Családfa 23 csillagozás

Susan Wiggs: Családfa

Annie Rush Harlow pontosan tisztában van vele, milyen szerencsés. Egy népszerű tévés főzőműsor producere, szereti jóképű férjét – a show sztárszakácsát, Martint –, valamint szép manhattani otthonukat. Aztán megtudja, hogy gyermeket vár, és siet elújságolni az örömhírt férjének. A stúdióban azonban nagy megrázkódtatás éri, és pillanatokkal azután, hogy tökéletesnek hitt élete összeomlik, mint egy kártyavár, súlyos balesetet szenved. Miután egy évvel később felébred a kómából, újra Vermontban találja magát, ahonnan annak idején elindult, hogy „meghódítsa a világot”. Annie-nek mindent elölről kell kezdenie, s legfőképpen össze kell szedegetnie emlékezete tükörcserepeit…

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634484783 · Fordította: Csató Gabriella
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
400 oldal · ISBN: 9789634484790 · Fordította: Csató Gabriella

sztrapacska1213>!
Susan Wiggs: Családfa

Nagyon jó kis történet az újrakezdésről, a család és a gyökerek fontosságáról, az emberi kapcsolatokról, a szerelemről és a szeretetről. Gyönyörű vermonti tájakkal, fantasztikus kajákkal, rengeteg juharsziruppal és a végén az egyáltalán nem szirupos boldogan éltekkel. Nekem bejött :)))

mzuzzo>!
Susan Wiggs: Családfa

Bár volt logika a felépítésében, kicsit mégis „majdnem szétesőnek” éreztem az előrehaladást. Újra és újra (és újra) elkövetett fiatalkori hibák, amelyeknek hosszútávon nincs különösebb jelentőségük. Összességében kicsit csalódott vagyok, lepontozni mégsem szeretném. Legalább bebizonyosodott, hogy nem véletlenül filóztam annyit, hogy kell-e nekem ez a könyv. Egy próbát megért.

suzyfox>!
Susan Wiggs: Családfa

Az alaptörténet majdnem jó volt. Kicsit sokat időztünk Annie betegségénél, meg a múltnál, ám aztán meg olyan gyorsan vége lett, hogy valahogy hiányzott belőle a folytonosság . Az biztos, hogy egyik szereplőnek sem erőssége a kommunikáció. Vagy a kompromisszumkészség. És ez ugyanúgy igaz Fletcherre, mint Annie-re vagy a szülőkre. Egyébként sok volt benne az étel, de inkább felsorolásként, olyan sokat azért nem főztek-sütöttek. A borító szép és könnyen lehet olvasni, de pindurit elvesztünk a múltban, ami a jelen rovására ment.

Ildikó_Kenéz>!
Susan Wiggs: Családfa

Nagyon tetszett a történet..Lehet,jókor jó időben akadtam a műre,de egy könnyed,lágy mégis mondanivalóban gazdag kis történet.Tájak,ízek,emberi kapcsolatok…
Szirupban gazdag mégsem csöpögős romantikus..

Susan Wiggs: Családfa

Az első könyv, amit Susan Wiggs-től olvastam. Igazán magával ragadó történet, hogyan éli meg egy kómába esett lány az életet. Milyen gondolatok járnak a fejében, miközben a külvilággal nem tud kommunikálni. Kik az igaz barátok, hogyan lehet felépülni és újraépíteni az életed, ami egy szerencsétlen baleset miatt hirtelen kettétörik.

Valery>!
Susan Wiggs: Családfa

Érdekes második esély(ek). Hiszek a második esélyben, csak ne ez legyen a hozzá vezető út, amit Annie-nek át kellett „élnie”. Ha már gasztoregény, nem bántam volna, ha kicsit több sütés/főzés van benne.

horn_mici P>!

A házaspárok olykor a legostobább apróságokon vitatkoznak, például azon, hogy melyikük nem csavarta vissza a kupakot a fokrémes tubusra, vagy hogy a Ventura vagy a Golden State autópályán érik-e el gyorsabban az úti céljukat. Vagy hogy hány „k” van a brokkoliban, hány fokosra állítsák a termosztátot…vagy hogy miért hagyja a férj borotválkozáskor a sörtéit a mosdóban.

horn_mici P>!

Tudta, Nagyi mit mondana erre, a szavait annak idején az agyába véste: Emlékezz a szerelemre.Ha nehéz az élet, és azt kérdezed magadtól, hogy miért választottad ezt a férfit párodul, emlékezz a szerelemre.

horn_mici P>!

Túljut ezen. De hová? Hol köt ki valaki, amikor túljut valamin? És mi történik utána? A túlon túl van a cél? És a cél egy másik nyitott ajtó? Egy vészkijárat?

horn_mici P>!

Ne a tökéletességet célozd meg, haladj lépésről lépésre.

horn_mici P>!

– Önmaga volt, és most ideje elfelejtenie a régi énjét, és elfogadni az újat. Ez egy folyamat, a gyász része. Nem halt meg, de sokat veszített.

horn_mici P>!

– Elképesztő élete lesz – jósolta dr. King. – De azt, hogy merre indul, magának kell eldöntenie
– Fogalmam sincs, merre akarok indulni.
– Egyelőre nem is kell hogy legyen, de eljön annak is az ideje. Hogy mikor, azt nem lehet előre megmondani, ez egyénenként eltérő. Legyen türelmes önmagához, találjon utat azokhoz, akik szeretik. Alig várom, hogy lássam az eredményt.

mzuzzo>!

Miért sír az ember örömében éppúgy, mint bánatában? Miért ég a torka, szorul el a mellkasa?
Mert a lelke mélyén tudja, hogy a boldogság milyen törékeny és kérészéletű? Hogy minden elromolhat egy szempillantás alatt?