Te ​is lehetsz madarász 4 csillagozás

Susanna Davidson – Sarah Courtauld – Kate Davies: Te is lehetsz madarász

Ezzel a kezdőknek szóló könyvvel bepillanthatsz a madarak izgalmas világába. Lenyűgöző tényeket tudhatsz meg róluk, és az is kiderül, hogy nem kell messzire menned, ha madarakat akarsz megfigyelni: csak nézz ki az ablakon. Ismerd meg a kerti madarak titkos életét, és tanulj meg néhány egyszerű módszert, amellyel könnyen tudsz majd madarat rajzolni, madáretetőt készíteni, és más érdekes tevékenységet végezni.

Eredeti cím: Usborn Naturetrail. Birdwatching.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A természet tanösvényén M-érték

M-érték, Budapest, 2011
80 oldal · ISBN: 9786155113109 · Fordította: Erdeős Zsuzsanna · Illusztrálta: Brin Edwards, Trevor Boyer, Ian McNee

orvosi_székfű>!
Susanna Davidson – Sarah Courtauld – Kate Davies: Te is lehetsz madarász

Remek könyv a természettel épp örök barátságot kötni igyekvő gyerekeknek. Igényes kiadás, gyönyörű fényképekkel és grafikákkal, a gyerekek hangján szóló ismeretterjesztő szöveggel, hajlékony kemény borítóval, ami tökéletesen alkalmas arra, hogy túrázásra, kirándulásra magunkkal vigyük a könyvet. Olyan madarakat mutat be, amelyek a mi környezetünkben is megtalálhatók, megfigyelhetők, akár a kerti madáretetőnél is. A szöveg szépen szól magyarul, és bár általában fenntartásokkal veszem kézbe az elmúlt 15 évben szaklektor nélkül fordított ismeretterjesztő műveket, ez hozzáértésről tanúskodó, pontos, alapos munka.

tbkrisztina>!
Susanna Davidson – Sarah Courtauld – Kate Davies: Te is lehetsz madarász

Nagyon szuper összefoglaló kötet kezdő madármegfigyelők számára. Ötleteket kapunk nemcsak a madármegfigyeléshez (közvetlen környezetünktől egészen a tengeri sziklák, hegyek madárvilágáig), de a legfontosabb jellemzők feljegyzéséhez, rendszerezéséhez, madárnapló vezetéséhez is. Megismerhetjük a madarak fajtáit tollazat, csőr, hang, repülési stílus, röpkép, viselkedés, költőhely, élőhely szerint, és bemutatja az ezekhez tartozó gyakori madarakat képekkel, rövid jellemzőikkel együtt.
Tanácsot kapunk a madárbarát kert kialakításához, téli madáreleség és etető készítéséhez, a megfigyeléskor használt távcső beállításához, és még sok más dologhoz.
Nem hittem volna, hogy 80 oldalon ennyi minden elfér. Nagyon jól rendszerezett kötet, kisiskolás természetbúvároknak tökéletes, de felnőttként is érdekes volt olvasni.