Járműves ​nagy böngésző 15 csillagozás

Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Ebben a nagy böngészőkönyvben rengeteg keresni, találni és mesélni való várja a kis járműrajongókat. A mozgalmas jeleneteket ábrázoló, részletgazdag képeket nézegetve a legkülönfélébb járművekkel ismerkedhetnek a gyerekek. A könyv készítői minden oldalpár szélén kiemeltek néhány tárgyat vagy élőlényt, melyeket a gyerekek megkereshetnek az adott oldalpár nagyméretű képén.

Eredeti cím: Mein großes Sachen suchen Viele, viele Fahrzeuge

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Keress, találj, mesélj! Scolar

Scolar, Budapest, 2018
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632448794 · Fordította: Tihor Szilvia

konyvolvaso>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Megismerkedhetünk a közlekedési eszközökkel földön, vízen, levegőben. A specialis célokra használt járművek is bekerültek a könyvbe melyek a lakosság céljában végzik a munkáját ilyen a mentőautó, tüzoltóautó, rendőrautó. mezőgazdasági gépek sorába tartozik a traktor és a kombájn. Az építkezéseknél használják a lánctalpas markolót, betonkeverőt.
A légiszállítással kapcsolatos járművek: utaslépcső, poggyászszállító kocsi, felvezető autó, tartálykocsi és repülőgép. Vízijármű a hajó, csónak, komp. Vasúti közlekedésben mozdony, vonat szerepel, a vasútállomáson található még jegyautomata, kalauz.
Nyaralásra lehet menni lakóbusszal, lakókocsival ahol a szállás biztosított és olcsó.
Nagyon szépek a színes illusztrációk, vidámság árad a képekről.

Nekem tetszik az ötlet, hogy kiadták a járművek ismertető könyvet, csak néha egy kicsit zsúfolt, hogy minél több minden beleférjen .
Ajánlom minden gyereknek akit érdekelnek a közlekedési eszközök, járművek.
A kukásautó a gyerekek egyik kedvence.

Any>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Nagyon részletes, szinte minden forgalmi helyzetet bemutató könyvecske. Hosszú percekre képes lekötni gyereket, felnőttet. Sok-sok mesét találunk ki hozzá és érzékelhetően gyorsan fejlődik vele a törpe szókincse. De nem is vártam kevesebbet egy Scolar könyvtől.

möbius>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Nínós könyv, ahogy a kisfiam mondja. Változatos helyszíneket és helyzeteket, részletgazdag életképeket fedezhetünk fel benne: a (nagy)városi forgalmat, a koccanásos autóbalesetet, a tűzoltóállomást, a tanyát, a repülőteret, a vonatállomást, a hajós közlekedést, az alagútépítést stb. Rengeteg járművet felvonultat a babakocsitól a lánctalpas markolón át kukásautóig. A másfél évesem még mindeniket brum-brum-nak nevezi. Kivéve persze a rendőrautót, az nínó-nínó.

A kis karakterek között nagyon sok a gyerek, akik különböző járgányokkal közlekednek. (Itt – később – lehet a gyermekkel a biztonságos közlekedés szabályairól is beszélni.) Az én szívemnek mégis a hordozós szülők a kedvencei, ráadásul (az évszakos böngészővel ellentétben) itt ergonomikus hurciban hordozódik a belevaló. Az oldalpárok szélén kiemeltek pár elemet a készítők, mintegy ötletet adva a keresésre, kutatásra. Az elején hasznos lehet ez, de ha elindul a beszélgetés, nincs is rá szükség, hiszen egyik részlet a másikat hívja elő.

Lilyom>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Ebbe a könyvbe még felnőtt fejjel is könnyen belemerül az ember, a sok részletgazdag képet nézegetve. A kisfiúknak biztos érdekesebb a járműves téma, az én lányom általában az állatokat és a babakocsikat szúrta ki a képeken, majd nagy boldogan lapozott is tovább. Igazán változatos, itt aztán minden jármű fellelhető!

almosehes>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Csak ajánlani tudom, igényes, szép, részletgazdag ábrák változatos témákban. Már a másfél éves kisfiammal is hosszasan lehet nézegetni, beszélni róla.

PerczeneNiki>!
Susanne Gernhäuser: Járműves nagy böngésző

Nagyon jók ezek a böngészős könyvek, kocsiban különösen leköti a kétéves figyelmét (már 1-1.5 évesen is olvasgatta). A képek változatosak, rengeteg részletet lehet felfedezni rajtuk. Ez a könyv a rengeteg járműnek köszönhetően borzasztó érdekes a kisfiamnak, sokmindenre rakerdez, és mindenfélét elmagyaraz a képeket nézegetve.