Férjek ​és hazugságok 88 csillagozás

Susy McPhee: Férjek és hazugságok

A ​látszat csal. Ne higgy a szemednek akkor sem, ha a nappalidban a feleséged egy idegen férfi mellkasán zokogva áztatja csuromvizesre annak pólóját. Hiába az egyértelmű helyzet, ez nem az, aminek látszik!
Akkor se higgy a szemednek, ha egy társkereső weboldalról imádott férjed mosolyog rád, elváltnak adja ki magát, tartós kapcsolatra vágyik és gyereket szeretne. Annak ellenére, hogy hat éves a kislányotok és azt hitted, hogy a ti vagytok a mintacsalád… Hát igen, a látszat néha csal, no de ekkorát?
Vannak emberek, akikért bármit megtennénk…
A harmincas éveiben járó Fran számára ebbe a legbelső körbe tartozik a lánya, a férje és a legjobb barátnője, Alison, aki halálos beteg. Alisonnak meg vannak számlálva a napjai, ám halála előtt még szeretné kiválasztani az „utódját”, egy új feleséget a férjének, aki majd felneveli a lányait. Megkéri Frant, hogy segítsen neki ebben az abszurd vállalkozásban. Barátnőjének egyáltalán nem tetszik az ötlet, de képtelen… (tovább)

Eredeti cím: Husbands and Lies

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kelly, Budapest, 2010
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639943438 · Fordította: Béresi Csilla

Gyöngyi0309>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Mivel semmi eget rengetőt nem vártam a történettől, ezért nem csalódtam, és ezért nem is fogom lehúzni. Bár nem nyár van, de ez pont egy medenceparti, hétköznapi könnyedségű történet volt.
Írhatnék arról, hogy a fejemet vertem volna a falba, mikor főszereplőnk belement a társkeresős hülyeségbe, írhatnám, hogy nem értem, hogy miért egyszerűbb a hazugság, elhallgatrás, mint az őszinteség, de nem teszem, mert akkor sokkal hosszabb és unalmasabb lenne ez a pár szavas értékelés. A mai felszínes világ tipikus terméke, ahol a hazugság jobban megfér, mint az, hogy szembenézzünk a dolgokkal. Gyávának lenni mindig a könnyebb út, ám, mint ez a történet is bizonytja, hosszú távon nem kifizetődő.
Volt amit kitaláltam, volt, amit nem, kicsit túl is van írva, de „nem odafigyelős” agyzsibbasztónak pont megfelelő. :) Olvastam már bénábbat is ebben a kategóriában.

Petrus601>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Miért kell mostanában az összes könyvnek megsiratnia??Ajj, ez így olyan rossz.
Nagyon, nagyon tetszett. Szerelem. Házasság. Árulás. Betegség. Barátság. Érdekes témák, jól összedolgozva. Imádtam a szereplőket is, tetszett Fran és Alison barátsága is, ilyennek kéne lennie az összes barátságnak.
Adam meg egy igazi ****************. Értitek mit akarok mondani, ugye?:D 5*

picurka13>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Érdekes kis történet volt átszőve mindennel, ami miatt izgalmas egy ilyen történet. Volt benne romantika, szerelem, ármánykodás, betegség, cselszövés. De így volt jó az egész történet, aminek a végét nem lehet kibírni könnyezés nélkül, főleg ilyen felborult hormonrendszerrel.

andy332488>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Érdekes volt a könyv, bár gyorsan rájöttem, hogy miről is van szó valójában… Azért elgondolkodtató, hogy ki mit tenne abban a helyzetben. A főhősnő férje nem olyan volt, akiben már csalódott, vagy aki már átverte volna, ilyen esetben pedig (tehát, ha eddig megbízható volt a partner) én inkább a megbeszélésre szavaznék. Ő nem emellett döntött, így persze bonyolult is lett az egész. A végén viszont a megoldást elég összecsapottnak éreztem…
Összességében nem volt rossz, de azért kedvenc sem lett… :P

robinson P>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Egészen jó is lenne, ha nem lenne minden áron meghatóan drámai, sírós, összetört, elhagyott , megalázott nős.

Ritcyke>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Nekem tetszett. Örültem neki, hogy mindig történt valami, izgultam Fran-ért, sajnáltam Alisont. S belegondoltam, hogy én is akarok egy ilyen baráti kapcsolatot mint az övéké :)

Németh_Andrea_Delfike>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Nagyon jó gondolatok voltak a könyvben amik megragadták a figyelmem és csak úgy olvassaták magukat az oldalak. Igazi csajos könyv! S főleg az tetszett benne, hogy az internetes kapcsolatkeresés, hogy is működött itt így leírva.Nagyon jókat nevettem néhány szituáción. :D
Hiányérzetem csak annyi volt, hogy Fran gyerekéről alig esett szó. Sajnos szomorún végződik.

S még valami: Párom egy kissé kétkedve nézte mit olvasok, majd pár nap múlva rákérdezett, hogy:
– Miért ilyen könyvet olvasok? Valami baj van? Ha igen, beszéljük meg!
Én meg csak mosolyogtam, hogy semmi gond ez csak egy könyv! …azért jól esett, hogy egy pillanatra gondolkodóba esett…a probléma nem velünk- köztünk van, hanem a múlt nyúl utánunk állandóan…hisz tudjátok, a múltat végképp eltörölni sajnos nem tudjuk…

Szelén>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Érdekes könyv volt, kissé szomorú, de csak annyira, mint maga az élet.
Viszont eléggé kiszámíthatóan alakult a történet, mondhatni gyerekes volt.

Mon>!

Van ebben minden.
Nagyon tetszett.
Alisont nagyon megszerettem, Greg is jó fej, kár hogy máshogy alakult az élete mint kellett volna.
Fran pedig. Bírtam nagyon, de néha azért túl gondolta a dolgokat. Egyszerűen kerek perec Max.hez kellett volna vágnia a dolgokat, de persze akkor nem jutunk el ide ahova.
Sajnáltam, hogy a gyerekeknek nem jutott több szerep, meg amennyire unszimpatikus volt Adam végig, még adtam volna neki szerepet.
Összességében kedvencem lett az egész sztori.

holdpillango>!
Susy McPhee: Férjek és hazugságok

Nehéz téma. De oly sok házasság megy tönkre amiatt, mert az egyik fél félrelép. Nem értettem egyet Francescával, szerintem a legfontosabb az őszinteség egy kapcsolatban. Így nem születnek félreértések, bármi történik, jobb nem mástól megtudni. Persze, könnyű azt mondani magunknak, hogy ez nem lehet, és hazudni magunknak, de nem érdemes. Szerintem. És ez a könyv, ez a történet ezt támasztotta alá nekem. Egyébként tetszett a történet, bár ennyi fájdalom és könny nem tudom, hogy fért bele 282 oldalba. :)

Lornka>!

Néha az embernek szüksége van valakire, akinek nekidőlhet, mígnem lesz ereje megállni a saját lábán.

27. fejezet

Pancsurka>!

Az élet nem fekete és fehér, Fran. Ott van közöttük a szürke ezernyi árnyalata.

zuna19>!

– Most mennem kell – mondta kurtán. – Ralph vajat ken a húga hajára, ő pedig megint nem tesz semmit, hogy megvédje magát. Néha úgy érzem, hogy két idiótának adtam életet.

zuna19>!

– Hé, nyughass már, Tigriske! Egyesek aludni szeretnének.

barbara_>!

Ezek a kis hétköznapi csodák már ilyenek, amikor részünk van bennük, észre sem vesszük, mennyit jelentenek nekünk.

97. oldal, huszadik fejezet

Ritcyke>!

Mit tennél, ha rájönnél, hogy a legjobb barátnőd férjének viszonya van?
Szólsz a barátnődnek.
Beszélsz a férjjel.
Nem teszel semmit.

– Visszautasítanád egy haldokló nő utolsó kívánságát?

Szelén>!

Szerencsére egy kis vendéglő ajtaja elé értünk. Belöktem, és csaknem lezuhantam. Szinte azon nyomban egy pincér jelent meg előttünk.
– Kétszemélyes asztalt kérnek?
Bólintottam.