Csak ​a szívedre hallgass 14 csillagozás

Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass

Egy ​magányosan élő idős asszony levelet ír az unokájának napló formájában.
Ez egy rendkívüli levél, egy kísérlet újból „összevarrni” a korkülönbségből, meg nem értésből meggyöngült kapcsolatot, mely a gyermekkortól egyesíti őket ebben a gyönyörű történetben.
A nagymama életében először egy merész lépést tesz és kitárja szíve titkait. „Ha megértettem volna, hogy a szerelem első minőségi foka az erő – akkor az egész életem valószínűleg másképpen alakult volna” – írja.
Élete eseményeiből – zárkózott gyerekkor; egy unalmas és előrelátóan gondolkodó férfival kötött házasság; élete egyetlen szerelmétől született leánya tragikus halála, melyért felelősnek érzi magát – semmit sem titkol el, még olyan áron sem, hogy keménynek és kíméletlennek tűnik, elsősorban magával szemben. Őszintén beszél érzéseiről, s nem azért, hogy a lelkiismeretén utólag könnyítsen…

Ez az asszony – aki csaknem egy század történelmét élte át – arra szeretné unokája figyelmét felhívni, hogy… (tovább)

Ahová a szíved húz címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Trivium, Budapest, 2021
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155732980 · Fordította: Lénárd Csilla
Trivium, Budapest, 2001
154 oldal · ISBN: 9789639367128 · Fordította: Lénárd Csilla

bernadett1988>!
Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass

Az írónő többi könyvét nem nagyon ismerem de ez nagyon megfogott. A történet egyáltalán nem egyedi, olyan ami már sokakat megihletett (szülő gyermek kapcsolat) a szépségét a pontos lélekábrázolás adja és a vallomások. Pszichológiai szempontból érdekes…

Naoko>!
Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass

Egyszerű, de nagyszerű. Leginkább ezzel a közhellyel tudnám jellemezni. Nem mond szinte semmit és mégis rengeteget. A történet igen szimpla, valójában nem is történik semmi, csak egy idős asszony egyoldalú beszélgetése napló formában az unokájával. Az időben össze-vissza ugráló visszaemlékezésekből mégis egy egész életút kirajzolódik fokozatosan. Tulajdonképpen egy teljesen hétköznapi történet, egy hétköznapi embertől, olyan tanulságokkal és bölcsességekkel, amiket valószínűleg már mindenki hallott és ismer, mégis, valahogy elgondolkodtatott. Talán éppen az egyszerűsége, közérthetősége folytán olyan szívhez szóló. Elmélkedőbb lelkiállapotban szerintem ajánlható bárkinek. A világot nem váltja meg általa senki, de egy elolvasást mindenképp megér. Én tudom ajánlani.

Ardid>!
Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass

Azt hittem, nem szeretem az ilyen stílusú könyveket, de egész megkedveltem a végére. Pozitív csalódás volt.
Pláne, hogy kötelező olvasmány.

kai>!
Susanna Tamaro: Csak a szívedre hallgass

Gyorsan átszaladtam ezen a rövid könyvön, pedig megérdemelte volna, hogy hosszabban ízlelgessem sorait. Nagyszerű lélektani könyv, olyan amit igazán érdemes olvasni.

nagy_csilla>!

…megesik, hogy azok az emberek, akik fontos szerepet töltenek be életünkben, első látásra egyáltalán nem tetszenek.

nagy_csilla>!

Mielőtt megítélnél egy embert, járj a mokaszinjában három holdon át.

nagy_csilla>!

A fiatalok nem biztos, hogy egoisták, ugyanúgy , ahogy az öregek nem biztos, hogy bölcsek. A megértést és a felszínességet nem a kor határozza meg, hanem az út, melyet bejárunk.

nagy_csilla>!

A rendetlenség pedig minden másnál jobban zavart, mert nem tudtam elviselni odakinn, ami bennem uralkodott.

nagy_csilla>!

A kutyák annyira emberiek, hogy az együtt emberiek, hogy az együtt töltött idő alatt szinte már egyformákká válunk velük.