A ​Sign of Affection 5. (A Sign of Affection 5.) 8 csillagozás

Suu Morishita: A Sign of Affection 5. Suu Morishita: A Sign of Affection 5.

Yuki ​is a typical college student--it's just that she can't hear. A chance encounter on a train leads to a serious crush…but will he give her a chance? A sweet and relatable manga romance from the creator of Shortcake Cake! Even with a hearing aid, the voices of others are an indistinct blur for Yuki. But she never lets that get in the way of a life full of friends, social media, and cute fashion. One day, she's browsing her phone on train, when a tourist asks her for directions. Yuki nearly panics…until the handsome Itsuomi steps in to help. It turns out her new crush is a friend of a friend, and Yuki's world starts to widen. But even though Itsuomi-kun can speak three languages, sign language isn't one of them. How will Yuki communicate her budding feelings? From the acclaimed author of Shortcake Cake, the hit shojo series with more than a million copies in print, this new work is full of real-life details about Japanese sign language and living without hearing, and it's sure to… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Kodansha, New York, 2022
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781646514182 · Illusztrálta: Suu Morishita
Kodansha, New York, 2021
162 oldal · ASIN: B09MJYLB4W · Illusztrálta: Suu Morishita

Himitsu P>!
Suu Morishita: A Sign of Affection 5.

Nagyon el vagyok szokva a mindennapi életet feldolgozó mangáktól. Akármilyen szomorú is Oushi-kun helyzete, azért annyira aranyos, hogy nem áll át teljesen a sötét oldalra, hanem nagyon lovagias marad. Itsuomi meg ááááh, nagyon haláli, nagyon illik Yukihoz.
Rég drukkoltam női főszereplőért ennyire, de az ő párosukért nagyon szorítok. Mikor Yuki elment az állásinterjúra, és megkapta az állást, annyira szívmelengető volt…. meg amikor képet készített Itsuomi hátáról, nyaaa, teljesen megértem.:-)))) Szép, aranyos manga, megnyugtató hatással van a lélekre. Nem is nagyon éreztem még ilyet mangával kapcsolatban, főleg nem romantikus mangával, amit szerintem életemben most olvasok először.:-))) Valószínűleg azért ragadott ennyire magával, mert az ő történetük nem egészen mindennapi, inkább különlegesnek mondanám a kettejük közti kapcsolatot. Hajrá Yuki, hajrá Itsuomi!❤

nypetra>!
Suu Morishita: A Sign of Affection 5.

Olyan kíváncsivá tett ez a manga, hogy elkezdtem tájékozódni a jelnyelv témakörében. :) Eddig nem gondoltam bele jobban, hogy vajon milyen nehézségekkel kell szembenézniük a siketeknek nap, mint nap.
Yukinak, aki születésétől kezdve siket, neki is nehézségeket okozott például a boltban a vásárlásnál az eladó maszkja, ugyanis nem tudott így szájról olvasni. (És még sok más problémára is fény derült, de a mangában szó esik ezekről is ;) )
Mint kiderült, a szájról való olvasás sem megy mindig minden esetben, főleg gyors beszédnél és nagyon hasonló kiejtésű szavaknál. :)
Nagyon örülök, hogy szembejött velem ez a manga és így egy nem mindennapi, különleges szerelmi történetet olvashatok.

Tori0925 P>!
Suu Morishita: A Sign of Affection 5.

Itsu a maga tempójában megpróbált összebarátkozni Oushival. Amit az utóbbi egy mérges macska temperamentumával kezelt.
Shin és Emma kapcsolata érdekesnek ígérkezik. Bármi lesz is belőle.
Yuji elkezdett dolgozni. Ganbare Yuki-chan!
Yuki és Itsuomi randija nagyon tetszett. A virágok gyönyörűek.

A Sign of Affection sorozat · Összehasonlítás