymitch karaktere különösmód izgatta mindig a fantáziámat. Hogy miért iszik annyit? Hogy győzött? Mi volt az ő különleges „képessége".
Katniss továbbra is egy erős női karakter, de már rémálmok gyötrik. Küzd azért, hogy erős, magabiztos maradjon. Akaratlanul is egy felkelés jelképévé válik, ezzel pedig veszélybe sodorja minden általa szeretett személy életét. A körzetét.
Peeta a tisztaság és a jóság igazi mintapéldánya. Ő neki csak az utolsó gondolata a gyilkosság. Ugyan benne is megvan a cselszövés tehetsége, és a szálak mesteri forgatása (amiben mondjuk szerintem jobb is, mint Katniss) de nem tud harcolni.
Az írónő zseniálisan alkotta meg a könyvek szereplőit. Mindenkinek megvan a maga szerepe, lényege ebben a történetben. Ugyan ilyen fontosságú szerepet kaptak a ruhák és a sminkek is. Cinna karaktere tökéletesen mutatja be a néma lázadást. Úgy formálja meg a hihetetlen szépségű ruhákat, hogy azoknak üzenetei is vannak.

Ciccnyog ISMP
Suzanne Collins: Futótűz

Egykutya Májerrel meg Fejőssel? Ez még viccnek is rossz. Ők csak szeretnének ilyet s így írni. Tökéletes. Nincs más mondanivalóm. Olvassátok. Egyébként még sosem voltam ilyen ideges, így „befejezni” egy könyvet… a szívroham kerülget. :D

ZeiMinn
Suzanne Collins: Futótűz

Imádom. Imádom a sorozatot. Imádom az írónőt. Imádom a filmet. A könyv eszméletlen fantasztikus, csakúgy mint az első. Még ha kicsit lassan is indul be, akkor is végig rágtam a körmöm (persze azért óvakodom ettől a szokástól). Döbbenet mindenhol. Katniss sejti, hogy ez így nem lesz jó. Aztán mintha arcon csapnák. Még mindig él a fejemben a kép, amikor arra vár, hogy az 1 fecni közül kihúzzák a nevét. Drága Peeta még mindig abszolút kedvencem, annyira szeretem. Az újabb karakterek közül nem kedveltem meg olyan sok embert, de akkor is megrendítő számomra minden lépésük. Sírtam párszor (előfordul :D), de nem ok nélkül. Csodálatos.

buzavirág P
Suzanne Collins: Futótűz

Továbbra is feszültséggel telik az élet a könyv lapjain, Katniss viadal utáni életébe kapunk belátást. Felszínen még nem látszik, de alatta már készülődik a forradalom. Az emberek elégedetlenek, a Kapitólium szigorúbb lépésekkel szembesíti az körzetek lakóit. Mindenki veszélyben van, még a győztesek is. Aztán amikor azt hiszed ettől rosszabb nem lehet, akkor jön a Nagy Mészárlás. Újabb harc, kegyetlen játék az az életben maradásért, de vajon ki az ellenség? Félelmetesen ötletes eszközöket vetnek be a játékban, nincs megállás együtt rohansz az életért a versenyzőkkel.
Nagyon tetszik eddig ez a trilógia, remélem az utolsó részben sem csalódom.

Fummie
Suzanne Collins: Futótűz

Egyszerre gyűlölöm és imádom az írónőt. Valahogy mindig képes úgy csavarni a szálakat, hogy az teljesen logikus legyen, mégse számítsak rá. Valahogy, mindig csak utólag esik le. És pont ettől olyan zseniális. Mellesleg képes minden egyes fejezet végére függővéget tenni, amivel azt éri el, hogy képtelen legyek letenni, és ezért sikeresen végigolvastam még egy éjszakát. Az szintén későn esik le, hogy korábban kellett volna letenni a könyvet, mert akkor talán még képes is lettem volna, aztán tovább olvasok, és tök esélytelen, hogy addig letegyem, amíg be nem fejezem.
Ebben a részben több tér jutott a szerelemszálnak. Az elején kicsit féltem, hogy Katniss lenyom egy ilyen Bella-szintű szenvedést a két srác miatt, de azért ő mérföldekkel jobb szereplő. Kedvelem a karakterét, mert elég talpraesett, de azért ő is tud min szenvedni. Aztán amikor belekerült a csavar, és újra inkább vérengzős-kegyetlen lett, onnantól kezdve sokkal jobban tetszett a történet. Persze az eleje is egész jó volt. A Tizenkettedik körzetben történt változások pedig engem arra emlékeztettek, hogy ehhez hasonló eset már megtörtént a világban. Nem is kell olyan messzire mennünk a múltban, hogy felfedezzük a hasonlóságot. Persze én nem tudhatom biztosan, csak azok alapján, amit tanultunk órán, láttam filmeken meg olvastam.
Arra is rájöttem, hogy ez a könyvet nem a karakterek, hanem a nagyon jó alapsztori, és a történetvezetés viszi előre. Persze vannak olyan karakterek, akiket kedvelek, és vannak, akiket nem, de egyik szereplő sem fog felkerülni a listámra. És bár azt hittem, tudnék dönteni a két fiú közül, a végén jöttem rá, hogy nem. Mindkettőt kedvelem valamiért, de egyiküket se annyira, hogy bármi maradandót okoztak volna nekem.
Nagyon tetszett ez a rész is, bár az elején azt hittem, tudom mi fog történni, semmi nem úgy alakult, ahogy azt én számítottam, és ennek nagyon örültem. És igen, sírtam is rajta.

Cheril

Én vadászom. Peeta süt. Haymitch vedel.

Kapcsolódó szócikkek: Haymitch Abernathy · Peeta Mellark
Catronia

Remek.
Akkor most oda kell állnom Haymitch elé, hogy megmondjam, egy nyolcvanéves nénikével, meg Gyogyóssal és Feszkóssal akarok egy csapatban játszani. Odalesz az örömtől.

190. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Katniss Everdeen
marcitomi

– Ha ezer évig élnél, akkor sem érdemelnéd meg őt.

148.

Kapcsolódó szócikkek: Haymitch Abernathy
bmgrapes I

(…) ki tudja megmondani, hogy melyik a legerősebb fájdalom? Mindig az, amelyik éppen fáj.

kisginny

– Szegény Finnick. Életedben először nem nézel ki dögösen, mi? – szívatom.
– Úgy valahogy. Ez az érzés mindenesetre ismeretlen számomra. Te hogy bírtad ennyi éven át? – kérdezi.
– Nem néztem tükörbe. Ne aggódj, majd megszokod – mondom.

22. fejezet, 255. o.

Kapcsolódó szócikkek: Finnick Odair · Katniss Everdeen
Catronia

– Nincs szükség rá. Az én rémálmaim mindig arról szólnak, hogy elveszítelek téged – mondja. – Amikor felriadok, és látom, hogy nem tűntél el, megnyugszom.

Kapcsolódó szócikkek: Katniss Everdeen · Peeta Mellark
Brigi007

– Szia, Peeta. Csak tudni akartam, hogy épségben hazaértél-e.
– Katniss, itt lakom három házzal melletted.
– Tudom, de aggódtam, nehogy eltévedj a viharban – mondom.

Kapcsolódó szócikkek: Katniss Everdeen · Peeta Mellark
Dottie

Néha történnek olyan dolgok, amikre az ember nincsen felkészülve, amikkel nem tud megbirkózni.

CaptainV P

Peeta leguggol a nő mellé, velem szemben, és simogatni kezdi a fejét. Aztán halkan megszólal. Eleinte nem értem, miről beszél, olyan, mintha halandzsázna.
– Otthon a festékeimből bármilyen színt ki tudok keverni. Rózsaszínt. Olyan halványat, mint a csecsemő bőre. Vagy olyan sötétet, mint a rebarbara. A tavaszi fű zöldjét. Kéket, ami úgy csillog, mint a jég a vízben.
A nő Peeta szemébe néz, valósággal issza a szavait.
– Egyszer három napig szórakoztam, mire sikerült kikevernem a fehér prémen megcsillanó napsugár színét. Először azt hittem, hogy a sárga valamelyik árnyalata lesz, de aztán rájöttem, hogy a dolog sokkal összetettebb ennél. A színek rétegekben vetülnek egymásra. És szépen összeolvadnak – magyarázza Peeta.
A nő légzése lassulni kezd, már épphogy csak piheg. A kezét belemártja a mellkasán összegyűlt vérbe, és apró, körkörös mozdulatokat tesz, mintha festéket keverne egy palettán.
– A szivárvány titkára még nem sikerült rájönnöm. Olyan rövid ideig lehet csak gyönyörködni benne. Sosincs elég idő, hogy minden árnyalatot megfigyeljek. Egy kevés kék itt, egy kis rózsaszín ott. Aztán már szerte is foszlik az egész. Levegővé válik – suttogja Peeta.
A haldokló nőt megbabonázzák Peeta szavai. Révületbe esik. Felemeli remegő kezét, és mintha egy virágot festene Peeta arcára.
– Köszönöm – suttogja Peeta. – Ez gyönyörű.
A nő arca felragyog egy pillanatra, elmosolyodik, aztán halkan felnyög. Vértől mocskos keze visszahullik a mellkasára, egy utolsót lélegzik, és elengedi a kezemet. Eldördül az ágyú.

Kapcsolódó szócikkek: Peeta Mellark

Az éhezők viadala trilógia sorozat · Összehasonlítás