Volt ​egyszer egy édesszájú medve 5 csillagozás

Sütő András: Volt egyszer egy édesszájú medve Sütő András: Volt egyszer egy édesszájú medve

Mióta felnőtté válásunk újra bölcsőringatással kezdődik, azóta a „folytatáshoz” értelmet, lelket, erőt, hitet az édesanyától hallott szó és annak meseudvara biztosít. A mese így válik óvodások, kisiskolások táskájában csodatartalékká, örökkön tartó cipóvá, amelyből bizony meglett korunkban is örömmel csipegetünk. Sütő András gyönyörű állatmeséi, az utóbbi évtizedekben méltán váltak ifjú könyvbarátok keresett olvasmányaivá. A Cerkabella e modern fabulák újrakiadásával szülők és oktatók segítségére kíván lenni. Hiszen Róka Marci és Lúd-Milla türelmes együttélésének a példája; a szüntelen veszélyben is bátorságot hirdető Tapsifületlen bűbájos története; nem kevésbé a Gyalogfáconok furfangos, minden veszélyt kijátszó észjárása mind-mind példát és továbbgondolási lehetőséget szolgáltat az eljövendő nemzedék számára.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Cerkabella, Szentendre, 2022
ISBN: 9786155808838 · Felolvasta: Korodi Janka
Cerkabella, Szentendre, 2006
62 oldal · ISBN: 9789630600910 · Illusztrálta: Varga Tamás

Szabóné_Erdős_Gyöngyi >!
Sütő András: Volt egyszer egy édesszájú medve

Nem emlékszem, hogy bármit olvastam volna korábban tőle, bár a könyvet az ő neve láttán tettem a kosárba, tudatosan nemigen támasztottam különösebb elvárásokat.
Engem megfogtak, és gyors továbbolvasásra késztettek, behúztak magukhoz, ezek a valós életből vett mesék. Komoly, életszerű gondokkal küzdő, nem két dimenziós állathőseinek elmélkedéseit pedig kifejezetten élveztem. Benne van, kicsillog itt-ott a furfangos székely észjárás minden góbésága, esetenként csattanó is jut a végükre, máskor inkább csak elgondolkoztatnak, de mindenképpen elolvasásra, újraolvasásra méltók.