Meditáció ​mindenkinek 3 csillagozás

Susannah Marriott: Meditáció mindenkinek

Ebben a kézikönyvben minden megtalálható, amire egy meditálónak szüksége lehet:
• Átfogó kalauz a mindennapos meditáláshoz
• A spirális kötés miatt gyakorlás közben is könnyű forgatni
• Több mint 45 irányított meditáció ismertetése lépésről lépésre, kezdőknek és középhaladóknak
• Alapvető technikák, légzőgyakorlatok és testtartások leírása
• Több mint 100 színes fénykép
• A meditáció jótékony hatása az elmeműködésre, az egészségre és az élettani folyamatokra, a személyes fejlődésre és az emberi kapcsolatokra
• Meditációs programok, például tevékeny, gyógyító, önsegítő és érzékélesítő meditáció

Eredeti cím: total meditation

Eredeti megjelenés éve: 2004

Kossuth, Budapest, 2007
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630948885 · Fordította: Béresi Csilla

BertaPalikSzilvi P>!
Susannah Marriott: Meditáció mindenkinek

Négy nagyobb részből áll ez a kötet.
-Miért meditáljunk?
-Hogyan kezdjünk el meditálni?
-Meditació a gyakorlatban
– Meditáció a mindennapokban
Ezeket a nagyobb témákat járja érthetően körbe.
Ahogy az elején írja is,ez egy fajta bevezető,kalauz ,hogy jobban megismerjük a meditációt,de nem helyettesíti a szakmai irányítást.
Érdekes volt olvasni a bevezető részt, illetve külön tetszett,hogy a különböző testhelyzetek részletesen levannak írva és képekkel is illusztráltak.
Engem most leginkább az utolsó fejezet érdekelt,hogy hogyan tudnám a mindennapokban az elmém elcsendesíteni.
Itt kapunk ötleteket,hogy munka közben vagy sportolás közben milyen gyakorlatokat végezzünk.
Aki kicsit is nyitott a téma iránt annak szívből ajánlom ezt a könyvet.

Jeffi P>!
Susannah Marriott: Meditáció mindenkinek

Jó volt olvasni a meditációról. Még mindig elég misztikusnak és elég bonyolultnak találom, ennek ellenére eltökéltem, hogy más nem, legalább megpróbálok meditálni. Remélhetőleg menni fog!
A könyvvel kapcsolatban. Meglehetősen jó összefoglalónak találom, elég tág körben érinti a meditációt, és roppant mód ügyel arra, hogy bármely vallást is képviseli az olvasó, találjon magának megfelelő dolgot. Kitér a nagyobb vallásokra, és kitér arra is, mire fókuszálj és/vagy mit mondj akkor, ha éppenséggel nem hiszel semmiben, vagy legalábbis a vallások egyike sem az, amit te követni szeretnél. Fotókkal és ábrákkal, bemutat minden pózt, igazándiból tényleg minden kezdő lökést megad ahhoz, hogy az ember azt mondhassa magában, hogy „ez nekem is menni fog”.
Ami viszont szörnyű: elgépelések. Sok. Nagyon sok. Olyan részeknél is, ahol nagyon-nagyon gáz, mert azt kell ismételgetned. És igen, a logikus gondolkodással ki lehet egyszerűen találni, hogy mi lenne ott, de ez akkor is gáz. Nem hiszem el, hogy nem futotta, már 2007-ben sem, egy szerkesztőre, vagy korrektorra vagy bárkire aki átolvassa ;(

Chöpp >!

Aki a jelenben él, a maga teljességében tapasztalja meg az életet. Akinek tiszta az elméje, örülni tud az ősz színeinek, egy figyelmes gesztusnak, egy jól eltalált mondatnak a könyvében, egy dallamos akkordnak, egy ízletesen elkészített ételnek.

Chöpp >!

Meditálhatunk bárhol, a zuhany alatt, edzés közben, egyáltalán, a nap bármely pillanatában, egyszerűen csak azzal, hogy éber tudatossággal végezzük mindennapi ténykedésünket, és megszabadulunk a tolakodó gondolatoktól.