Művészet ​30 másodpercben (Tudás 30 másodpercben) 1 csillagozás

Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

30 festői téma kis műértőknek mindössze fél percben!

Mi a művészet, és mitől értékes? Hallottál már a Szemét című műalkotásról? Na és az indiai tehénfajta vizeletéből készült sárga festékről? Mi fán terem a konceptualizmus, és mire föl a barokk pompa? Ismerkedj meg a művészet történetével a barlangfestményektől kezdve az újmédia-művészetig, és alkoss te is a különböző stílusokban!

Fedezd fel, hogyan változott a művészet az évszázadok során! Értsd meg, mi mindenre megtaníthat minket! Ismerkedj meg a különböző művészeti stílusokkal, és neves alkotóikkal! Fedezd fel a nagy művészeti mozgalmakat a reneszánsztól a rokokón és a posztimpresszionizmuson át a pop-artig!

Ha elmúltál nyolcéves, és csíped a művészetet, ki ne hagyd ezt a könyvet! Jól fogsz szórakozni.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Babilon, 2018

PTJulia P
Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

Nagyon alapos összefoglalás, tényleg csak 30 másodpercben. Számomra teljesen fogyasztható volt. A hátoldal alapján 8 éves kor fölött ajánlják, szerintem kb 10 éves kortól köti le a gyerekeket, és onnantól érthető is. A 9,5 éves lányom is el akarja olvasni, kíváncsi leszek a véleményére.
A 3 perces kihívások – noha jelen esetben biztos, hogy 3 percnél tovább tartanak – remek alkalmak arra, hogy egy-egy művészeti irányzatot kipróbáljanak a gyerekek. Emiatt rajztanároknak is ajánlanám a könyvet.

Update: végül nem olvasta végig, kb a 8-9. oldalnál letette, hogy unalmas. A képeket elkezdte megnézegetni, de abba is beleunt. Pedig őt még nagyon is érdeklik a különféle alkotó tevékenységek, saját installációkat is szokott tervezni.