A ​csillagok lánya (Calhoun krónikák 3.) 21 csillagozás

Susan Wiggs: A csillagok lánya Susan Wiggs: A csillagok lánya

James Calhoun az Albion ültetvényen töltötte gyermekkorát, majd Európában járt egyetemre. Miután visszatért Virginiába, kongresszusi képviselő lesz, s egy esküvői bálon találkozik először Abbyvel. A befelé forduló, komoly lány sokkal jobban kiismeri magát a csillagképek világában, mint a társasági élet útvesztőiben, érthető hát, ha az USA elnökhelyettesének fia, Boyd Butler észre sem veszi reménytelen epekedését. A világfias James azonban mintegy baráti szívességként ünnepelt szépséget farag Abbyból, akinek így Boyd figyelmét is sikerül felébresztenie. Ám addigra őt már a csillagok fényénél is jobban érdekli James szemének ragyogása…

Eredeti cím: Halfway to Heaven

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
416 oldal · ISBN: 9789635389681 · Fordította: Várnai Péter
Harlequin Magyarország, Budapest, 2011
416 oldal · ISBN: 9789635383344 · Fordította: Várnai Péter

Susan Wiggs: A csillagok lánya

Kisértetiesen hasonlított a sorozat első kötetére.
A szürke, nagyon okos hősnő beleszeret az elragadóan jóképű főhősbe a történet végére pedig ünnepelt szépséggé válik.
Amúgy nem volt ám rossz :)
James elég fura. Kedves és mosolygós mégis távolságtartó nagyon.
Abigél szimpatikus. Talán azért mert én is szeretem a csillagokat :)
Idealizált szerelme Boyd iránt idegesítő volt. Rajongás valami után ami talán sose lesz az övé, aztán mikor mégis akkor meg már nem is kell. Mondjuk James jobban illik ám hozzá :)
A végét nem szerettem ennek se. Kedves Susan Wiggs miért kell a végét mindig összecsapni? Miért nem lehet egy tisztességes epilógust írni, hogy kivel mi lett?

zuna19 >!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Az eleje nem nagyon tetszett, lassan indult be az egész. De kellemesen csalódtam, mert a végére egész megszerettem a történetet és a szereplőket is. Abby karaktere nagyon szerethető szimpatikus volt. Aranyos kis könyv.

Elhaym>!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Egyre jobban megszeretem ezt a sorozatot. Egyediek a karakterek, nem a megszokottak amikkel a legtöbb romantikus regényben találkozni lehet. Jamie és Abigail sem első látásra szeret egymásba, Csak sokára döbbenek rá, hogy amit egymás iránt éreznek az nem barátság hanem szerelem. Most a következő kötet is nagyon jól fel lett vezetve, érdekel mi lesz Helenával és Michaellel, hogy fognak végleg egymásra találni.

Minden romantika kedvelőnek ajánlom ezt a sorozatot, itt a példa, hogy egy Aranyszéphistória is lehet nagyon jó.
Bővebben:

Naomi1>!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Nem volt benne izgalom, de tetszett. Azért mert a szereplők nem első látásra szerettek egymásba és a férfi főszereplő sem a szépséget választotta, hanem az átlagos torz lábú lányt.

miaow P>!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Bájos sztori, s előnyére legyen mondva, nem egy tökéletes hölgy a főszereplő, hanem egy csetlő-botló, de okos leányzó, s James sem egy gondtalan mintapéldány. Valahogy így sokkal életszagúbbnak éreztem a történetet.
Michael karaktere nagyon megfogott, még Jamesnél is érdekesebb egyéniségnek találtam, remekül mulattam az elvarázsoltságán. A következő kötet ezért is kihagyhatatlan, hajt a kíváncsiság.

Takács_Brigitta>!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Nekem nagyon tetszett. Tipikus romantikus történet, de nekem erre volt most szükségem. Nagyon olvasmányos és végig fenntartotta az érdeklődésemet. Szerintem nem ez volt az utolsó, hogy elolvasom.

Veress_Éva>!
Susan Wiggs: A csillagok lánya

Kedves, aranyos, semmi eget rengető. Az esetlen tudós kisasszony karaktere szimpatikus volt, ahogyan a James hozzá állása is a „kacska” lábhoz és a „kékharisnya” személyiséghez. A 2. kötetet semmiféleképpen nem múlta felül

l_moni>!

A menyasszonyi csokor átrepült egy tucat magasba nyújtott kar fölött, s mielőtt Abigail Beatrice Cabot elkapta volna, eltalálta az arcát.

l_moni>!

A vendégsereg szétnyílt Abigail előtt, akár Mózes előtt a Vörös-tenger, ő mégsem szabadulhatott attól az érzésétől, hogy mindenki csak azért gyúlt itt össze, mert tanúja akart lenni az ő felsülésének. A meghívottak tekintete a hátába fúródott, miközben kimenekült a bálteremből. Magában azért imádkozott, hogy ne kelljen újra tüsszögnie, mielőtt elérné az északkeleti kijárat üvegajtaját.

l_moni>!

– A húgom nagy asztrológus – mondta Helena.
– Asztronómus – javította ki a professzor.
Helena megvonta a vállát.
– Az ugyanaz.
– A kettő között akkora különbség van, mint férfi és nő között
– jelentette ki Michael Rowan, és vastag okuláréja mögött is látni lehetett, hogy árulkodón megcsillant a szeme.
Helenának láthatóan elakadt a lélegzete, és félrefordult.
– Csak az a fontos, hogy a húgom egyszer majd nagyon híres lesz. Meséld el Mr. Calhounnak, Abigail, mitől leszel az!
– Helena, ez igazán nem…
– A testvérem fel fog fedezni egy üstököst a tetőn elhelyezett telefonjával!
– A teleszkópommal.
– Persze, persze, a teleszkóppal. Az elnök aranyérmet fog veretni Abigail nevével. Szörnyen izgalmas, nemde?

l_moni>!

Mit gondol, miért mondják valakiről, hogy szerelemre gyullad? Ha maga valóban szerelemre gyulladt volna, azt észrevenné.

l_moni>!

– Majd én felveszem. – Helena elragadtatott arccal odalépett a különös szerkezethez. Dús keble nekinyomódott egy nagy, kúp alakú alkatrésznek. – Tessék, itt Helena Cabot beszél! – kiáltotta a recsegő tölcsérbe.
Jamie eddig is sejtette, hogy az idősebbik Cabot lány korlátolt szellemi képességekkel rendelkezik, most azonban már komplett idiótának tartotta. Abigail viszont egyáltalán nem ütközött meg a húga viselkedésén. Még oda is lépett mellé, és a levelet őrizetlenül hagyta az íróasztalon. Egy halk hang, mintha csak egy másik bolygóról érkezett volna, kapcsolásról mondott valamit.
– Semmihez ne nyúljon a dolgozószobámban! – hallatszott a masinából egy férfi hangja. – És ne etesse Szókratészt! Speciális diétán van.
– Ez meg mi az ördög? – akarta megtudni Jamie.
Abigail elnevette magát.
– Rowan professzor az. Nem ismerte meg a hangját?
–Csak szólni akartam, hogy nem érek haza vacsorára –
hallatszott a fekete tölcsérből.
Most már Jamie is tudta, hogy Rowané ez a testetlen hang.
– Hol van most? – kérdezte, miközben odament a nagy
faládához, és belenézett a tölcsérbe. – Nem úgy volt, hogy bement a laboratóriumba?
– De igen – felelte Abigail. – Rowan professzor az egyetemen van, úgy másfél mérföldre innen. Ezen a berendezésen keresztül beszél hozzánk.
A két lány nevetésben tört ki.
–Bevallom, én is ugyanazt gondoltam, mint maga most, amikor először láttam működés közben telefont – mondta Helena Jamie-nek.
– Ez itt egy telefon?
– Az – felelte Abigail.