Törékeny ​szerelem (Sötét mennyország 1.) 19 csillagozás

Sütő Enikő: Törékeny szerelem

„Úgy vágytam rá, mint éhező egy falat kenyérre. Minden vonzott benne a külseje,a hangja,a bűnre csábító sötét tekintete. Akartam őt minden lehetséges módon, ahogy csak megkaphattam.Egy cél vezérelt csupán, hogy magamhoz láncoljam. Minden nap azért imádkoztam, hogy a kínzó múlt el ne szakítson egymástól. Eközben észre sem vettem, hogy körülöttem talán senki sem az, akinek látszik.”
Celina élete legnehezebb időszakán próbál túljutni, és nem vágyik kapcsolatra.Úgy érzi soha többet nem fog tudni megbízni a férfiakban.
Egy nyaralás során megismerkedik a jóképű, magabiztos, zavarba ejtően kedves, és zárkózott Aidennel.
Hirtelen minden megváltozik körülötte, és magáénak akarja a férfit bármi áron. Vajon a férfi vonzalmát is csak a szenvedély mozgatja? Vajon van e jövője a szerelemnek a megismert múlt árnyékában?
A váratlan fordulatokban bővelkedő regény választ ad, minden izgalmas kérdésre.

Publio, 2015
Publio, 2015
puhatáblás · ISBN: 9789634243991

LadyM>!
Sütő Enikő: Törékeny szerelem

Sajnos nem lopta be magát a szívembe a történet. Kicsit – vagy inkább nagyon – rózsaszínfelhős, cukormázas volt az egész, a valóságtól teljesen elrugaszkodott, ha pedig nem az, akkor a főhősnő vergődött, drámázott és hisztérikázott. Mondjuk, nagy általánosságban ezt csinálta. Eléggé bugyuta lánynak találom, ebből a bugyutaságból fakadó félreértésektől pedig ki tudtam volna tépni a hajamat. Kicsit olyan infantilis szinten van szegénykém, trauma ide vagy oda, fele ennyi hisztivel is épp eléggé idegesítő lehetett volna a karakter, ha az volt a cél. Aidennel sem sokkal jobb a helyzet. Ő nem vergődik és drámázik ugyan, legalábbis nem úgy, mint a főhősnőnk, de talán jobb lenne, ha csinálná, mert akkor legalább nem lenne unalmas, pusztán csak idegesítő. Így viszont rémesen unalmas szegénykém, és hiába csöpög a lánykánk minden adandó alkalommal, ha meglátja imádott bikáját, én egyszerűen nem éreztem köztük a kémiát. Maga a történet alapja viszont nagyon is tetszett, abban van potenciál, és mivel a legjobbkor lett vége, szerintem mindenképpen folytatni fogom a sorozatot, mert érződött a regényen, hogy ez inkább csak egy felvezető kötet, és biztos vagyok benne, hogy kialakul majd a folytatás. Remélem, a szereplők is érni fognak, és kevésbé lesznek nyávogósok/unalmasok.

agi_90 P>!
Sütő Enikő: Törékeny szerelem

Ez valahogy nem jött be. Az alapötlet egyébként tetszett, de a történet unalmas lett.
A szereplőket gyerekesnek éreztem, alig történt velük valami, csak a folyamatos veszekedés, kibékülés. Celina állandó nyafogása, és álmodozása, hogy így akarom Aident, meg úgy elég idegesítő volt, rengeteg ilyen monológja volt.
Aiden virágos gesztusai aranyosak voltak, de hálószobába liliomot???
Egyedül az Aiden körüli titkok voltak érdekesek, kíváncsi voltam mi is történt, de valami sokkal eget rengetőbbre számítottam.
A függő vég miatt érdekelne a folytatás, de nem vagyok benne biztos, hogy rá tudom venni magam.

Dianka>!
Sütő Enikő: Törékeny szerelem

A könyv tipikus példája, hogy ragozzuk szépen a semmit. Annyira jó lett volna, ha a szereplőkkel történik valami, az evésen, alváson és a vásárláson kívül. Pedig maga az alapelgondolás nagyon tetszett, egy traumatizált lány hogy tud továbblépni és új romantikus kapcsolatot kialakítani egy rejtélyes, jóképű pasival, aki maga is mély sebeket és titkokat hordoz, ennek ellenére a megvalósítás unalmas. Viszont annak nagyon örültem, hogy nincs tele erotikus jelenetekkel, sőt nagyon ízlésesen van „tálalva a dolog”. A szereplők lehetnének kicsit valósabb, „megfoghatóbb” karakterek, mert így elég felszínesek és egysíkúak. Celina ömlengése, álmodozása és rózsaszín ködben lebegése nem igazán tudott lekötni, vártam mikor és mitől pukkad ki a rózsaszín léggömb és esik vissza a realitás talajára. A függővég miatt kíváncsi vagyok a folytatásra, de az első rész tapasztalatai után sok reményem nincs hozzá…

Kovács_Ági_3>!
Sütő Enikő: Törékeny szerelem

Sütő Enikő szerző mind mindig meg tudd lepni. Ezúttal Sötét mennyország történettel. Számomra kellemes kikapcsolódás volt. Van jó és kevésbé rossz részek. De igazából az tetszett legjobban, hogy egy könnyed romantikus történetet olvashattam.

Bővebb vélemény itt olvashatod:

sutoeniko I>!

A tekintete megigézett, és bűnre csábított. Sötét pillantása valahol egész mélyen érintette meg a belsőmet, és elkezdett felépíteni bennem egy érzést.

Viktória_Erdei P>!

Nincs annál varázslatosabb érzés, mint amikor olyat csókolsz, akire régóta vágysz.

Magdileona>!

El kell fogadjam, hogy a szerelem az egy természetadta érzés, ami egy pillantásból, szóból vagy érintésből keletkezik. Nem lehet előre tervezni, csak jön, és beleeszi magát az ember szívébe, bőrébe, csontjaiba. Az ember ilyenkor úgy érzi, megtalálta a másik felét, és minden észérv ellenére rá vágyik.

Magdileona>!

Megtanultam becsülni az életet, és mindazt, amit kapok tőle. Minden perc, minden dolog sokkal értékesebb lett. Rádöbbentett arra, semmi sem tart örökké. A fiatalság, az élet mind elillan egyetlen pillanat alatt.

Kapcsolódó szócikkek: élet · fiatalság
Magdileona>!

Az élet rövid, és minden pillanatát meg kell becsülni. Soha nem tudhatod, melyik pillanat, melyik szó lesz az utolsó.

Viktória_Erdei P>!

– Nem zavar, jöjjön be! – feleltem mosolyogva. – Csak ámulok, és bámulok a sok könyv láttam!
– Szeretek olvasni. Az évek alatt összegyűjtöttem néhány darabot! – felelte mosolyogva. – Egy időben Aiden is szeretett ide visszavonulni.
[…]
Mesélt nekem a könyvekről. Nem csak egy könyvhalmaz volt, hanem az összes könyv történettel rendelkezett. Elmesélte, mikor vette, kitől, és miért. Már nem is egy könyvtárat láttam, hanem egy szobát tele emlékkel. Érdekes, és izgalmas történetekkel. Olyan élvezetesen tudott beszélni, hogy teljesen elvesztem.
Mintha az Ezeregy éjszaka meséit olvastam volna. Egy hosszú élet rögös útjának története.

Viktória_Erdei P>!

– Soha meg sem fordult a fejembe, hogy hozzá hasonítsalak! Te mindegy vagy, ami Isabelle soha nem volt. Okos vagy, gyönyörű, elragadó a mosolyod. A lelked jósága, a szíved szépsége pedig fényt vitt az én sötét életembe. – mondta, én pedig nem bírtam tovább, és az ölébe kuporodtam.

Viktória_Erdei P>!

– Helyes! – mondta, és egy mosoly suhant át az arcán. Amolyan bugyi szaggató féle Full HD – ban.

Viktória_Erdei P>!

– Ugyan Celina! Mindenki látja rajtunk, hogy nem tudunk meglenni hosszabb ideig egymás nélkül! Teljesen logikus következtetés, hogy mostanra utánad jöttem! Ezt csak te nem akarod belátni!

Viktória_Erdei P>!

Szerettem benne mindent. Ahogy rám nézett, ahogy beszélt rólam, ahogy megérintett a hangja. Ahogyan képes volt egyetlen pillantásával, szavával felforralni a véremet. És ebben a pillanatban megértettem. Nem számít semmi csak az, amit egymás iránt érzünk. Bár bántottak Rosemary szavai, mégsem foglalkoztam vele. Egyszerűen nem akartam hagyni, hogy elrontsa a különleges pillanatot. Hozzá akartam tartozni.

Sötét mennyország sorozat · Összehasonlítás