A ​szépség iskolája (Calhoun krónikák 1.) 24 csillagozás

Susan Wiggs: A szépség iskolája Susan Wiggs: A szépség iskolája

Isadora már megszokta, hogy szépséges testvéreinek lelkesen udvarolnak a legjobb bostoni családok fiai, előle viszont valósággal menekülnek, mert esetlen, ügyefogyott, és különös tehetsége van ahhoz, hogy mindig úgy viselkedjenek, mint elefánt a porcelánboltban. Egyetlen vágya marad csupán az, hogy végre a saját lábára állhasson. Sikerül is meggyőznie egy hajózási vállalkozót, hogy szerződtesse tolmácsnak Ryan Calhoun kapitány mellé az Ezüst Hattyú nevű háromárbocosra. A Rio de Janeiróba vezető, viharos úton aztán a lány valósággal újjászületik. Egyre közelebb kerül a merész kapitányhoz, aki Brazíliában, egy paradicsomi vízesésnél megtanítja a szerelem örömeire…

Eredeti cím: The Charm School

Harlequin Magyarország, Budapest, 2011
448 oldal · ISBN: 9789635382859 · Fordította: Várnai Péter

l_moni>!
Susan Wiggs: A szépség iskolája

Négy csillag a vége miatt. Miért kellett így összecsapni?
Isadora (szörnyű név, általában Isaurának olvastam, talán a régi filmsorozat miatt) igazi szürke veréb. Csetlik, botlik, senki se kedveli, még a családja is kakukktojásnak tartja és nem áll ki mellette igazán. Megértem, hogy el akar menekülni és valahol boldog lenni.
Ryan. Vérbeli kalandor, akinek hatalmas szíve van. Az, ahogy a rabszolgaság kérdéséhez hozzááll :) Még bűntényt is elkövetne, hogy szabadnak tudja szeretett barátja családját.
Szerelmük szép lassan bontakozott ki, jobb is volt, hogy nem pár nap alatt habarodtak egymásba.
Sajnálom, hogy olyan vége lett amilyen. Nem illett az egész történethez. Sokkal szebb befejezést vártam.

Odilia>!
Susan Wiggs: A szépség iskolája

Nagyon tetszett :) Isadora a rút kiskacsa, akit mindenki csak a külseje alapján itél meg. Ő egy kocka, aki egy kerek lukba próbálnak begyömöszölni. És akkor elindul egy varázslatos útra, ahol megtalálhatja saját magát.
Fél csillag levonás, hogy nekem kellett volna még egy fejezet.

miaow P>!
Susan Wiggs: A szépség iskolája

Tartottam a könyvtől, kicsit riasztott a helyszín, mert az Európában játszódó történeteket kedvelem, az egész más világ, más társadalom. De kellemes csalódást ért, sokkal jobb, mint amire számítottam. Isadora merész hölgy, a kapitány férfias, de komplikált eset – ígéretes kezdet egy laza kikapcsolódáshoz. Szórakoztató regény, de a sorok között elgondolkodtató tartalmak is meglapulnak: a rabszolgák sanyarú sorsától kezdve a lelkileg sérült emberkékig.

Naomi1>!
Susan Wiggs: A szépség iskolája

Jó könyv, csak lehetett volna benne több izgalom és a végét sem kellett volna összecsapni.

Elhaym>!
Susan Wiggs: A szépség iskolája

Harlequin könyvek egyszer olvasósak számomra. Kedves, rózsaszín, könnyed romantikus olvasmányok. A Szépség iskolája is ilyen. Tetszett, jó volt olvasni, megnevettetett, de ez kevés ahhoz, hogy több pontot adjak rá. Szereplők is szerethetőek, ennek ellenére mégsem lettek a kedvenceim.
Bővebben:

Kicsicsillag123 P>!

Mindenkinek van valamilyen különleges adottsága, és a többieknek az a dolguk, hogy ezt felfedezzék benne

Calhoun krónikák sorozat · Összehasonlítás