Palkó ​és apa (Palkó és apa 1.) 12 csillagozás

aprócska mesék
Susanne Weber: Palkó és apa

Palkó és apa folyton együtt lógnak! Hol a dinókiállítást nézik meg oviszünetben, hol spagettit ebédelnek medvecukorral, hol meg különleges fagyikat rendelnek – például baníliát vagy joggert! Húsz melegszívű, aprócska ovis történet egy kisfiúról és egy apukáról, Susanne Göhlich tündéri illusztrációival – a könnyebb és nevetősebb hétköznapokért!

Pagony, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102205 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Susanne Göhlich

dianna76 P>!

Susanne Weber: Palkó és apa aprócska mesék

Hétköznapi dolgokról szólnak a történetek, melyekből valahogy kimaradt valami. Valami, amitől mese lesz a mese. E miatt nekem ez most elég uncsi volt. Először azt hittem apa egyedül neveli a kisfiát, mert ugye nem volt sehol az anya. Aztán itt-ott felbukkant. Tudom, ez egy apás könyv, s jó dolog egy-egy apa-fia napot beiktatni. Azonban több olyan program jelent meg a könyvben, amit talán a családdal jobb csinálni, átélni. Cirkusz, múzeum, pizzázás, fagyizás, utazás. A tortasütés viszont tetszett, meg az apa beteg sztori is.

Pagony, Budapest, 2016
matka>!

Susanne Weber: Palkó és apa aprócska mesék

Aranyos kis mesék, olyan kis semmi különösek.
Nekem nagyon hiányzott belőlük Anya.

orsimici>!

Susanne Weber: Palkó és apa aprócska mesék

Ha csak én olvastam volna, nem gondolnám semmi különösnek a könyvet, mert kicsit rövid, sokszor semmilyen történetek, de mindkét kisfiam – 3,5 és 6 évesek – annyira jól szórakozott a legtöbb mesén, hogy sokszor a könnyük folyt a nevetéstől… Volt egy pár, amit vagy négyszer fel kellett olvasni egymás után, és a könyv végén kezdtük újra az egészet. Pedig a nagyfiammal amúgy hosszú meseregényeket szoktunk olvasni, de ez most nagyon bejött mindkettőnek. (Gondolom párszor magukra is ismertek Palkóban). Szóval ezért 5 csillag.

Mesepatika>!

Susanne Weber: Palkó és apa aprócska mesék

Valami Misu a kisnyuszi műfajú és stílusú dolog akarna ez lenni, de sajnos nem annyira jó. Nem is rossz mondjuk, mert hát tulajdonképpen működnek ezek a szövegek… De mégis, semmi kimondottan jó sincs a kötetben. A rajzok mondjuk szintén nem erősítik.Talán az erénye, hogy az apa-fiú kapcsolatról szól (mondjuk ez akár lehetne általánosabban apa-gyerek kapcsolat is), illetve hogy a férfiakat nagyon sok gyeremkgondozási helyzetben ábárzolja. Edukációs/ érzékenyítő célokra jó lehet. :)

worsi P>!

– Könyvet írni jó játék – jelentette ki Palkó, amikor kész lett a történet.
     – Ha nagy leszel, lehetsz író! – mondta apa. – Olyan, aki igazi könyveket ír.
    Palkó boldogan mosolygott.
     – Szuper! Már azt is tudom, hogy mi lesz az első könyvem címe: Johnny leesik a lépcsőn.
     – És mi fog történni benne?
     – Hát mi? Johnny le fog esni a lépcsőn. Te rajzolhatod majd a képeket bele. Később film és zene is lesz belőle – magyarázta Palkó, és elővette a kis gitárját. – Valahogy így: Joh-nny le-esik a lééépcsőőőn!
     – Hű, nem is rossz! – ismerte el apa. – De ha már a címben elárulsz mindent, akkor oda az izgalom.
    Palkó abbahagyta a gitározást.
     – Hát igen, de nem az a lényeg. Hanem hogy hogyan esik le a lépcsőn. Megüti-e magát, és hogy egyáltalán miért. Ez az izgalmas!
     – Oké – bólintott apa. – Te tudod. Elvégre te vagy az író. Én csak rajzolok.

45. oldal, Egyszer volt...

Palkó és apa sorozat · Összehasonlítás