Művészet ​30 másodpercben 6 csillagozás

Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

30 festői téma kis műértőknek mindössze fél percben!

Mi a művészet, és mitől értékes? Hallottál már a Szemét című műalkotásról? Na és az indiai tehénfajta vizeletéből készült sárga festékről? Mi fán terem a konceptualizmus, és mire föl a barokk pompa? Ismerkedj meg a művészet történetével a barlangfestményektől kezdve az újmédia-művészetig, és alkoss te is a különböző stílusokban!

Fedezd fel, hogyan változott a művészet az évszázadok során! Értsd meg, mi mindenre megtaníthat minket! Ismerkedj meg a különböző művészeti stílusokkal, és neves alkotóikkal! Fedezd fel a nagy művészeti mozgalmakat a reneszánsztól a rokokón és a posztimpresszionizmuson át a pop-artig!

Ha elmúltál nyolcéves, és csíped a művészetet, ki ne hagyd ezt a könyvet! Jól fogsz szórakozni.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 11 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudás 30 másodpercben

>!
Babilon, Budapest, 2018
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632944661

Most olvassa 1

Várólistára tette 5

Kívánságlistára tette 5


Kiemelt értékelések

nicosia P>!
Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

Nagyon átfogó könyv, amely bemutatja a művészeti ágakat a gyerekeknek a fogalmaktól a stílusirányzatig. Az egyes művészeti ágakat nem külön tárgyalja, hanem művészettörténeti korok szerint csoportosítja a különböző műfajú alkotókat, alkotásokat. Kifejezetten tetszett, hogy kevésbé ismert korszakokat és irányzatokat is bemutatott, mint például a japán ukijo-e. A nyelvezete gyerekbarát, egyszerűen de választékosan fogalmaz. A magyarázó szövegrészeket 3 perces kreatív feladatok választják el, melynek során a gyerekek megalapozhatják az ismereteket. Megjegyzem ezek a feladatok azért nem 3 percesek, legalábbis kétlem, hogy bármelyik gyerek 3 perc alatt le tudná utánozni Van Gogh Csillagos éjszaka című képét például. Több fejezet előtt van szómagyarázat is, ami segíti a lexikális tudás megalapozását. Nekem azonban kevés volt a könyv. Szinte csak csak a tárgyi alkotóművészetre koncentrál, (leginkább a festészetre) pl. az irodalmat, (oké, a Bibliát említi) a zenét, film- és színházművészetet, fotóművészetet egyáltalán nem veszi számba, a szobrászatot pedig alig említi. Jobb cím lett volna a Festészet 30 percben.

PTJulia P>!
Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

Nagyon alapos összefoglalás, tényleg csak 30 másodpercben. Számomra teljesen fogyasztható volt. A hátoldal alapján 8 éves kor fölött ajánlják, szerintem kb 10 éves kortól köti le a gyerekeket, és onnantól érthető is. A 9,5 éves lányom is el akarja olvasni, kíváncsi leszek a véleményére.
A 3 perces kihívások – noha jelen esetben biztos, hogy 3 percnél tovább tartanak – remek alkalmak arra, hogy egy-egy művészeti irányzatot kipróbáljanak a gyerekek. Emiatt rajztanároknak is ajánlanám a könyvet.

Update: végül nem olvasta végig, kb a 8-9. oldalnál letette, hogy unalmas. A képeket elkezdte megnézegetni, de abba is beleunt. Pedig őt még nagyon is érdeklik a különféle alkotó tevékenységek, saját installációkat is szokott tervezni.

Eger>!
Susie Hodge: Művészet 30 másodpercben

Nagyvonalakban elmeséli miert drága /értékesebb egy kép mint a másik milyen stílusok vannak és kik a nagy kèpviselője ezeknek a stilusoknak és miért lett ez a stílus és mikor van.
5/5


Hasonló könyvek címkék alapján

Sarah Kent: Kompozíció
Sylvie Dannaud – Gertrude Dordor: A négy évszak
Műértő
Sylvie Laferrère – Claire Merleau-Ponty – Anne Tardy: Volt egyszer egy Leonardo da Vinci…
Jude Welton: Monet
Abigail Wheatley: A festészet története
Buda Ferenc: Csontváry
Karl-Heinz H. Senewald: Akvarellfestés
Martin Gayford – David Hockney: A képek története gyerekeknek
Lluis Borras – Cristina Vilella (szerk.): Művészettörténeti atlasz