A tizenkét fejezetre tagolt Hargitai vadászkalandok voltaképpen mesébe ojtott „igaz történetek” egységes füzére. A Medve-család három nemzedéke körül zajló események, a velük megesett történések izgalmas, érdekfeszítő, helyenként maró társadalombírálattal fűszerezett olvasmánnyá teszik a kötetet. Könyvünk tizenéves hőse, pedig vadász sarj, annak a természetes környezetnek a védelmezőjévé válik, amelyet a gyermeki tisztaságtól és őszinteségtől távol álló, érdek alapú világ kihasznál, tönkretesz. Van kiút tehát – üzenik e könyv sorai –, csupán meg kell találnunk azt! Kívánjuk ezt valamennyi Kedves Olvasónknak!
Hargitai vadászkalandok 3 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 1997
Enciklopédia 2
Helyszínek népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Várólistára tette 4

Kiemelt értékelések


Egy nagyon kedves, hol szellemes, hol megható kis történet a vadregényes Hargitáról. Sütő András Medve Mihányon és kis unokáján, Mihálykán keresztül mutatja be olvasóinak a vadászat minden csínját-bínját, Mihályka részéről legalábbis a csínját. :)
Gondjaira bízott vadásztársait kalauzolva az állatok patrónusa lesz, megnyerve ezzel a szívének kedves Amáli szívét és rendbe téve ezzel önnön lelkiismeretét.
Igazi kikapcsolódás volt számomra, szimpatikus szereplőkkel és a számomra megunhatatlan székely humorral.
Népszerű idézetek




Történetemet azzal kezdem, hogy elmondom, hol éltek az említett székelyek, pontosabban: székely-magyarok, mert így is nevezik őket. Aki pedig azt kérdezné, hogy az meg mi a csuda: ha egyszer székely, akkor miért magyar? Ha meg magyar, akkor minek székelykedik?
Megmagyarázom.
Ázsiában, Afrikában él egy sárga alapon fekete foltos gyönyörű nagyvad. Hogy hívják? Leopárd.
De másik neve is van a kacagányosnak, őseink bundás kedvencének: párduc. Egyikünk így mondja, más meg amúgy. Jómagam tehát, hogy senkit meg ne bántsak, azt mondom: leopárduc.
Hát ilyen a székely-magyar is. Leopárduc.




– És ezenfelül, hogy és mint, szomszéd?
– Köszönöm kérdésed. Mézes heteimet élem – dicsekedett lépes koma.
– Csak nem nősültél meg?!
– Arra még nem jutott időm – rázta fejét a kanmedve és elmagyarázta, hogy amit mondott, szó szerint kell érteni. Egy idő óta csak lépesmézet eszik szorulásig.
26. oldal




Mindketten elhallgatva, hosszan, csöndben nézték egymást. Ez lehetett a gyémántritkaságú pillanat, amikor az emberi lelkek szövetséget kötnek, amelynek legelső pontja így szól: egymás emlékeit hordozzátok, s örömben, bánatban úgy osztozkodjatok, hogy aki előtt ketten elvonultok, trombitás hangon hirdesse: csodát láttam, főemberek! Két szememmel láttam a páros egyszemélyt.




Így kezdődött aztán a háromnapos dínomdánom a kristályhavon az akácosban. A piros-fehér-kék fejű kakasok táncra kérték a szürke- és barnaszoknyás tyúkokat s forgatták őket szédülésig, sarkantyút pengetve. A lányok és asszonyok még csujogattak is. Ezt kiabálták:
Az én babám olyan kakas,
Hármat ugrik, kettőt tapas!
Így mondták: tapos helyett tapas, mert az asszonyoknak egy része marasmentinek vallotta magát.
34. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kozma Mária: Régiségek Csíkországból ·
Összehasonlítás - Ion Creangă: A disznó meséje ·
Összehasonlítás - Kovács Paula: Nagymama mesél 95% ·
Összehasonlítás - Szabó Magda: Tündér Lala 95% ·
Összehasonlítás - Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő 94% ·
Összehasonlítás - Berg Judit: Rumini és a négy jogar 95% ·
Összehasonlítás - Nyulász Péter: Kamor 90% ·
Összehasonlítás - Hestia Potter: Legendary – Szövetség ·
Összehasonlítás - Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány 91% ·
Összehasonlítás - Bosnyák Viktória: A sirály a király? 92% ·
Összehasonlítás